Aktualności »

II Tydzień Biblijny

W dniach od 18 - 24 kwietnia Kościół w Polsce będzie przeżywał II Tydzień Biblijny.

To szczególna okazja do lektury Pisma Świętego.

I Tydzień Biblijny (2009 r.), którego inicjatorem jest dzieło Biblijne im. Jana Pawła II,

wpisywał się w obchodzony Rok św. Pawła, towarzyszyły mu słowa Apostoła Narodów: „Dla mnie żyć - to Chrystus".

II Niedziela Biblijna i rozpoczynający się nią  II Tydzień Biblijny przypada w Roku Kapłańskim. Jego hasło brzmi: „Patrzmy na Jezusa – miłosiernego i wiarygodnego Arcykapłana”.

Celem tegorocznego Tygodnia Biblijnego jest ukazanie, że tajemnica zbawienia odsłania się w Jezusie i tylko za pośrednictwem Pisma Świętego, które Go objawia. Tydzień ma także przypomnieć, że podstawowym zadaniem, do którego Jezus powołuje kapłanów jest głoszenie Ewangelii.

Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II jako stowarzyszenie kościelne zostało erygowane przez Konferencję Episkopatu Polski we wrześniu 2005 roku. W myśl przyjętego statutu „celem Dzieła Biblijnego jest pogłębianie rozumienia Objawienia Pańskiego w świetle Pisma Świętego zgodnie z nauką Kościoła oraz kształtowanie duchowości i kultury biblijnej w duszpasterstwie, szczególnie kaznodziejstwie i katechezie, a także w indywidualnej formacji wiernych”.

Szczegółowe  informacje na temat Dzieła  Biblijnego i jego prac w poszczególnych diecezjach można znaleźć na stronie www.biblista.pl.

Biblia jest oknem nadziei,
przez które możemy zobaczyć wieczność.

John S. Dwight, poeta

Opracowała Maria Krasnosielska