Ogłoszenia parafialne Suchy Las »

Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 13.04.2014r.

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  na  Niedzielę  Palmową -  13  kwietnia  2014r.

1) Dzisiaj -  13 kwietnia - WYJĄTKOWO  o godz. 1630  (przed Gorzkimi Żalami) - zapraszamy  na RÓŻANIEC  przed wizerunkiem  Matki Bożej Fatimskiej.

Wpiszmy ten Różaniec  w modlitwę o przygotowanie Parafii do owocnego przeżycia Świąt Paschalnych. O przewodniczenie prosimy Grupę Obrońców Życia.

2) Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 1700 ; bezpośrednio po nich Msza Św.

Niech nie będzie nikogo, kto by ani  razu nie uczestniczył w tym nabożeństwie.

3) Odwiedziny Chorych  z Komunią Św. będą w Wielki Poniedziałek - 14 kwietnia (Ks. Proboszcz i Ks. Wikariusz).

w Suchym Lesie od godz. 830,

w Morasku od godz. ok. 1130.

Chorych, którzy nie są na stałej liście I -Piątkowej można jeszcze zgłosić w zakrystii, aby nie było na Wielkanoc nikogo bez Komunii Świętej.

4) W związku  Wielkim Tygodniem oraz szczególnym jego programem i obowiązkami - nie będzie w poniedziałek spotkania w nurcie Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II.

5) Okazja do Spowiedzi Św. będzie w Wielki Wtorek - 15 kwietnia.

- w Suchym Lesie: od  800 - 1000 i od  1430 - 1800 (przerwa od 1600 - 1630)

- w Morasku od  godz. 1845 - 2000 .

Zachęcamy w tym dniu do przyjmowania Komunii Św. (będzie rozdzielana co pół godziny).

6) Podczas  Nowenny do Matki Bożej w środę - 16. IV -  g. 1800 - będziemy modlić się w Int. Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i naszej Parafii, oraz (wobec W. Tygodnia - wcześniej) - we wszystkich intencjach, w których modli się Wspólnota Nieustającego Różańca. Po Nowennie spotkanie formacyjne dla Koła Przyjaciół Radia Maryja.

W Wielką Sobotę 19 kwietnia przypada kolejny dzień modlitw Nieustającego Różańca. Przypominamy o tym stałym uczestnikom modlitwy i zapraszamy kolejne osoby.

7) W WIELKI  PIĄTEK Biuro Parafialne nie będzie czynne.

8) Wczoraj (sobota) odbyło się spotkanie osób starszych i chorych z naszej wspólnoty Parafialnej. Członkom  Parafialnego Zespołu  CARITAS oraz wszystkim, którzy mają swoją cząstkę w przeżywaniu tego dnia - bardzo gorąco dziękujemy.

Dziękujemy Rodzicom dzieci I-Komunijnych, którzy wczoraj z wielkim zaangażowaniem włączyli się w sprzątanie kościoła wraz z trudnym zadaniem mycia okien. Dziękujemy Panu Madejskiemu za bezinteresowne użyczenie do tego specjalistycznego sprzętu.

Także wszystkim, którzy włączyli się w akcję <Pieluszka dla maluszka> bardzo dziękujemy. Zostało zebranych 1.194 pieluszki. Wszystkim serdeczne „Bóg Zapłać”.

9) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10) W gablocie znajdziemy informacje o dzisiejszym koncercie w Katedrze w hołdzie Janowi Pawłowi II. Jednym z wykonawców jest nasz Chór <Soli Deo>.

11) „Bóg Zapłać”   wszystkim, którzy złożyli już daninę diecezjalną.

12) W liturgii   Kościoła   rozpoczyna  się  WIELKI  TYDZIEŃ.  Największe Misteria  Kościół sprawuje od Wielkiego Czwartku  (Triduum Paschalne).

Każdy z dni Triduum rozpoczynać będziemy   LITURGIĄ  GODZIN - o godz. 800.

A. WIELKI  CZWARTEK - dzień ustanowienia Najśw. Sakramentu i Sakramentu  Kapłaństwa.

- JUTRZNIA o godz. 800.

- LITURGIA Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.oo.

- ADORACJA Najśw. Sakr. do godz. 21.3o.

Na Adorację w ciszy od godz. 2030 - 2130 w szczególny sposób zapraszamy MŁODZIEŻ.

B. WIELKI  PIĄTEK  - dzień śmierci Pana Jezusa.

W tym dniu obowiązuje POST ŚCISŁY, od którego nie ma dyspensy.

- JUTRZNIA o godz. 800 .

- ADORACJA Najśw. Sakramentu:

9.oo - 10.oo : Matki Żywego Różańca - 1 Róża

10.oo - 11.oo : czas na nawiedzenie przez rodziców z dziećmi.

11.oo - 12.oo : Matki Żywego Różańca - 2 Róża

12.oo - 13.oo : Matki Żywego Różańca - 3 Róża

13.oo - 14.oo : Matki Żywego Różańca - 4 Róża

14.oo - 15.oo : Matki Żywego Różańca - 5 Róża

15.oo: ..DROGA  KRZYŻOWA.

16.oo - 17.oo : Matki Żywego Różańca - 6 Róża,

Ojcowie Żywego Różańca oraz  R.A.E.

17.oo - 18.oo : Parafialny Zespół  CARITAS, Grupa Obrońców Życia oraz Chór „Soli Deo”

18.oo - 19.oo : Koło Przyjaciół Rada Maryja

- LITURGIA Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 19.oo.

- Bezpośrednio po liturgii  Gorzkie Żale .

- Adoracja Najśw. Sakramentu - do godz. 22.oo.

C. WIELKA SOBOTA - Wigilia Zmartwychwstania.

*Kościół zachęca, aby w Wielką Sobotę zgodnie z tradycją - zachować post jakościowy.

*Święcenie potraw odbędzie się w Suchym Lesie : od 14.oo do 16.oo - co pół godziny.

Na wieczorną liturgię Wielkiej Soboty  - Liturgię wraz z Procesją Rezurekcyjną- przynosimy świece. W związku z procesją uprzejmie prosimy o podjęcie funkcji.

Program Wielkiej Soboty:

*JUTRZNIA oraz Adoracja przy Grobie Pańskim  od godz. 8.oo.

Porządek jak w Wielki Piątek, Z WYJĄTKIEM:

14.oo - 17.oo - Adoracja indywidualna

17.oo - 17.3o : Matki Żywego Różańca - 5 Róża

17.3o - 18.oo : Matki Żywego Różańca - 6 Róża,

Ojcowie Żywego Różańca oraz  R.A.E.

18.oo - 18.3o : Parafialny Zespół  CARITAS, Grupa Obrońców Życia oraz Chór „Soli Deo”

18.3o - 19.oo : : Koło Przyjaciół Rada Maryja.

*LITURGIA Wigilii Paschalnej z Procesją Rezurekcyjną w Suchym Lesie  w tym roku  o godz. 1930 .

13) MSZE Św. w Niedzielę Zmartwychwstania o 1015 , 1145  i 1800.(nie będzie o  745)

W Poniedziałek Wielkanocny - wszystkie Msze Św. według układu niedzielnego.

14) Intencje Mszalne znajdziemy w gablotach, w  biuletynie i na stronie internetowej.

15) Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Urszulę Wiśniewską z ul. Jagodowej oraz śp. Agnieszkę Fabianowską - Ciesielską z ul. Promienistej.. Pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu.  Prośmy dla Nich o Boże Miłosierdzie:…