Grupy parafialne »

Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 2

Wspólnota powołana do życia w roku 2012 przy ówczesnym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Suchym Lesie (obecnie Szkoła Podstawowa nr 2). Na opiekuna Koła została powołana od samego początku p. Maria Krasnosielska.

Szkolne Koło Caritas
  • Rozprowadza papieskie kremówki i kalendarze adwentowe przy kościele w Suchym Lesie
  • współpracuje z jadłodajnią Caritas i Miejską Ogrzewalnią
  • przygotowuje stroiki, kartki na wigilię dla ubogich i bezdomnych organizowaną przez Caritas Poznań
  • bierze udział w akcjach „Tytka charytatywna” i „Tornister pełen uśmiechu”
  • przeprowadza  zbiórki na rzecz Ukrainy
  • zbiera czekolady dla dzieci z ubogich rodzin
  • współpracuje z Parafialnym Zespołem Caritas
  • zbiera zużyte baterie – projekt ZBIERAMTO
  • prowadzi tradycyjną kronikę i gablotę SKC
  • uczymy dostrzegać potrzebujących i dawać im, wraz z uśmiechem, kawałek swojego serca

Na przestrzeni lat członkowie koła uczestniczyli między innymi w akcjach: „Ołówek dla Afryki”, „Serce dla Lwowa” czy „Opatrunek na ratunek”. Koło podejmowało również współpracę z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Suchym Lesie czy Fundacją Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi.

Kontakt:
  • SP nr 2 im. Jana Pawła II, ul. Konwaliowa – s. Anna Jemioło