Ogłoszenia parafialne Suchy Las »

Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 23.11.2014r

Na Uroczystość  Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 23  listopada 2014r.

1) Dzisiejsza Uroczystość - Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - kończy Rok Liturgiczny.

Chrystusa - Króla uwielbimy Litanią wobec Najśw. Sakramentu oraz odmówimy Akt Poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi po Mszy Św. o godz. 1015.

Szczególną intencją tych modlitw będzie zawierzenie Jezusowi Chrystusowi naszych rodzin oraz   wszelkich intencji  Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej - które otaczajmy szczególną modlitwą w dniu Ich Tytularnego Święta.

Życzymy  Siostrom Bożego Błogosławieństwa na drodze pełnienia wszystkich dzieł powierzonych im we wspólnocie Kościoła. Życzymy - by posługa w kraju jak i za granicą była Błogosławieństwem dla wszystkich Polaków, a dla Sióstr - źródłem duchowej satysfakcji.

2) Na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  - środa - 26. XI - godz. 1800 -  zapraszamy   wszystkich czcicieli Maryi.

3) Adoracja Najśw. Sakramentu będzie tradycyjnie  w  czwartek od godz. 1830 - 2000 .

Podczas Adoracji jest okazja do Spowiedzi Św.

4) Spotkanie  dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek - 28 listopada - o godz. 1830.

Do uczestnictwa w spotkaniu są zobowiązani *rodzice którzy pragną w grudniu ochrzcić swoje dzieci oraz *rodzice chrzestni.

5) Członków Parafialnego Zespołu CARITAS zapraszamy na spotkanie w piątek - 28. XI - na godz. 1930.

6) W najbliższą niedzielę w Kościele rozpoczyna się  ADWENT, czas przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia.

7) Od przyszłej niedzieli po każdej Mszy Św. będzie można zaopatrzyć się u p. Kościelnego w opłatki wigilijne.

8) Komunikat Kurii Metropolitalnej:

„Z woli papieża Franciszka od pierwszej niedzieli Adwentu 2014 roku do 02 lutego roku 2016  w całym Kościele będzie trwał Rok Życia Konsekrowanego. Będzie on przeżywany pod hasłem: „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”.

Niech Rok Życia Konsekrowanego będzie okazją do modlitwy za tych którzy realizują swe powołanie w zakonach, w Instytutach Świeckich, czy w Indywidualnych Formach Życia Konsekrowanego. Niech będzie czasem modlitwy o nowe, święte powołania do służby Bogu i ludziom we wspólnocie Kościoła.

9) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz interesujących pozycji albumowych.

10) Wyrażamy serdeczne podziękowanie za ofiary, które przy wychodzeniu z kościoła będziemy składać na budowę eremu Boskiej Opatrzności Serca Jezusowego. „Bóg Zapłać”.