Godziny Mszy świętych

ul. Bogusławskiego 3, 62-002 Suchy Las

facebook.com/NSPJSuchyLas

Kontakt:

+48 61 812-52-91 (ks. Proboszcz i biuro)

+48 61 812-56-56 (ks. Wikariusz)

proboszcz@parafiasuchylas.pl

Serdecznie witamy i zapraszamy !

AKTUALNOŚCI

Nasza parafia włącza się w ogłoszony przez papieża Franciszka Synod Ku Kościołowi Synodalnemu: Komunia, Uczestnictwo i Misja. Pierwszym etapem Synodu jest intensywna modlitwa w okresie Adwentu i Bożego Narodzenia o owoce synodu.

Kto chciałby uczestniczyć w pracach synodu w naszej parafii proszony jest o zapoznanie się z materiałami umieszczonymi na stronie parafialnej i w gablotach, a następnie pozostawienie kontaktu do siebie w zakrystii lub wysyłając mail na adres: synod@parafiasuchylas.pl

Po co nam synod? Synod, na który zaprasza nas papież Franciszek, jest bez precedensu w historii Kościoła. Papież chce, by był wspólnym odkrywaniem i rozeznawaniem tego, co jest dobre dla Kościoła. Tą drogą mają iść nie tylko biskupi, ale wszyscy ochrzczeni. Co to znaczy i jak to zrobić? parafiasuchylas.pl/pl/synod_ku_kosciolowi_synodalnemu

Na ofiarność naszych parafian zawsze można liczyć!

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję TYTKA Charytatywna

Wasze dary trafią do osób potrzebujących. Zebrano już ponad 50 tytek!

Bóg Zapłać!

Rozpoczynamy Adwent.

Daj mi poznać Twoje drogi Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami...

Zapalmy świecę, by wejść na drogę łaski:
    Roraty godz. 615, a dla dzieci 1700

List ks. Arcybiskupa na Adwent 2021 ➜ czytaj

Caritas już po raz jedenasty organizuje spotkanie wigilijne dla potrzebujących i samotnych, które odbędzie się w czterech jadłodajniach Caritas. Spodziewamy się udziału ok. 1400 osób.

Można włączyć się w organizację wigilii poprzez upieczenie ciasta (bez kremu).

Zapisy w zakrystii

dziękujemy Pielgrzymom, którzy byli na Jasnej Górze z Pielgrzymką dziękczynienia, za ofiarowanie dla Parafii nowej wersji mszału do sprawowania liturgii.

środa 8. grudnia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Nauka o Niepokalanym Poczęciu Maryi jest dogmatem wiary. Dogmat to w Kościele katolickim nauka wiary zawarta w Objawieniu, której interpretacja jest ściśle określona przez Kościół.  Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi został uroczyście ogłoszony 8 grudnia 1854 r. przez papieża Piusa IX: „Ogłaszamy, orzekamy i określamy, że nauka, która utrzymuje, iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia – mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmocnego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego – została zachowana nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną i dlatego wszyscy wierni powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć”.

MSZE ŚW.: godz. 800, 1700 i 1830,
                    godz. 740 Godzinki o NMP

godz. 1830  2000

Adoracja Najśw. Sakramentu

z okazją do Spowiedzi Św.

I Czwartek i I Piątek miesiąca:
  • Okazja do Spowiedzi Św.:
    - w *środę i *czwartek, 1530 – 1700
    – dla dzieci i młodzieży
  • Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi dla Młodzieży starszej oraz dorosłych
     czwartek: - od godz. 1830 - 2000 .
  • Odwiedziny chorych z Komunią Św.
    - w I Piątek - ks.Proboszcz, I sobota - ks. Wikary.
  • Msze Św. w I Piątek o godz. 615, 1700 dla Dzieci, 1800

I Sobota miesiąca - Nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót:
o godz. 615 Roraty, Po roratach różaniec i adoracja z rozważaniem dotyczącym Tajemnic Różańcowych.

W każdą I Sobotę miesiąca trwamy przy Św. Janie Pawle II.

Zapraszamy w sobotę:

4 grudnia na godz. 2000.

Czuwanie odbędzie się w głównym kościele i zakończy się jak zwykle Apelem o g. 2100 .

RELACJE

4 grudnia, podczas uroczystej Mszy św.  w katedrze kandydaci na katechistów otrzymali po raz pierwszy misję, a absolwenci Szkoły Katechistów, po spełnieniu określonych wymagań, mogli ją ponowić.

We Mszy św. pod przewodnictwem Abp. Stanisława Gądeckiego uczestniczyli także i misję przedłużyli katechiści z naszej parafii.

Chór Soli Deo podczas Festiwalu

DZIĘKUJEMY!

kilka zdjęć

Po Nawiedzeniu:

✸ 33. dniowe rekolekcje przed Aktem ofiarowania się Panu Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi --> oddanie33.pl

Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny
- w każdą niedzielę o 740

✸ zapis w Księdze Zawierzenia Matce Bożej oraz w Księdze Abstynencji (na stoliku za ławkami).

Pielgrzymka dziękczynna za Nawiedzenie Maryi w Jasnogórskiej Ikonie - grupa parafian udała się do Tronu Królowej by raz jeszcze powiedzieć: "Jestem, pamiętam, czuwam"

zobacz ➜