Godziny Mszy świętych

8:00, 10:00, 11:30, 18:00

17:00, 18:00
w święta zniesione 8:00, 17:00, 18:30

 

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

ul. Bogusławskiego 3, 62-002 Suchy Las

facebook.com/NSPJSuchyLas

Kontakt:

+48 61 812-52-91 (ks. Proboszcz i biuro)

+48 61 812-56-56 (ks. Wikariusz)

proboszcz@parafiasuchylas.pl
   
 

Serdecznie witamy i zapraszamy !

 


O zaświadczenia związane z udzieleniem sakramentu, które miało miejsce przed dniem utworzenia parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suchym Lesie tj. przed dniem 01.09.2014r. należy zwracać się do Biura Parafialnego Parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Morasku www.parafiamorasko.pl


LISTOPAD 2019

XXXIII Niedziela Zwykła
Włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie Łk 21, 5-19

...Jak o świątyni jerozolimskiej Pan Jezus powiedział, że nie zostanie z niej kamień na kamieniu, tak do swoich uczniów powiedział, i to w tym samym przemówieniu: "Ale włos z głowy wam nie zginie".

...przy okazji przypomniał im, jak bardzo człowiek jest kruchy. Podlegamy nie tylko chorobom i nieszczęśliwym wypadkom. Żebyśmy dobrze zrozumieli Bożą obietnicę o wiecznotrwałości świątyni, jaką Bóg buduje sobie w naszych sercach, przypomina nam Pan Jezus, że będą się zdarzały wojny i trzęsienia ziemi, i plagi głodu czy zarazy. Co więcej, na Jego uczniów będą nieraz spadały prześladowania, tak że - powiada Pan Jezus - "niektórych z was o śmierć przyprawią"...

Jak pogodzić te dwie wypowiedzi?

Odpowiedź jest prosta: Trzymajmy się mocno naszego Zbawiciela. Wtedy nic istotnie złego nas nie spotka, nawet gdybyśmy mieli zginąć. Świątynia, którą jesteśmy dzięki łasce naszego Zbawiciela, jest przecież wiecznotrwała i nie podlega śmierci.

czytaj więcej: o.Jacek Salij, Ewangeliarz

także: Apostolstwo Chorych - Rozważania


  W niedzielę można zakupić:

 

Nowenna przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata:

- w dni powszednie po Mszy Św. ok. godz. 1735

- w niedzielę 17. XI - przed Mszą Św. o godz. 1000.


wtorek - 19 listopada - kolejny dzień modlitw

Nieustającego Różańca.

W ramach Nieustającego Różańca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. we wszystkich intencjach naszej umiłowanej Ojczyzny.

czytaj więcej


 wtorek19 listopada

- Poznajemy nauczanie Kościoła

O godz. 2000 w Domu Parafialnym spotkanie dla wszystkich pragnących pogłębienia wiary. Zapraszamy dotychczasowych uczestników jak i nowe osoby.

Na wtorkowym spotkaniu pochylimy się nad homilią Jana Pawła II w Rzeszowie w czerwcu 1991r.
czytaj więcej


środa - 20. listopada godz. 1800 - Nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz Msza Św. w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i naszej Parafii - wraz z wszystkimi czcicielami Maryi - zapraszamy członków Koła Przyjaciół Radia Maryja. Po Mszy Św. w Domu Parafialnym będzie spotkanie formacyjne dla Koła Przyjaciół Radia Maryja i wszystkich chętnych


czwartek - 21. listopada godz. 1830 - 2000 

Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi


piątek godz. 1900 - spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Domu Parafialnym.


AKTUALNOŚCI - ZAPROSZENIA

 

Modlitwa - zaproszenie

Matki Bożej w Ikonie Nawiedzenia

 

Jasnogórska Królowo Polski! Najlepsza Matko!

Prosimy, abyś przybyła - w świętym znaku Ikony Nawiedzenia - do naszej parafii. Czekamy na Ciebie, bo wiemy, jak bardzo jesteś nam wszystkim potrzebna.

Wspomóż Twoje dzieci i umocnij naszą wiarę.

Kapłanom i osobom konsekrowanym wyproś odwagę w gorliwym wypełnianiu ich powołania. Obdarz Bożymi darami rodziny. Małżonków wspieraj w wiernym kroczeniu życiową drogą. Zaradzaj małżeńskim kryzysom. Lecz rodzinne rany. Złącz na nowo popękane więzi międzyludzkie.

