Ogłoszenia parafialne Suchy Las »

Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 21.12.2014r

na  4  Niedzielę  Adwentu  21  grudnia  2014r.

1) Przeżywamy  już IV Niedzielę Adwentu.

Zapraszamy na ostatnie w tym Adwencie RORATY - do środy włącznie: już tylko rano o godz. 615 (NIE  będzie już Rorat wieczornych)

2) Pomocą zasadniczą w przygotowani się do Bożego Narodzenia  będzie SPOWIEDŹ Św., która dla całej naszej Parafii odbędzie się jutro tj. w PONIEDZIAŁEK - 22 grudnia.

- przed południem będziemy spowiadać  od godz. 800 do 1000.

- po południu od godz. 1430 do 1800  (z przerwą od 1600 do 1630).

Co pół godziny będzie rozdzielana Komunia Święta.

3) W   ŚRODĘ  Wigilia Bożego Narodzenia.

Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o Narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Nie podawajmy na stół wigilijny napojów alkoholowych.

*RANO w ŚRODĘ  będzie Msza Św. Roratnia o godz. 615.

*PASTERKA  będzie o godz. 2400.

4) W  CZWARETK  - 25. XII - UROCZYSTOŚĆ  BOŻEGO NARODZENIA.

Msze Św. w tym dniu będą odprawione godz. 1015,  1145  i 1800. (nie będzie Mszy Św. o godz. 745).

5) Konferencja Episkopatu Polski udziela Dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek - 26 grudnia 2014r. - w Święto Św. Szczepana.

6) W wejściu głównym do kościoła możemy jeszcze  zaopatrzyć się w świece CARITAS.

7) Bardzo dziękujemy za kolejne ofiary  na rzecz rzeźbionych figur do nowego Żłóbka.

Na dzisiaj mamy na ten cel  9.380,-zł. „Bóg Zapłać”. (Cena całego Żłóbka - netto wnosi 12.850,- zł)

8) W opłatki Wigilijne można się zaopatrzyć  w wejściu do kaplicy (od strony zewnętrznej).

9) Odwiedziny duszpasterskie  -  kolędę, rozpoczniemy w niedzielę - 28 grudnia. Postaramy się odwiedzić najpierw rodziny, które nie miały kolędy już dwa lata.

Szczegółowy plan podamy w Święta. (wcześniej znajdzie się na stronie internetowej)

10) Od 27 grudnia - na czas kolędy   Msze Św. w dni powszednie będą o godz. 800 i 1800.

11) Bardzo dziękujemy Ojcu Marcinowi Szafors ze Zgromadzenia  Oblatów Maryi Niepokalanej za posługę Słowa w naszej Parafii. Przy  wychodzeniu z kościoła, nabywając kalendarze Ojców Oblatów, będziemy mogli wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.

W najnowszym, świątecznym numerze „Przewodnika Katolickiego” m.in. Wigilijny Rytuał Rodzinny – czyli jak modlić się w czasie Świąt.

Polecamy także okolicznościowe pismo <Chrystus i Ty> (ChiT) poświęcone rodzinie, z dodatkiem w postaci rachunku sumienia, który może być pomocny w poniedziałkowej Spowiedzi Św..