Aktualności »

Adwent 2023

II Niedziela Adwentu

Rozpoczyna się ADWENT.

RORATY godz. 615 codziennie z wyjątkiem niedziel i uroczystości.

Roraty DLA DZIECI od poniedziałku do piątku o godz. 1700.

Wtorek 19 grudnia przypada kolejny dzień modlitw Nieustającego Różańca. Przypominamy uczestnikom tej modlitwy
i zapraszamy kolejne osoby do Wspólnoty.
Kontakt jest podany w gablocie w przedsionku Kościoła.

Z zatroskania Wspólnoty Nieustającego Różańca - Msza Św. o godz. 1800 zostanie odprawiona we wszystkich
intencjach naszej Umiłowanej Ojczyzny.

Środa 20. grudnia.

na Nowennę Nowennę do MB Nieust. Pomocy

oraz na Mszę Św. o godz. 1800 w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja

i naszej Parafii zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi

członków Koła Przyjaciół Radia Maryja.

SPOWIEDŹ Św. i ODWIEDZINY CHORYCH:

CZWARTEK Adoracja Najśw. Sakramentu 1830 - 2000

PIĄTEK - 22 grudnia przed południem 800 - 1000

po południu 1430 - 1800 z przerwą od 1600 do 1630

ODWIEDZINY CHORYCH z Komunią Św. z okazji Świąt Bożego Narodzenia odbędą się w sobotę - 23 grudnia od godz. 1000.

Chorych, którzy nie są na liście pierwszo - piątkowej prosimy zgłaszać biurze Parafialnym lub w zakrystii.

Spotkanie Opłatkowe starszych i chorych Parafian na w sobotę - 16 grudnia.

W sobotnie przedpołudnie  seniorzy naszej parafii spędzili czas na spotkaniu przedświątecznym.

Rozpoczęliśmy Mszą Św. i wspólną modlitwą. Po Mszy św. w domu parafilanym obejrzeliśmy jasełka

w wykonaniu dzieci ze scholi.   Zdjęcia

Wobec zaproszenia na Roraty - nie będzie w poniedziałek wieczornej Mszy Świętej w nurcie Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II. O pokój serca oraz we wszelkich intencjach uczestników będziemy się modlić podczas Mszy Św. o godz. 615.

Przed tą Mszą Św. będzie można włożyć do koszyczka - który będzie za ławkami - kartki z intencją: w tych intencjach (złożonych na ołtarzu) będzie odprawiona ta Msza Św.

Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas 7wtorek 12 grudnia g. 18:45. W tym czasie RODZICÓW

KANDYDATÓW zapraszamy do Domu Parafialnego na spotkanie w nurcie formacji dorosłych.

Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi św.

w czwartek od godz. 1830 do godz. 2000

Zapraszamy na spotkanie biblijne kobiet w czwartek 14 grudnia o g.20:00 do auli parafialnej.

W planie modlitwa Lectio Divina oraz warsztaty wyrażania modlitwy poprzez sztukę.

Zapraszamy starszych i chorych Parafian na spotkanie Opłatkowe w sobotę - 16 grudnia.

Od godz. 930 - okazja do Spowiedzi Św., o godz. 1000 - MSZA ŚW.,

po Mszy Św. w Domu Parafialnym dzielenie się Opłatkiem i spotkanie przy stole.

Domowników i sąsiadów prosimy o ułatwienie wszystkim starszym i chorym dotarcia na to spotkanie.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej już po raz trzynasty organizuje spotkanie wigilijne dla potrzebujących i samotnych.Przygotowane zostanie 1100 miejsc dla osób bezdomnych i ubogich żyjących w naszym mieście.

Osoby, które są gotowe podjąć tę prośbę Caritasu – zapraszamy bezpośrednio po Mszy Św. do zakrystii,

by ustalić dalsze szczegóły: ilość zadeklarowanego ciasta oraz czas i miejsce dostarczenia.

W sobotę – 16 grudnia – rozpoczyna się w naszej Archidiecezji peregrynacja Błogosławionej Rodziny UlmówMsza Św. na powitanie odbędzie się w Katedrze Poznańskiej 16 grudnia o godz. 1800.

Ks. Arcybiskup Metropolita zaprasza wszystkich do udziału. Szczegóły: archpoznan.pl

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Medjugorie. Planowany termin to 21 - 28 września 2024 roku.

Spotkanie informacyjne odbędzie się w poniedziałek 18 grudnia o godzinie 19:45 w Domu Parafialnym.

Zapisy w zakrystii lub u Alicji Jajko (tel. 607 590 435) oraz pod linkiem grupy.misjatravel.pl/suchylas.

TYTKI CHARYTATYWNE

są wyłożone w kościele za ławkami.

Wypełnione tytki możemy przynosić do kościoła

do pierwszej Niedzieli Adwentu.

Krąg Biblijny

Spotkania w poniedziałki o godz. 1845 w sali parafialnej.

Zaprasza Siostra Anna.

Wtorek 5. grudnia - godz. 2000

Wszystkich, którzy dla pogłębienia wiary pragną poznawać nauczanie Kościoła, zapraszamy na spotkanie w Domu Parafialnym.

Zapraszamy dotychczasowych uczestników i nowe chętne osoby.

Na spotkaniu pochylimy się nad czwartym rozdziałem adhortacji apostolskiej Papieża Franciszka: GAUDETE ET EXSULTATE - o powołaniu do świętości w świecie współczesnym.

Środa 6 grudnia - godz. 1800

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi - Matki i Ojców Żywego Różańca.

I Piątek miesiąca grudnia:

• Okazja do Spowiedzi Św.:
    - w *czwartek, 1600 – 1700  - dzieci.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi dla Młodzieży starszej oraz dorosłych w czwartek:  godz. 1830 - 2000 .
  • Odwiedziny chorych z Komunią Św.
    -  I Piątek od 9:00 (ks. Proboszcz)
    -  I sobota od 9:00 (ks. Wikariusz)
  • Msze Św. w I Piątek będą o godz. 800, 1700 – dla Dzieci, oraz 1800.

I sobota miesiąca 2. grudnia - nabożeństwo Pierwszych Sobót:
*730 Różaniec,
*800 Msza Św.
*po Mszy św. 15 min. Adoracji z rozważaniem Tajemnicy Różańcowej

W każdą I Sobotę miesiąca trwamy

przy Św. Janie Pawle II.

Zapraszamy na godz. 2000

Czuwanie zakończy się

modlitwą Apelową o godz. 2100.