Relacje, teksty »

WAKACJE W RAJU Ruchu Światło-Życie

Czy słyszeliście kiedyś o Ruchu Światło-Życie???

Został no założony przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego w XX wieku. Obecnie jest jednym z ruchów w Kościele Katolickim. Przynależą do niego ludzie z różnych kręgów społecznych min.:  młodzież. Głównym celem Ruchu, jak i całej formacji jest pomoc w rozwoju chrześcijanina społecznie i duchowo. W trakcie roku  młodzież spotyka się w małych grupach w salkach przykościelnych, gdzie wspólnie dyskutują, rozważają dany temat spotkania, dzielą się swoimi doświadczeniami, budują relacje, zawierają przyjaźnie, a ponadto udzielają się w życiu parafii. Głównym celem spotkań jest przygotowanie uczestników na rekolekcje odbywające się w trakcie wakacji letnich. Rekolekcje trwają w sumie 17 dni, z czego 2 dni należy przeznaczyć na dojazd i powrót z rekolekcji. W trakcie dnia odbywają się spotkania w grupach, szkoła śpiewu czy szkoła liturgiczna. Ponadto jest czas na wyjścia w ciekawe miejsca, gry i zabawy, odpoczynek, modlitwę, rozmowy. Centralnym punktem dnia jest Eucharystia, w której czynnie uczestniczy cała wspólnota. Podczas rekolekcji przeżywamy Dzień Wspólnoty, w którym to spotykają się wszystkie wspólnoty z najbliższych okolic, aby wspólnie dzielić się radością ze spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem. Opiekę nad uczestnikami sprawuje ksiądz i animatorzy.

Zatem jeżeli szukasz miejsca, w którym mógłbyś spędzić trochę czasu z Bogiem i drugim człowiekiem, lubisz aktywnie spędzać czas, lubisz śpiewać, grać na instrumentach, chcesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące wiary, to już dłużej nie zwlekaj! Zapisz się dzisiaj! Znajdź odpowiedni dla ciebie termin i stopień  www.poznan.oaza.pl/dk/rekolekcje-letnie-dla-dzieci-i-mlodziezy

Czekamy na CIEBIE !!!

Brakuje Ci zachęty?? Posłuchaj Oliwii i Antka :) Przyjedź i przekonaj się, że warto :)

"Nazywam się Oliwa. Na rekolekcjach byłam dwa razy. Pierwszy raz byłam na OND II* w Wejherowie, a podczas ostatnich wakacji na OND III* w Koszycach Małych. Coś wewnątrz bardzo  mi podpowiadało, żebym jechała. I nie pomyliłam się, bo było wspaniale! Poznałam dużo ciekawych ludzi, z częścią z nich nadal utrzymuję kontakt.  Na rekolekcjach przeżyłam Zesłanie Ducha Świętego, który dał mi radość. Dużo dowiedziałam się o wspólnocie, że mamy kochać bliźniego, jak siebie samego. Sądzę że warto jeździć na rekolekcje, bo można być blisko Jezusa! A teraz coraz bardziej cieszę się, że widzę obecność Jezusa w moim życiu. CHWAŁA PANU !

Oliwia, 15 lat

Na oazie najwspanialszym przeżyciem jest spotkaniem z Bogiem w codziennej Mszy i różnych modlitwach w ciągu dnia, bo dzięki nim stajemy się Jego coraz bliższymi przyjaciółmi. Bardzo fajnym punktem dnia jest też czas wolny, kiedy można pogadać z innymi, pograć w piłkę nożną, siatkówkę lub inne gry, każdemu coś na pewno przypadnie do gustu. Jedzenie też jest super :)  Wszyscy, których spotkałem na oazie są naprawdę świetnymi ludźmi! PRZYJEDŹCIE!

Antek, 15 lat