Chorym przyjdź z pomocą, obdarz nadzieją zrozpaczonych, wątpiącym przynieś blask Prawdy, obojętnym uproś głębokie przejęcie się Bożą miłością, noszącym w sobie uraz do Kościoła wyproś ukojenie, a do tych, którzy od Boga i Kościoła odeszli, przyjdź z łaską opamiętania.

Wierzymy, Jasnogórska Pani, że wszystko możesz nam wyprosić u Syna. Popatrz więc z miłością na lud, który potrzebuje Twojego matczynego spojrzenia, niosącego błogosławieństwo Chrystusa. Obejmij swoim wzrokiem dzieci, młodzież, ludzi w pełni sił i w podeszłym wieku. Obyśmy wszyscy, wsparci Twoim orędownictwem, stali się prawdziwie ludźmi wiary, nadziei i miłości.

Amen.

zobacz: Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej - galerie


Znana data beatyfikacji

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski, odbędzie się 7 czerwca 2020 roku w Warszawie.

3 października 2019 roku Ojciec Święty Franciszek zatwierdził dekret o beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego.

czytaj więcej

  Prace trwają...

Mimo zmiennej pogody praca na dachu kaplicy systematycznie posuwa się do przodu.

Prośmy Boga o bezpieczeństwo dla pracujących oraz odpowiednie środki finansowe na zapewnienie płynności wszystkich planowanych przy kościele prac.

Pamiętajmy, że Dom Boży ma być również naszym domem, że jest w nim Ktoś, kto nas kocha i na nas czeka…. Zawsze!

więcej »


RELACJE

Wieczór z Janem Pawłem II?
- Warto!

Nie poddawajcie się w obliczu trudności czy niepowodzeń, wiecie bowiem dobrze, że wasza siła jest w Panu, który z miłością kieruje waszymi krokami…

Jan Paweł II

Spotkania odbywają się w pierwszą sobotę miesiąca, w kaplicy, w godz. 20.00 – 21.00. Zapraszamy!

czytaj więcej
galeria zdjęć


 

 

KRĄG BIBLIJNY

Weźmy do ręki tę Księgę! Przyjmijmy ją od Pana, który stale nam ją przekazuje za pośrednictwem swojego Kościoła (por. Ap 10,8). Będziemy pełni nadziei i zdolni przekazywać ją każdemu mężczyźnie i każdej kobiecie, których spotkamy na naszej drodze…

Jan Paweł II
czytaj więcej: 
parafiasuchylas.pl/krag_biblijny


POZNAJEMY DOKUMENTY KOŚCIOŁA

Spotkania są odpowiedzią na ogłoszony przez papieża Benedykta XVI
w roku 2012 Rok Wiary.

czytaj więcej


Po lekturze homilii Jana Pawła II

Co dla chrześcijan oznacza przykazanie: Nie będziesz brał Imienia Pana Boga twego nadaremno?

Chrześcijanami nazywamy się my wszyscy, którzy jesteśmy ochrzczeni i wierzymy w Chrystusa Pana. Już w samej tej nazwie zawarte jest wzywanie Imienia Pańskiego. Drugie przykazanie Boże powiada: "Nie będziesz brał Imienia Pana Boga twego nadaremno". Zatem jeśli jesteś chrześcijaninem, niech to nie będzie wzywanie Imienia Pańskiego nadaremno. Bądź chrześcijaninem naprawdę, nie tylko z nazwy, nie bądź chrześcijaninem byle jakim.

Tekst homilii

Czy będąc chrześcijaninem – swoją postawą: słowami, zachowaniem, miłością, życzliwością, delikatnością, pragnieniem i poszukiwaniem Boga, wiarą… – prowadzę innych do Boga? Czy jestem odbiciem Bożej miłości w świecie? Czy godzien jestem nazywać się chrześcijaninem?

A może szargam Boże Imię będąc chrześcijaninem byle jakim – praktykującym z przyzwyczajenia, obowiązku lub na pokaz? Zaspieszonym, pełnym kompromisów, odrzucającym Prawdę?

Nie każdy, który Mi mówi: «Panie, Panie!», wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca" (Mt 7,21).

eMKa


  Kino Parafialne - sobota 16.11.2019

 

W sobotę 16 listopada o godzinie 19:00 w Domu Parafialnym
film "Święty Marcin de Porres. Brat miotła."

Opowieść o południowoamerykańskim Ojcu Dobroczynnośc nawiązuje do przypadającego na 17 listopada 3. Światowego Dnia Ubogich. 

 

 

Tworzenie Stron Poznań Agencja Reklamowa Poznań