Ogłoszenia parafialne Suchy Las »

Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 31.08.2014r.

na  22  Niedzielę  Zwykłą  -  31  sierpnia  2014r.

1) Dzisiaj (niedziela) w Morasku Parafialne   dziękczynienie za polny. Słowa podziękowania kierujemy do Pań  z  Koła Gospodyń  z Suchego Lasu, które  przygotowały wymowny  wieniec żniwny do naszego kościoła -  by duchowo łączyć się z tymi, którzy o godz. 900 w Morasku zanoszą modlitwę dziękczynienia.

2) Dzisiaj (niedziela 31 sierpnia) powróciliśmy już do zwyczajnego układu Mszy Świętych. To oznacza, że powraca z dniem dzisiejszym Msza Św. o godz. 1145 oraz wieczorna o godz. 1800 (NIE  BĘDZIE już dzisiaj mszy św. wieczornej O GODZ. 2000).

3) MSZA ŚW. dla młodzieży Gimnazjalnej na rozpoczęcie roku będzie  w poniedziałek - 1.  IX o godz. 800 . Po Mszy  Świętej  młodzież  udaje  się  do  Szkoły na godz. 900.

4) Wobec kolejnej - 75 rocznicy  wybuchu II wojny światowej, wszystkich poległych i pomordowanych a zwłaszcza  mieszkańców  Gminy  Suchy Las będziemy polecać Bogu w naszym lokalnym miejscu pamięci w ŁAGIEWNIKACH w PONIEDZIAŁEK - 1  WRZEŚNIA  -  o godz. 1700.  Podczas Uroczystości będzie  odprawiona  MSZA ŚW.

Na uroczystości  będzie można udać się i powrócić autobusem zorganizowanym przez Gminę. Autobus wyjedzie sprzed Urzędu Gminy w Suchym Lesie o godz. 1620 .

Nie tylko rodziny ofiar wojny, ale wszystkich Parafian gorąco zachęcamy do udziału.

5) Na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę - 3. IX  godz. 1800  -  zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi Matki  i Ojców Żywego. Po Nowennie członków Wspólnoty Żywego Różańca prosimy o dokonanie wymiany Tajemnic.

6) W tym tygodniu przypada I czwartek i I Piątek  miesiąca września:

A. Okazja do Spowiedzi Św.:

- środa, godz. 1530 - 1700 -   kl. IV, V i VI - Szkoła Podstawowa.

- czwartek, godz. 1530 - 1700 - klasy  I - II - III - Gimnazjalne

- piątek, godz. 1700 -  1800 - dla dorosłych.

*Bardzo prosimy  o zachowanie proponowanych terminów.

*Spowiedź w piątek od 1700 do 1800 jest TYLKO dla dorosłych.

B. Adoracja Najśw. Sakramentu w  I Czwartek: - od godz. 1830 - 2000 .

Podczas tej adoracji  pragniemy zawierzać Jezusowi dzieci i młodzież. Ufamy, że ta czwartkowa Adoracja - odprawiana prywatnie - licznie zgromadzi  rodziców, którzy pragną pomodlić się za swoje dzieci.

Podczas Adoracji będzie okazja do Spowiedzi Św.

Również w I Piątek - dla pielęgnowana kultu Najśw. Sakramentu i Serca Jezusowego - będzie wystawiony Najśw. Sakrament od 1700 do 1800 i Adoracja indywidualna.

C. Odwiedziny Chorych  z Komunią Św.:

Chorzy, których odwiedza Ks. Proboszcz w I PIĄTEK od godz. 900,

Chorzy, których odwiedza Ks. Wikariusz: w  SOBOTĘ od godz. 900.

*O Boże Błogosławieństwo DLA DZIECI naszej Parafii  w nowym roku szkolnym będziemy modlić się podczas Mszy Św. I-Piątkowej - 5. IX - o godz. 1600.

*Dzieci, które rozpoczynają  naukę w szkole, będą miały podczas tej Mszy Św. pierwszopiątkowej  poświęcone tornistry i przybory szkolne.

*WSZYSTKIE dzieci naszej Parafii, nauczycieli, rodziców i wychowawców, bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy Św.

D)  MSZA  ŚW  DLA  MŁODZIEŻY w I Piątek (5. IX) będzie o godz. 1900. Prosimy, aby włączyła się w tę Mszę Św. wszystka młodzież (gimnazjalna, licealna, studencka i pracująca). W szczególny sposób  zobowiązana do udziału jest młodzież  przygotowująca się do Bierzmowania.

7) Kontynuując  praktykę 5 Pierwszych Sobót Miesiąca, o co Maryja prosiła w Fatimie (w duchu wynagrodzenia i prośby o pokój dla świata) - zapraszamy w najbliższą sobotę - 6 września.

O godz. 730 będzie odmawiany *Różaniec, o godz. 800 - *Msza Św. a po Niej 15 minutowa *Adoracja z rozważaniem dotyczącym Tajemnic Różańcowych.

8) Zachęcamy do pielęgnowania spotkań na modlitwie w pierwsze soboty miesiąca o godz. 2000 - aby trwać  przy   Św. Janie Pawle II.  Zapraszamy zatem także  w najbliższą sobotę - 6 września do SUCHEGO  LASU na godz. 2000. Czuwanie zakończy się Apelem o godz. 2100 . Zapraszamy również nowych uczestników.

9) Dzieci, które należą do Wspólnoty Żywego Różańca dokonają wymiany Tajemnic  w przyszłą niedzielę - 7 września -  po Mszy Św. o godz. 1145.

10) Przypominamy, że  15 września odbędzie  się Archidiecezjalna Pielgrzymka ludzi Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych na Świętą Górę w Gostyniu.

Pobyt na Świętej Górze w Gostyniu jest zawsze ubogacony ciekawymi występami.

W zakrystii można dokonać jeszcze zapisu na tę jednodniową pielgrzymkę do Gostynia. (Poniedziałek - 15 września)

11) W miesiącu wrześniu swoją praktykę katechetyczną będzie odbywał w naszej Parafii kleryk V roku Poznańskiego Seminarium - którym jest kleryk Karol Świergosz.

Otaczając życzliwą modlitwą kleryka Karola, módlmy się też za naszego klerka Tomasza oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii.

13) Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w piątek  włączyli się we wspólną modlitwę w Morasku z racji Odpustu Parafialnego. „Bóg Zapłać”.