Relacje, teksty »

Wigilia Miłosierdzia Bożego – 22 kwietnia

Spotkanie SKC i PZC Archidiecezji Poznańskiej

• Wigilia Miłosierdzia Bożego – 22 kwietnia, zgromadziła w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia członków Szkolnych Kół i Parafialnych Zespołów Caritas.

W programie przewidziano:
Koronkę do BM,

występ zespołu Betlejemka,
świadectwo s. Albertynki,

Adorację i Różaniec,
Eucharystię.

Sanktuarium rozbrzmiewało tego wieczoru modlitwą i śpiewem; spotkanie zakończone zostało błogosławieństwem oraz ciepłym posiłkiem – pizzą i spaghetti  :)

• Uroczystości odpustowe rozpoczęły się następnego dnia o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, po niej odprawiona została Eucharystia  celebrowana przez ks. bp. Grzegorza Balcerka

Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Kto w tym dniu przystąpi do Źródła Życia – obiecał Pan Jezus – ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar.