Ogłoszenia parafialne Suchy Las »

Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 26.10.2014r.

Na 30 Niedzielę Zwykłą i Uroczystość Wszystkich  Świętych  -  26. X  i  1.  XI  2014r.

1)  Zapraszamy w  ostatnie już dni października  na Nabożeństwa Różańcowe:

- Różaniec dla dorosłych: o godz. 1730 (również dzisiaj -  do piątku włącznie).

- Różaniec dla dzieci:  o godz. 1630  - (do czwartku !!!  włącznie).

2) Na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę - 29. X  - godz. 1800 - zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi.

3)  Adoracja Najśw. Sakramentu w  czwartek od godz. 1830 - 2000 .

Podczas Adoracji jest okazja do Spowiedzi Św.

Aby przygotować się do Ur. Wszystkich Świętych, będzie też okazja do Spowiedzi Św. dla wszystkich w piątek - 31.X - od godz. 1530 do 1700.

4) W  SOBOTĘ - 1 listopada - Uroczystość  WSZYSTKICH   ŚWIĘTYCH - równocześnie I Sobota miesiąca.

Przed południem układ  Mszy Św. będzie według porządku niedzielnego - czyli o godz.  745, 1015, 1145.

*Osoby, które pielęgnują praktykę Pięciu Pierwszych Sobót - o co prosiła Maryja w Fatimie - zapraszamy 1 listopada o godz.  715 na Różaniec oraz na 15 min. Adorację z rozważaniem nt. Tajemnic Różańcowych - bezpośrednio po Mszy Św..

O godz. 1400 w dniu Wszystkich  Świętych w kościele w Morasku zostaną odprawione Nieszpory, a po nich wyruszy procesja żałobna na Cmentarz.  Bezpośrednio po procesji  (ok. godz. 1500) na Cmentarzu zostanie odprawiona MSZA  ŚW.

W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie już  w Suchym Lesie  Mszy Św. wieczorem.

5) W NIEDZIELĘ  - 2. listopada - Wspomnienie Wszystkich  Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny).

Msze Św. będą jak w każdą niedzielę - o godz.  745, 1015  1145 i 1800 .

6) Przypominamy, że za nawiedzenie Cmentarza i modlitwę za zmarłych oraz po wypełnieniu zwykłych warunków (Komunia Św. w dniu nawiedzenia Cmentarza, odmówienie na Cmentarzu <Ojcze nasz>, <Wierzę w Boga> i dowolnej modlitwy w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego),  w dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu  oczekują zbawienia.

Pod tymi samymi warunkami można zyskać odpust dla dusz w czyśćcu od godz. 1200 w Dniu Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym za nawiedzenie kościoła lub kaplicy.

7) W związku z Ur. Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, pragniemy poinformować o następujących zmianach:

a) Ks. Wikariusz będzie odwiedzał chorych z Komunią Świętą w sobotę po I Piątku (będzie to 8 listopada).

b) Msza Św. z udzieleniem Sakr. Chrztu Św. będzie 8 listopada o godz. 1800.

c) Czuwanie: Wieczór ze Św. Janem Pawłem II będzie także  w II Sobotę - 8 listopada.

d) Wspólnotka Różańcowa Dzieci będzie miała spotkanie z wymianą Tajemnic w II niedzielę - czyli 9. listopada.

8) Wymienianki roczne jednorazowe można  jeszcze składać  w Biurze Par.

9) Komenda Poligonu wyraziła zgodę na dojazd bez przepustki na Cmentarz w Chojnicy w dniu 31. X, 1 i 2 XI oraz 9 listopada - kiedy będzie Procesja Żałobna.

Komenda Poligonu apeluje, aby w tym kontekście NIE  ZWIEDZAĆ  poligonu!

10) Od dnia 27 października do 12 listopada będziemy mogli oglądać w naszym kościele wystawę dotyczącą „Pomnika Wdzięczności”.

Ten Pomnik Najśw. Serca Pana Jezusa powinien znowu stanąć w  stolicy Wielkopolski.

W sobotę - 8 listopada - po Mszy Św. o godz. 1800 będzie w kościele 12-to minutowy film o historii i idei odbudowy pomnika oraz po filmie krótki wykład przewodniczącego Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu - Pana prof. Dr hab. Stanisława Mikołajczaka.

W najnowszym „Przewodniku Katolickim” - Czy w życiu publicznym można kierować się sumieniem? Rozmowa z prof. Łączkowskim, byłym sędzią Trybunału Konstytucyjnego.