Ogłoszenia parafialne Suchy Las »

Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 28.09.2014r.

na  26  Niedzielę  Zwykłą  -  28  września  2014r.

1) Młodzież klas III Gimnazjum, przygotowującą się do Bierzmowania, zapraszamy na spotkanie we wtorek - 30 września:

- godz. 1800 - grupa I: klasy  od A do D

- godz. 1900 - grupa II: klasy  od E do G + spoza Gimnazjum w Suchym Lesie.

2) Członków Parafialnego Zespołu CARITAS ORAZ osoby chętne, by włączyć się w posługę tej wspólnoty, zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek - 30 września - na godz. 1830 (bezpośrednio po Mszy Świętej).

3) W miesiącu październiku (od najbliższej środy) zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych:

RÓŻANIEC dla dorosłych będzie w październiku każdego dnia (również w niedzielę)   o godz. 1730.

DZIECI zapraszamy na Różaniec w październiku  w dni nauki szkolnej (czyli od poniedziałku  do piątku) - o godz. 1630. (zaczynamy od środy!!!)

Ufamy, że wszystkie dzieci - nie tylko klasy Komunijne - będą uczestniczyć w tym Nabożeństwie.

4) W środę  przypada liturgiczne wspomnienie Św. Tereski od Dzieciątka Jezus - której wizerunek czcimy w naszej kaplicy. Udział we Mszy Św. oraz nabożeństwo - niech będą znakiem nasze miłości do tej niezwykłej świętej.

5) Nie zapominajmy o naszej miłości do Matki Bożej Nieust. Pomocy. Zapraszamy wszystkich na środową Nowennę o godz. 1800.  Szczególne zaproszenie kierujemy do Wspólnoty Żywego Różańca, która po środowej Nowennie dokona wymiany Tajemnic.

*Pragniemy przypomnieć prośbę Krajowego Moderatora Żywego Różańca o „dodatkową Dziesiątkę” w intencji pokoju na Ukrainie i na całym świecie.

6) W tym tygodniu przypada I czwartek i I Piątek  miesiąca października:

A. Okazja do Spowiedzi Św.:

- wtorek, godz. 1530 - 1700 -   kl. IV i V - Szkoła Podstawowa.

- środa, godz. 1530 - 1630 -   kl. VI - Szkoła Podstawowa.

- czwartek, godz. 1530 - 1630 - klasy  I - II - III - Gimnazjalne

- piątek, godz. 1700 -  1800 - dla dorosłych.

*Bardzo prosimy  o zachowanie proponowanych terminów.

*Spowiedź w piątek od 1700 do 1800 jest TYLKO dla dorosłych.

B. Adoracja Najśw. Sakramentu w  I Czwartek: - od godz. 1830 - 2000 .

Ufamy, że ta czwartkowa Adoracja - odprawiana prywatnie - licznie zgromadzi  wszystkich, którzy pragną modlić się o pokój dla świata.

C. Odwiedziny Chorych  z Komunią Św.:

Chorzy, których odwiedza Ks. Proboszcz w I PIĄTEK od godz. 900,

Chorzy, których odwiedza Ks. Wikariusz: w  SOBOTĘ od godz. 900.

D)  MSZA  ŚW  DLA  MŁODZIEŻY w I Piątek (3. X) będzie o godz. 1900. Prosimy, aby włączyła się w tę Mszę Św. wszystka młodzież.

W szczególny sposób  zobowiązana do udziału jest młodzież  przygotowująca się do Bierzmowania.

7) Kontynuując  praktykę 5 Pierwszych Sobót Miesiąca, o co Maryja prosiła w Fatimie (w duchu wynagrodzenia i prośby o pokój dla świata) - zapraszamy w  sobotę - 4. X.

O godz. 730 będzie odmawiany *Różaniec, o godz. 800 - *Msza Św. a po Niej 15 minutowa *Adoracja z rozważaniem dotyczącym Tajemnic Różańcowych.

8) Zapraszamy tradycyjnie  w pierwszą sobotę miesiąca - będzie to 4. X - na godz. 2000 na modlitwę <W SZKOLE  JANA  PAWŁA  II>.  Czuwanie zakończy się modlitwą Apelową o godz. 2100 . Zapraszamy do wspólnej Adoracji oraz zgłębiania nauczania Jana Pawła II.

9) Dzieci, które należą do Wspólnoty Żywego Różańca dokonają wymiany Tajemnic  w przyszłą niedzielę - 5 października -  po Mszy Św. o godz. 1145.

10) Rodzicom uczniów klas I gimnazjum przypominamy, że deklaracje - by zgłosić swoje dzieci do rozpoczęcia trzyletniej formacji przed  Bierzmowaniem - można składać najpóźniej do końca września. Deklarację można otrzymać w zakrystii.

11) Zapraszamy do udziału w Parafialnej Pielgrzymce do Częstochowy w dniu 18 października. Chcemy zawierzyć Matce Bożej naszą Parafię NSPJ w Suchym Lesie.

Zgłoszenia z numerem PESEL można składać w zakrystii, w Biurze Par. oraz u Pani Heleny Pikuła.

12) Klerykowi Karolowi Świergosz, który kończy w naszej Parafii swoją praktykę katechetyczną, bardzo dziękujemy za wieloraką  posługę, piękne świadectwo przywiązania do Chrystusa, za dzisiejszą posługę słowa i życzymy opieki Matki Bożej na drodze do kapłaństwa.

Pragniemy polecić okolicznościowe pismo <Chrystus i Ty> - wprowadzające nas w Światowe Dni Młodzieży i inne ciekawe tematy.

14) Komunikat Kurii Metropolitalnej:

Czcigodni Księża Proboszczowie!!!  Czcigodne Siostry, Ojcowie i Bracia!!!

Już niebawem (5 października 2014 r.) rozpocznie obrady III Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów poświęcone „Wyzwaniom duszpasterskim wobec rodziny w kontekście nowej ewangelizacji”. Kościół w Polsce reprezentować będzie nasz Ksiądz Arcybiskup, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Stanisław Gądecki.

Zachęcamy kościoły, wspólnoty parafialne, instytuty życia konsekrowanego, ruchy i stowarzyszenia do modlitwy w intencji Synodu podczas Eucharystii i innych nabożeństw, w dniach poprzedzających oraz w czasie trwania prac synodalnych. W Rzymie modlitwa będzie sprawowana każdego dnia w kaplicy Salus Populi Romani, w papieskiej bazylice Matki Bożej Większej (Santa Maria Maggiore). Wierni, szczególnie w rodzinach, mogą łączyć się w modlitwie osobistej w intencji Synodu.