Ogłoszenia parafialne 07. IV 2024

na 2 Niedzielę Wielkanocną - Miłosierdzia Bożego - 7 kwietnia 2024r.

1) Dziś w całym Kościele obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego – ustanowione na prośbę samego Pana Jezusa. Z tym Świętem wiąże się wielka obietnica Jezusa: „W dniu tym otwarte są wnętrzności Miłosierdzia Mego, wylewam całe morze Łask na dusze, które się zbliżą do źródeł Miłosierdzia mego”.

Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą dziś obchodzimy, jest świętem patronalnym CARITAS. Dlatego wdzięczną modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy angażują się w to wielkie dzieło – również w naszej Parafii.

2) Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Os. Sobieskiego w Poznaniu przeżywa dzisiaj Uroczystość Odpustową. Suma - poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego - o g. 1500.

3) Również w naszej świątynio godz. 1500 będzie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do nawiedzenia naszej świątyni i modlitwy w tej Godzinie Miłosierdzia.

4) Dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św. (czyli klasy 3 Szkoły Podstawowej) spotkanie w ramach Katechezy Parafialnej maja dzisiaj - 7 kwietnia – po Mszy Św. o godz. 1130.

5) W tym roku 25 marca przypadło w Wielkim Tygodniu, w związku z tym liturgiczne obchody Uroczystości Zwiastowania Pańskiego zostały przeniesione na dzień 8 kwietnia (poniedziałek).

W tym dniu obchodzić będziemy Dzień Świętości Życia.

*MSZE Św. jutro – 8 kwietnia - będą o godz. 800, 1700 oraz o godz. 1830..

Prosimy o zwrócenie uwagi na to, że w tzw. Święta zniesione ostatnia Msza Św. jest o godz. 1830 .

W tym dniu podczas Mszy Św. o godz. 1830 nastąpi złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji.

*Deklaracje można odebrać przy stoliku z prasą po każdej Mszy Św. dzisiaj i w liturgiczną Uroczystość Zwiastowania (czyli jutro: poniedziałek).

*Osoby, które włączą się w Duchową Adopcję prosimy o przyjście ze świecami i złożenie przed Mszą Św. o 1830 wypełnionej deklaracji do koszyczka.

*W przypadku choroby, można złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji także w swoim domu przed Krzyżem czy wizerunkiem Matki Bożej.

Osoby, które uczynią to na ten sposób prosimy o informację, aby dokonać wpisu do Księgi Duchowej Adopcji.

*W poniedziałek (8. IV) - poprzez ofiary złożone na tacę będziemy mogli wesprzeć Fundusz Obrony Życia.

6) Jutro (poniedziałek) - ze względu na Uroczystość – nie będzie Mszy Św. w nurcie niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II.

7) Jak już informowaliśmy – młodzież naszej Parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania we wtorek o godz. 1800 w Parafii pw. Narodzenia Pańskiego w Poznaniu.

Ostatnie spotkanie przygotowujące do tego wydarzenia będzie jutro - w poniedziałek 8 kwietnia o godzinie 19oo - w powyższym kościele w Poznaniu.

Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa.

8) Na Nowennę do Matki Bożej i Mszę Św. w środę - 10. IV - g. 1800 - zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi Rodziców Dzieci, które przystąpią w maju do I Komunii Świętej. Po środowej Nowennie i Mszy Świętej spotkanie dla tych Rodziców w kościele.

9) Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi w czwartek od g. 1830 - 2000 .

10) Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz osoby gotowe włączyć się w przygotowanie festynu parafialnego zapraszany na spotkanie w czwartek11 kwietniana godz. 2000 do Domu Parafialnego.

11) Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek o godz. 1900 .

12) Informacje dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej:

1. Pierwsza Spowiedź Święta będzie w sobotę – 13 kwietnia:
  2. - Grupa pierwsza – SP – 1 - godz. 830.

- Grupa druga – SP – 2, dzieci spoza Suchego Lasu i Szkoła Integr.- godz. 945.

3. Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych – niedziela – 14 kwietnia – godz. 1130.
  4. (Dzieci przychodzą ze świecami)

5. Po tej Mszy Św. - 14 kwietnia – dla dzieci Komunijnych będzie jeszcze krótkie spotkanie dla przygotowania śpiewów.

13) W sobotę przypada 13 dzień kwietnia - dzień Fatimski. O godz. 1730

odmówimy RÓŻANIEC przed wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej, polecając w tej modlitwie również zmarłych z rocznych wymienianek.

14) Dzisiaj przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka do puszek na rzecz CARITAS Archidiecezji Poznańskiej. „Bóg Zapłać”.

15) Bardzo dziękujemy dzieciom, które włączyły się w dzieło <Skarbonka Wielkopostna> - kształtując w sobie w ten sposób postawę miłosierdzia.

16) Również gorące podziękowanie za ofiary składane dzisiaj na tacę dla wsparcia dzieł inwestycyjnych w Parafii. „Bóg Zapłać”.

17) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzieci prosimy o odbieranie obrazków potwierdzających świętowanie Dnia Pańskiego.

18) Intencje mszalne oraz ogłoszenia znajdziemy w gablotach, w biuletynie i na stronie internetowej.

19) Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej wspólnoty śp. Helenę Polarczyk z ul. Obornickiej. Pogrzeb odbył się wczoraj (sobota). Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: ...

Suchy Las, 7 kwietnia 2024r.