Ogłoszenia parafialne 14. IV 2024

na 3 Niedzielę Wielkanocną - 14 kwietnia 2024r.

1) Rozpoczynamy dzisiaj XVI Tydzień Biblijny, który obchodzony będzie od 14 do 20 kwietnia. Tegoroczne hasło "Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele" nawiązuje do tematu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce - "Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła".

14 kwietna to również Niedziela Narodowego Czytania Pisma Świętego nawiązujące do Chrztu Polski.

W naszym kościele w związku z Tygodniem Biblijnym:

• Dzieci zachęcamy do zaangażowania się w konkurs plastyczny na temat: "Moja rodzina wspólnotą miłości". Format i technika dowolna, a prace należy przynieść w przyszłą niedzielę, i podczas procesji z darami złożyć u stóp ołtarza.
    Prace te zostaną następnie wystawione w kościele a autorów może spotkać miła niespodzianka.
  • W ramach tygodnia Biblijnego zapraszamy dzieci na spotkanie biblijne w najbliższą środę do sali parafialnej na godzinę 16.00. Przewidywany czas spotkania – ok. godziny.
  • Podczas czwartkowej Adoracji po Koronce do Miłosierdzia Bożego będzie krótkie rozważanie dotyczące wspólnoty (wobec tematu Tygodnia Biblijnego: <Powołani do wspólnoty…).
  • Szczególnie z racji Tygodnia Biblijnego zapraszamy na biblijne spotkanie dla kobiet w czwartek 18 kwietnia o g. 20 do auli parafialnej. Prosimy o przygotowanie cytatów biblijnych, które są dla nas wyjątkowo znaczące.
  • Młodzież zapraszamy na skupienie ze Słowem Bożym w najbliższą sobotę na godzinę 13.00 do sali parafialnej. Całość spotkania potrwa do godziny ok. 16:30. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  • Polecamy także Biuletyn ze specjalnym dodatkiem, który może bardzo ubogacić przeżywanie tego tygodnia.

2) Wszystkich, którzy dla pogłębienia wiary pragną poznawać nauczanie Kościoła, zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się we wtorek16. IV - o godz. 2000 .

Na spotkaniu pochylimy się nad pierwszymi czterema rozdziałami Listu Apostolskiego Papieża Franciszka DESIDERIO DESIDERAVI - o formacji liturgicznej Ludu Bożego.

3) W środę - 17 kwietnia - zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i na Mszę Św. na godz. 1800wraz z wszystkimi czcicielami Maryi - członków Koła Przyjaciół Radia Maryja.

Po Mszy Św. zebranie formacyjne członków Koła Przyjaciół Radia Maryja i wszystkich chętnych w Domu Parafialnym.

4) Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi w czwartek od g. 1830 - 2000.

5) W piątek - 19 kwietnia - przypada kolejny dzień modlitw Nieustającego Różańca. Przypominamy uczestnikom tej modlitwy i zapraszamy kolejne osoby do Wspólnoty. Kontakt jest podany w gablocie w przedsionku Kościoła.

Z zatroskania Wspólnoty Nieustającego Różańca - Msza Św. o godz. 1800 zostanie odprawiona we wszystkich intencjach naszej Umiłowanej Ojczyzny.

6) Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży również w piątek o godz. 1900 .

7) Przyszła niedziela - Dobrego Pasterza - to Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

Tradycyjnie jest to również dzień wsparcia dla Seminariów Duchownych.

Jednak dla naszej Parafii taki dzień modlitwy i wsparcia naszego Seminarium odbędzie się po uzgodnieniu terminu z przełożonymi ASD.

8) Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski:

„W związku z toczącą się debatą nad polskim ustawodawstwem, ograniczającym prawo do życia dzieciom nienarodzonym, zachęcam gorąco, aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego”.

Módlmy się zatem za parlamentarzystów, aby w swoich decyzjach kierowali się zawsze prawym sumieniem, odnosząc się z szacunkiem dla Prawa Bożego.

9) Komisja Liturgiczna Archidiecezji Poznańskiej organizuje kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego. Osoby zainteresowane mogą uzyskać więcej informacji w zakrystii.

10) W przyszłą niedzielę (już w sobotę wieczorem) będziemy gościć członków Wspólnoty L`Arche w Poznaniu. Wspólnota ta prowadzi domy dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, m.in. z Zespołem Downa. Będziemy mogli usłyszeć krótkie świadectwo, a przy wychodzeniu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary na rzecz tejże Fundacji.

11) Na plakacie znajdziemy informacje nt. RÓŻAŃCA WOKÓŁ POZNANIA w dniu 20 kwietnia br.

12) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzieci prosimy o odbieranie obrazków potwierdzających świętowanie Dnia Pańskiego.

13) Intencje mszalne oraz ogłoszenia znajdziemy w gablotach, w biuletynie i na stronie internetowej.

Jak to już było wspomniane, obecny biuletyn polecamy również ze względu na tematyczny dodatek dotyczący Tygodnia Biblijnego.

Suchy Las, dn. 14 kwietnia 2024 r.