Ogłoszenia parafialne Suchy Las »

Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 1 - 2.11.2014r.

Na  Uroczystość Wszystkich  Świętych  i Dzień Zaduszny  -  1 i 2.  XI  2014r.

1) DZISIAJ - 1 listopada - Uroczystość  WSZYSTKICH   ŚWIĘTYCH.

Przed południem układ  Mszy Św. będzie według porządku niedzielnego.

Dzisiaj o godz. 1400  w kościele w Morasku zostaną odprawione Nieszpory, a po nich wyruszy procesja żałobna na Cmentarz.  Bezpośrednio po procesji  (ok. godz. 1500) na Cmentarzu zostanie odprawiona MSZA  ŚW.

Dzisiaj (1 listopada)  nie będzie już w Suchym Lesie  Mszy Św. wieczorem.

2) Jutro  - 2. XI - Wspomnienie Wsz. Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny).

Ponieważ to Wspomnienie przypada w niedzielę - zatem wszystkie Msze Św. będą w  Suchym Lesie jak w każdą niedzielę (745, 1015  1145 i 1800 ).

3) Przypominamy, że za nawiedzenie Cmentarza i modlitwę za zmarłych oraz po wypełnieniu zwykłych warunków (Komunia Św. w dniu nawiedzenia Cmentarza, odmówienie na Cmentarzu <Ojcze nasz>, <Wierzę w Boga> i dowolnej modlitwy w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego),  w dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu  oczekują zbawienia.

Pod tymi samymi warunkami można zyskać odpust dla dusz w czyśćcu od godz. 1200 w Dniu Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym za nawiedzenie kościoła lub kaplicy.

4) Wymienianki roczne jednorazowe można  jeszcze składać  w Biurze Par.

5) W najbliższą  środę - 5. XI  godz. 1800 - zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy - wraz z wszystkimi czcicielami Maryi - Wspólnotę Żywego Różańca. Po Nowennie  wymiana Tajemnic i krótkie spotkanie dla tej Wspólnoty w kościele.

6) W tym tygodniu przypada  I Piątek miesiąca listopada.

A. Okazja do Spowiedzi Św.:

- środa, godz. 1530 - 1700 -   kl. IV, V i VI - Szkoła Podstawowa.

- czwartek, godz. 1530 - 1700 - klasy  I - II - III - Gimnazjalne

- piątek, godz. 1700 -  1800 -  dla dorosłych.

B.  Adoracja Najśw. Sakramentu w  czwartek od godz. 1830 - 2000 .

Podczas Adoracji jest okazja do Spowiedzi Św.

C. Odwiedziny Chorych  z Komunią Św.:

*Ks. Proboszcz w  PIĄTEK (7. XI) od godz. 900,

*Ks. Wikariusz  w SOBOTĘ  (8.XI) od godz. 830

D. Msze Św. w I Piątek będą o godz.  800, 1600 , 1800 oraz 1900 - dla Młodzieży.

Podczas Mszy  Św. o godz. 1600 dzieci I-Komunijne (klasy III) będą miały poświęcone i wręczone książeczki. Zgodnie z ustaleniem, książeczki zostały nabyte przez Parafię.

7) Zapraszamy na tradycyjne spotkanie modlitewne  <W SZKOLE  JANA  PAWŁA  II>. Jak już zapowiadaliśmy - odbędzie się  ono w sobotę -  8   listopada - o godz. 2000 .  Czuwanie zakończy się Apelem o godz. 2100 .

8) Dzieci, które należą do Wspólnoty Żywego Różańca dokonają wymiany Tajemnic  wyjątkowo -  w drugą  niedzielę listopada - czyli 9. XI  po Mszy Św. o godz. 1145.

9) Nabożeństwo żałobne na Cmentarzu w Chojnicy  będzie w niedzielę - 9 listopada - o g. 1500 .

10) Zachęcamy do zapoznania się z wystawą dotyczącą : „Pomnika Wdzięczności”.

Jak  już zapowiadaliśmy, wystawa będzie  do 12 listopada.

W sobotę - 8 listopada - po Mszy Św. o godz. 1800 będzie w kościele 12-to minutowy film o historii i idei odbudowy pomnika oraz po filmie krótki wykład przewodniczącego Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu - Pana prof. Dr hab. Stanisława Mikołajczaka.

W dniach 8 i 9 listopada będzie też wystawiony kamień węgielny pod budowę pomnika (oryginalny element z przedwojennego pomnika).

Po sobotnim wykładzie oraz w niedziele po Mszach Świętych będą rozprowadzone miniatury figury Chrystusa, poświęcone przez Ojca Świętego Franciszka.

Proponuje się jako minimalną ofiarę 10,- zł.

11) Komunikat CARITAS Archidiecezji Poznańskiej:

Caritas Archidiecezji Poznańskiej, wzorem lat ubiegłych, będzie rozprowadzała  Rogale Świętomarcińskie. Za uzyskane ofiary zostanie zorganizowana wieczerza wigilijna dla prawie tysiąca ośmiuset najbardziej potrzebujących osób.

W naszej Parafii Rogale będą rozprowadzane  w sobotę - 8. listopada oraz w niedzielę- 9 listopada po Mszach Świętych.

12) W gablocie znajdziemy komunikat dotyczący dnia modlitw o Kanonizację Błogosławionych i Beatyfikację Sług Bożych naszej Archidiecezji, wśród których jest Ojciec Założyciel naszych Sióstr Misjonarek - Ks. Ignacy Posadzy. Zachęcamy do udziału.

W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” m.in. Wywiad z abpem Stanisławem Gądeckim o synodzie, czy inny temat: Gdy nasi bliscy odchodzą – jak oswoić śmierć.

Można nabywać także dwustronny  kalendarz Parafialny, w którym znajdziemy nowy układ Mszy Św. niedzielnych i świątecznych, jaki będzie  od nowego roku.