Ogłoszenia parafialne 5. XII 2021

na 2 Niedzielę Adwentu – 5 grudnia 2021r.

1) Przeżywając Adwent - zapraszamy na MSZĘ ŚW. RORATNIĄ rano na godz. 615.

Wszystkich, którzy pójdą bezpośrednio po Roratach do szkoły - zapraszamy w dni nauki szkolnej do domu parafialnego na herbatę i kanapkę.

Msza Św. Roratnia o godz. 615 jest odprawiana w Adwencie każdego dnia - z wyjątkiem niedziel i uroczystości. (to oznacza, że nie będzie Rorat w środę – 8 grudnia – w Uroczystość Niepok. Poczęcia NMP)

DLA DZIECI są też Roraty wieczorem - W DNI NAUKI SZKOLNEJ - czyli od poniedziałku do piątku - o godz. 1700. Prosimy, aby dzieci jako lampionów nie używały świec, lecz lampiony zasilane światłem z bateryjki elektrycznej.

2) Po długiej przerwie pragniemy wznowić spotkania dla wszystkich, którzy dla pogłębienia wiary pragną poznawać nauczanie Kościoła. Najbliższe spotkane odbędzie się we wtorek7. XII - o g. 2000 w Domu Par.. Zapraszamy dotychczasowych uczestników i nowe osoby.

Na tym spotkaniu pochylimy się nad homilią Jana Pawła II w Radomiu 4 czerwca 1991r.

3) W ŚRODĘ - 8 grudnia - Uroczystość NIEPOKALANEGO POCZĘCIA Najświętszej Maryi Panny. Układ MSZY ŚW. będzie następujący: o godz. 800 , 1700 i 1830 .(Dla podkreślenia: nie będzie Mszy Św. o 615, natomiast w tzw. Święta zniesione ostatnia Msza Św. jest o godz. 1830).

*Składka w kościele w dniu 8 grudnia jest przeznaczona na biedne kościoły w Polsce.

*Wobec sytuacji wynikającej z pandemii, w tym dniu NIE BĘDZIE POŚWIĘCENIA MEDALIKÓW dla dzieci I Komunijnych.

Planujemy tego dokonać w następnym tygodniu (po 12 grudnia) w mniejszych grupach.

Szczegóły podamy w Ogłoszeniach Parafialnych za tydzień.

*Przed Mszą Św. o godz. 800 (ok. g. 740) w środę będą śpiewane Godzinki o NMP.

4) Mimo, że 8 grudnia jest to druga środa miesiąca, nie będzie tradycyjnego spotkania dla Rodziców dzieci I-Komunijnych.

Zgodnie z ustaleniem na ostatnim spotkaniu, w miesiącu grudniu udział Rodziców i dzieci we Mszy Św. Roratniej o godz. 1700 niech będzie przyjęty jako czas duchowej formacji.

Rozumiejąc, że w wielu przypadkach mogą istnieć obiektywne przeszkody, bardzo jednak prosimy o większą niż dotychczas mobilizację i gorliwość.

5) Wszystkich, którzy biorą udział w 33-dniowych Rekolekcjach zapraszamy w środę - 08 grudnia - na Mszę świętą o godzinie 18.30, po której odbędzie się uroczysty Akt ofiarowania się Panu Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi. Bardzo prosimy o zabranie świec.

6) Adoracja Najśw. Sakramentu (i okazja do Spowiedzi) w czwartek od g. 1830 - 2000.

7) Aby w Adwencie skoncentrować się na uczestnictwie w RORATACH – NIE BĘDZIE w piątek (10. XII) Drogi Krzyżowej.

8) Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży - w piątek o godzinie 19.00.

9) Wspólnotka Żywego Różańca Dzieci dokona wymiany Tajemnic dzisiaj - 5. grudnia - po Mszy Św. o godz. 1130.

10) Nasza parafia włącza się w ogłoszony przez papieża Franciszka Synod Ku Kościołowi Synodalnemu: Komunia, Uczestnictwo i Misja.

Pierwszym etapem Synodu jest intensywna modlitwa w okresie Adwentu i Bożego Narodzenia o owoce synodu.

Kto chciałby uczestniczyć w pracach synodu w naszej parafii proszony jest o zapoznanie się z materiałami umieszczonymi na stronie parafialnej i w gablotach, a następnie pozostawienie kontaktu do siebie w zakrystii lub wysyłając mail na adres: synod@parafiasuchylas.pl

11) Dzisiaj przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. „Bóg Zapłać”.

12) Komunikat CARITAS Archidiecezji Poznańskiej:

Caritas Archidiecezji Poznańskiej już po raz jedenasty organizuje spotkanie wigilijne dla potrzebujących i samotnych, które odbędzie się w czterech jadłodajniach Caritas. Bazując na rokrocznym doświadczeniu, spodziewamy się udziału ok. 1400 osób.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby włączyć się w zorganizowanie wigilii poprzez upieczenie dowolnego ciasta (bez kremu)”.

Osoby, które są gotowe podjąć tę prośbę Caritasu – zapraszamy bezpośrednio po Mszy Św. do zakrystii, by ustalić dalsze szczegóły: ilość zadeklarowanego ciasta oraz czas i miejsce dostarczenia. Tej informacji oczekuje od nas Caritas.

13) W opłatki wigilijne można się zaopatrywać u Pana Kościelnego: w niedziele Adwentu po każdej Mszy Św. w przedsionku kaplicy, podchodząc od strony zewnętrznej, natomiast w dni powszednie w zakrystii.

14) W świece CARITAS możemy się zaopatrzyć przy wychodzeniu z kościoła.

Proponowana ofiara za małą świecę - 8,50- zł, za dużą - 18,- zł.

15) Bardzo dziękujemy Pielgrzymom, którzy byli na Jasnej Górze z Pielgrzymką dziękczynienia, za ofiarowanie dla Parafii nowej wersji mszału do sprawowania liturgii.

16) Również bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję TYTKA Charytatywna dla wsparcia osób potrzebujących. „Bóg Zapłać”.

17) Int. Mszalne oraz Ogłoszenia są też w gablocie, w biuletynie i na stronie internetowej.

*Dzieci prosimy aby odbierały obrazki, jako znak potwierdzający świętowanie niedzieli.

*Osoby, które zamówiły film na DVD z Nawiedzenia Matki Bożej, prosimy o odbiór w zakrystii. Ponieważ otrzymaliśmy kilka płyt więcej - mogą film nabyć osoby nie zapisane.

19) Przypominamy o powrocie do modlitwy na Różańcu w każdą sobotę o godz. 1730 oraz o Godzinkach w niedzielę o 740 . W tym tygodniu również w środę o godz. 740.

Pragniemy ponowić zachętę do zapraszania do swoich domów Matki Bożej w naszym Parafialnym Wizerunku. Termin uzgodnić można w zakrystii.

20) Informujemy, że według nowego rozporządzenia, limit osób dla naszego kościoła wynosi 190 osób plus osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID19 (osoby te są zobowiązane do posiadania przy sobie ważnego certyfikatu szczepienia). Przypominamy również o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką wewnątrz kościoła.

Suchy Las, dn.5 grudnia 2021r.