Grupy parafialne »

Poznajemy dokumenty Kościoła

Ważnym momentem dla utworzenia spotkań był dzień 11 października 2012 roku. W 50. rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II,  Ojciec Święty Benedykt XVI, dokonał w Rzymie otwarcia Roku Wiary. W tym też dniu minęło  20 lat od ogłoszenia przez Jana Pawła II Katechizmu Kościoła Katolickiego. Tego dnia wieczorem w wielu parafiach odprawiona została uroczysta Msza św., w czasie której procesyjnie wniesiono egzemplarz Dokumentów Soboru Watykańskiego II oraz Katechizm Kościoła Katolickiego. Księgi te złożone zostały w kościele, by przez cały okres Roku Wiary przypominać wiernym o znaczeniu tychże dokumentów, a jednocześnie zachęcać do ich lektury.

W naszej Parafii zrodził się wtedy pomysł podjęcia zadania postawionego przed wiernymi przez papieża – wspólnego zobowiązania do ponownego odkrycia treści wiary. I tak rozpoczęły się, animowane przez Ks. Proboszcza, spotkania.

Spotkania odbywają się w Domu Parafialnym raz w miesiącu, zazwyczaj we wtorki o godzinie 20:00. Termin i podejmowana lektura zostaje podana wcześniej podczas ogłoszeń parafialnych.