Ogłoszenia parafialne 15. V 2022

na 5 Niedzielę Wielkanocną - 15 maja 2022r.

1) Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w Nabożeństwach Majowych codziennie o godz. 1730. Nasze zaproszenie kierujemy zarówno do dorosłych jak i do młodzieży oraz dzieci. Mamy nadzieję, że dzieci I-Komunijne, mimo zakończenia Białego Tygodnia, będą też włączać się w te Nabożeństwa.

2) W poniedziałek – 16 maja o godz. 1900kolejne spotkanie dla uczestników katechezy uzupełniającej.

3) Wszystkich, którzy dla pogłębienia wiary pragną poznawać nauczanie Kościoła, zapraszamy na spotkane, które odbędzie się we wtorek17 V - o godz. 2000 w Domu Par. Zapraszamy dotychczasowych uczestników i nowe chętne osoby.

Na tym spotkaniu pochylimy się nad przemówieniem Jan Pawła II do katechetów i przedstawicieli szkoły - Włocławek – 6 czerwca 1991r.

4) W środę - 18 maja - Msza Św. o godz. 1800 zostanie odprawiona w intencjach Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i naszej Parafii. Po Nowennie do MB Nieustającej Pomocy i Mszy Św. odbędzie się w Domu Parafialnym zebranie formacyjne dla członków Koła Przyjaciół Radia Maryja oraz wszystkich chętnych.

5) W czwartek 19 maja przypada kolejny dzień modlitwy Nieustającego Różańca. Przypominamy uczestnikom tej modlitwy i zapraszamy kolejne osoby.

O godz. 1800 tego dnia w ramach Nieustającego Różańca zostanie odprawiona Msza Św. w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

6) Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi w czwartek od g. 1830 - 2000 .

7) Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym.

8) W łączności z Tygodniem Modlitw o Powołania – dzisiaj przed kościołem są zbierane do puszek ofiary na rzecz naszego Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. „Bóg Zapłać”.

9) Jeszcze raz ponawiamy zaproszenie na VI Pieszą Pielgrzymkę Kobiet od Maryi do Józefa, która wyruszy w niedzielę, 22.05. o 7.00 rano z sanktuarium w Tulcach i zakończy się w Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu. (Ojcowie Karmelici).

Więcej szczegółów na plakacie.

10) Po zakończeniu Białego Tygodnia pragniemy wypowiedzieć serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy mieli udział w przygotowaniu dzieci do I Komunii Św. oraz w przeżyciu tej uroczystości. Dziękujemy rodzicom, wszystkim katechetom, wszystkim osobom, które przygotowały i włączyły się w liturgię, dziękujemy za udekorowanie kościoła.

Dziękujemy tym rodzicom, którzy zaangażowali się wcześniej w sprzątanie kościoła, oraz tym osobom, które wzięły w swoje ręce sprawy organizacyjne.

W końcu dziękujemy dzieciom, a przez nich rodzicom, za dar ołtarza, który powiększył nasze paramenty liturgiczne. Za wszystko składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

11) Ucząc się wyrażania wdzięczności za otrzymane dary – zapraszamy dzieci I-Komunijne na Pielgrzymkę Dziękczynienia śladami Poznańskiego Cudu Eucharystycznego. Pielgrzymowanie rozpoczniemy od zwiedzania i modlitwy w Katedrze Poznańskiej. Pielgrzymkę planujemy na sobotę – 28 maja. Wyjazd z parkingu przed kościołem o 830.

Zapisy – jeszcze dzisiaj - bezpośrednio po Mszy Świętej w zakrystii.

12) W najbliższą sobotę i niedzielę (21 i 22.V) będziemy gościć ze Słowem Bożym Księdza Proboszcza Jakuba Knychałę, który buduje kościół w Złotnikach.

Pamiętamy wkład mieszkańców obecnej Parafii w Złotnikach w budowę naszej sucholeskiej świątyni. Dlatego pragniemy chociaż raz w roku podjąć gest wdzięczności. Stąd gorąco prosimy Drogich Parafian, aby ofiary składane podczas Mszy Św. na tacę za tydzień były naszym wsparciem dla budującego się w kościoła Św. Joanny Beretta Molla Złotnikach.

13) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzieci prosimy o odbieranie obrazków potwierdzających świętowanie Dnia Pańskiego.

14) Intencje mszalne oraz ogłoszenia znajdziemy w gablotach, w biuletynie i na stronie internetowej.

15) Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej wspólnoty śp. Macieja Jędrzejczak z ul. Dębowej. Pogrzeb odbył się w miniony piątek. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu: ...

Suchy Las, dn. 15 maja 2022r.