Grupy parafialne »

Grupa Obrońców Życia

Działająca przy naszej parafii Grupa Obrońców Życia istnieje od 1997 r. W przeszłości podejmowała wiele inicjatyw dla obrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Obecnie jej działalność ogranicza się do uczestnictwa w Dziele Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Każdego roku w Dzień Świętości Życia chętne osoby mogą w naszej parafii złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji polegającej na 9 miesięcznej modlitwie za jedno dziecko w łonie matki zagrożone zabiciem. Modlitwami są dziesiątka różańca i modlitwa błagalna skierowana do Jezusa, Maryi i św. Józefa o uratowanie jego życia.

Członkowie grupy biorą również udział w Narodowym Marszu dla Życia w Warszawie i Archidiecezjalnym Marszu dla Życia w Poznaniu.