Aktualności »

Maj 2022

8 maja - dzieci z kl. III naszej Parafii przystąpią do I Komunii Świętej.

W dniu I Komunii Św. dzieci gromadzą się przed kościołem – bez świec:

- Pierwsza Grupa o godz. 1000.

- Druga Grupa o godz. 1200.

W niedzielę - 8 maja Nab. Majowe dla Dzieci I - Komunijnych i wszystkich Parafian - o godz. 1730.

*Miejsca w ławkach podczas Mszy Św. o godz. 1000 oraz 1200 - będą w całości zarezerwowane dla rodzin Dzieci I-Komunijnych.

*Osoby NIE ZWIĄZANE z uroczystością I-Komunijną prosimy o wybranie w tym dniu uczestnictwa we Mszy Św. w sobotę o godz. 1800 czy w niedzielę o godz. 800 lub 1800.

Dzieci I-Komunijne bardzo prosimy, aby przez cały BIAŁY TYDZIEŃ uczestniczyły w Nab. Majowym - o godz. 1730 - oraz we Mszy Św. o godz. 1800 .

Zakończenie Białego Tygodnia sobota 14 maja:  Msza Św. 1700, Nabożeństwo Majowe o godz. 1730

Oprócz Białego Tygodnia poprosimy o przyjście w strojach liturgicznych na *Boże Ciało, *Oktawę i *Odpust Parafialny - Najświętszego Serca Jezusowego.

*Rodzinyktóre pragną oddać się Najśw. Sercu Jezusowemu, będą mogły dokonać tego aktu w piątek w Białym Tygodniu.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

codziennie o godz. 1730

wtorek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski

Msze Św. o godz. 800, 1000, 1130 i 1800

Udział we Mszy Św. oraz oflagowane domy
niech będą wyrazem przywiązania do naszej Ojczyzny
i troski o jej przyszłość.

Ogólnopolska Niedziela Biblijna

1. maja 2022 - Ogólnopolska Niedziela Biblijna, rozpoczynająca XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, jest jednocześnie dniem VI Narodowego Czytania Pisma Świętego.

W związku z powyższym zachęcamy do indywidualnej lektury Pisma Świętego - zwłaszcza Ewangelii wg św. Łukasza i Księgi Hioba, do wsłuchiwania się i rozważania  Słowa Bożego oraz do zaopatrzenia się w biuletyn parafialny wraz z tematycznym dodatkiem.

Na stoliku z prasą wyłożone zostały różne materiały mogące być pomocą w przeżyciu tego czasu, także dla dzieci.

czytaj więcej: Tydzień Biblijny

I Czwartek i I Piątek miesiąca maja:

1. Okazja do Spowiedzi Św.:
  2. - w *środę i *czwartek, godz. 1600 – 1700 – dla dzieci i młodzieży

3. Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi dla Młodzieży starszej oraz dorosłych w czwartek od godz. 1830 - 2000 .
  4. Odwiedziny Chorych z Komunią Św.:
  5. Ks. Proboszcz w I PIĄTEK od godz. 900,

Ks. Wikariusz w I SOBOTĘ - od godz. 900.

6. Msze Św. w I Piątek będą o godz. 800, 1700 – dla Dzieci, oraz 1800.
  7. Pierwsza Sobota Miesiąca - 7. V:  730 *Różaniec, 800 *Msza Św.,
    po niej 15 minutowa *Adoracja z rozważaniem Tajemnic Różańcowych.
  8. Trwamy przy Św. Janie Pawle II w sobotę - 7 maja na godz. 2000.
    Czuwanie zakończy modlitwa Apelowa.

zobacz: facebook.com/nspjsuchylas/posts

VI Piesza Pielgrzymka Kobiet

wyruszy w niedzielę, 22. maja o 7.00 rano z sanktuarium w Tulcach

do Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu.

Msza św. wieńcząca pielgrzymkę o 13.00, a po niej poczęstunek w ogrodzie klasztornym.

Zachęcamy panie z naszej wspólnoty parafialnej do udziału.