Ogłoszenia parafialne 22. V 2022

na 6 Niedzielę Wielkanocną - 22 maja 2022r.

1) Zapraszamy wszystkich do jeszcze liczniejszego udziału w Nabożeństwach Majowych codziennie (również dzisiaj - niedziela) o godz. 1730.

2) We wtorek - 24 maja - we wspomnienie liturgiczne NMP Wspomożycielki Wiernych - obchodzony będzie Dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach

3) Na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę - 25. V - na godz. 1800 zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi osoby należące do Róż Rodziców, którzy modlą się na Różańcu za swoje dzieci. Po Nowennie i Mszy Św. tychże Rodziców i wszystkich chętnych Parafian zapraszamy do wspólnej modlitwy przed relikwiami Św. Faustyny.

W tym miesiącu będziemy się modlić aby miłość umacniana łaską sakramentu małżeństwa była mocniejsza od wszelkich słabości i kryzysów przez jakie przechodzą nasze rodziny.

4) Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi w czwartek od g. 1830 - 2000 .

5) Od piątku rozpoczniemy modlitwy, które przygotują nas na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

6) Spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek - 27 maja - o godz. 1900. Do uczestnictwa w spotkaniu są zobowiązani *rodzice którzy pragną w czerwcu ochrzcić swoje dzieci oraz *rodzice chrzestni.

7) Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym.

8) Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki zaprasza uczestników Synodu oraz wszystkich chętnych do udziału w SPOTKANIU PRESYNODALNYM 27. maja (piątek) o g. 19.00 w Kinepolis w Poznaniu, przy ul. B. Krzywoustego 72.

Celem tego SPOTKANIA jest wspólna modlitwa oraz pierwsze publiczne zaprezentowanie wyników spotkań synodalnych w całej Archidiecezji Poznańskiej. Odbędzie się także publiczna dyskusja na temat przyszłości Kościoła.

9) Pragniemy przypomnieć - z serdecznym zaproszeniem do włączania się - że w niedzielę od godz. 740 modlimy się śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP.

10) W niedzielę 22 maja (dzisiaj) w godzinach 12.00-18.00 na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się Festyn Rodzinny "Bądźmy razem”. Wydarzenie skierowane jest do polskich i ukraińskich rodzin, które gościmy w naszym regionie. Celem jest wspólne spędzenie czasu i zapewnienie rozrywki, przede wszystkim dzieciom, poprzez koncerty m.in. Roksany Węgiel, Kasi Wilk, Zespołu Taraka oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych. Na wszystkich gości będzie czekała szeroka gama atrakcji. Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie internetowej Parafii.

11) Już dzisiaj pragniemy zapowiedzieć, że spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędą się we wtorek 31 maja:

- klasy 7 godzina 18:45

- klasy 8 godzina 19:30

12) Pragniemy poinformować, że w ramach Marszu dla życia, który odbędzie się już 12.06.2022 roku ruszyła kolejna - 9. edycja akcji Pieluszka dla maluszka!

Zbiórka polega na zbieraniu pieluch oraz pielucho - majtek, które możemy przynosić do zakrystii. Finał akcji odbędzie się 12 czerwca podczas festynu na placu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

13) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzieci prosimy o odbieranie obrazków potwierdzających świętowanie Dnia Pańskiego.

14) Intencje mszalne oraz ogłoszenia znajdziemy w gablotach, w biuletynie i na stronie internetowej.

15) Księdzu Proboszczowi Jakubowi Knychała bardzo dziękujemy za modlitwę i słowo, a wszystkim Drogim Parafianom za ofiary złożone na tacę - jako cząstka wsparcia dla budującego się kościoła Świętej Joanny Beretta Molla w Złotnikach. „Bóg Zapłać”.

Suchy Las, dn. 22 maja 2022r.