Ogłoszenia parafialne Suchy Las »

Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 07.09.2014r.

na  23  Niedzielę  Zwykłą  -  7 września  2014r.

1) Dzieci, które należą do Wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie z  wymianą Tajemnic  DZISIAJ - 7 września -  po Mszy Św. o godz. 1145.

2) Jutro (II poniedziałek  miesiąca) podczas Mszy Św.  o godz. 1900 -  w nurcie Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II - będziemy się modlić  w intencji chorych, cierpiących oraz o pokój serca .

3)  Na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę - 10 września  godz. 1800  -  zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I  Komunii  Świętej.

Rodziców dzieci I-Komunijnych  prosimy po tej środowej Mszy Świętej na spotkanie w Domu Parafialnym w celu przekazania podstawowych informacji związanych z Pierwszą Komunią  Św. Prosimy o przyniesienie wypełnionych deklaracji, które dzieci   Pierwszokomunijne otrzymały podczas katechezy.

Rodzice dzieci, które nie uczą się w sucholeskiej Szkole Podstawowej prosimy o odebranie deklaracji dzisiaj bezpośrednio po Msz Świętej w zakrystii.

4) W SOBOTĘ  - 13 września -ZE  WZGLĘDU  NA ROCZNE  WYMIENIANKI  na godz. 1630 - zapraszamy na modlitwę różańcową wobec Maryi w znaku figury Fatimskiej. Obecność na tym Różańcu niech będzie odpowiedzią na apel Ojca Świętego o modlitwę o pokój.  Modlitwie będą przewodniczyć  Siostry Misjonarki.

5) W niedzielę - 14 września - Parafia w Sobocie obchodzi Uroczystość Odpustową Narodzenia Matki Bożej - <Pani Sobockiej>. Suma odpustowa o godz. 1200. Wzorem lat poprzednich Piesza Pielgrzymka z naszej Parafii wyruszy w przyszłą niedzielę z Suchego Lasu o 845.   Zachęcamy  gorąco do włączenia się w tę Pielgrzymkę.

6) Komunikat Kurii Metropolitalnej:  „Podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej małżeństwa, które przeżywają 25 i 50 rocznicę udzielenia Sakramentu Małżeństwa. Uroczysta Msza św. celebrowana przez JE Ks. Biskupa Grzegorza Balcerka, połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, zostanie odprawiona w niedzielę 14 września br. o godz. 16.00. Po Mszy św. przewidziane jest również spotkanie księdza Biskupa z czcigodnymi Jubilatami w gmachu Arcybiskupiego Seminarium Duchownego”.

7) W przyszłą niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu CARITAS przed kościołem będą zbierać ofiary na pomoc charytatywną w Parafii.

8) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W najnowszym Przewodniku m.in.

o dramacie katolików w Iraku mówi  świadek  ich męczeństwa arcybiskup Bagdadu  Jean Sleiman OCD.

9) Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej Parafii śp. Zofię Witczak z ul. Krętej oraz śp. Marię Świątek z ul. Jarzębinowej. Pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu. Polećmy  zmarłe   Bożemu Miłosierdziu: ...