Ogłoszenia parafialne Suchy Las »

Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 27.07.2014r.

na XVII Niedzielę Zwykłą - 27 lipca 2014r.

1) Do czcigodnych rodziców zwracamy się z prośbą, aby uwrażliwiali swoje dzieci na obecność modlitwy i Mszy Św. podczas każdej formy spędzania wakacji.

2) Na Nowennę do Matki Bożej w środę na godz. 1800 zapraszamy  wszystkich czcicieli Maryi.

3) W najbliższy piątek rozpoczyna się sierpień, który jest miesiącem trzeźwości narodowej. Podejmijmy apel Księży Biskupów o trzeźwość - o czym usłyszymy w następną niedzielę.

4) Możliwość uzyskania odpustu zupełnego Porcjunkuli: każdy, kto od  piątku (1. VIII) godz. 1200 do soboty  - godz. 2400  nawiedzi swój kościół parafialny (również nasz - sucholeski) , spełniając zwykłe warunki (pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej i Wyznania wiary oraz sakramentalna spowiedź i Komunia św. wraz z modlitwą w intencjach papieża - nie za papieża, ale w intencjach, w których on się modli; ponadto wykluczy przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu), zyskuje odpust zupełny.

Odpust ten jest związany z osobą Św. Franciszka z Asyżu.

Otóż u stóp Asyżu wznosi się bazylika Matki Bożej Anielskiej (samo święto Matki Bożej Anielskiej przypada 2 sierpnia), wybudowana w XVI wieku. W samym centrum tej świątyni znajduje się skromny kościółek benedyktyński z IX wieku, zwany Porcjunkulą. W 1216 roku Franciszkowi objawił się Jezus, który obiecał zakonnikowi odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej odwiedzą kapliczkę.

Papież Paweł VI potwierdził decyzje swoich poprzedników na Stolicy Piotrowej - rozciągające  ten przywilej na wszystkie kościoły.

5) W tym tygodniu przypada I Piątek  miesiąca sierpnia.

A. Okazja do Spowiedzi Św.:

- dla dzieci i młodzieży: w środę i czwartek od godz. 1600 do 1800.

- dla dorosłych: piątek od godz. 1600 do 1800.

B. Adoracja Najśw. Sakramentu:

*W czwartek : od godz. 1830 - 2000.

*Również w I Piątek - zachęcając do oddawania czci Najśw. Sercu Jezusowemu - od 1700 do 1800 będzie wystawiony Najśw. Sakrament.

C. Msza Św.:  w I Czwartek   i   w I Piątek  o godz. 1800.

D.  Odwiedziny Chorych  z Komunią Św.:

*Chorzy, których odwiedza Ks. Proboszcz w I PIĄTEK:

w Suchym Lesie od godz. 900

w Morasku od godz. ok. 1130.

*Chorzy, których zawsze odwiedza Ks. Wikariusz: w SOBOTĘ  od godz. 900.

6) Kontynuując rozpoczętą praktykę 5 Pierwszych Sobót Miesiąca, o co Maryja prosiła w Fatimie (w duchu wynagrodzenia i prośby o pokój dla świata) - zapraszamy w najbliższą sobotę - 2 sierpnia. O godz. 730 będzie odmawiany *Różaniec, o godz. 800 - *Msza Św. a po Niej 15 minutowa *Adoracja z rozważaniem dotyczącym Tajemnic Różańcowych.

7) W każdą sobotę o godz. 1730 modlimy się na Różańcu wobec wystawionego Najśw. Sakramentu.

8) Pragnąc trwać przy Św. Janie Pawle II, spotykamy się  w pierwsze soboty miesiąca o godz. 2000.

Zapraszamy zatem  w najbliższą sobotę - 2 sierpnia do SUCHEGO  LASU na godz. 2000. Czuwanie zakończy się modlitwą Apelową o godz. 2100 .

Najnowszy „Przewodnik Katolicki” proponuje takie np. tematy:

*W przededniu 70. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego o roli duchownych i Kościoła w czasie walk powstańczych.

*O zagrożeniach i wątpliwościach związanych z przygotowaną przez rząd ustawą o zapłodnieniu pozaustrojowym in vitro.

10) Intencje Mszalne oraz ogłoszenia znajdziemy w gablotach i na stronie internetowej.

11) Pragniemy przypomnieć, że zgodnie z zapowiedzią - w Suchym Lesie poświęcenie pojazdów będzie w niedzielę - 27. VII - po Mszy Św. o godz. 1015 i 2000.

12) Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej wspólnoty śp. Hannę Grochowalską  z ul. Sasankowej. Pogrzeb odbył się  wczoraj (sobota) w Parafii Sołackiej. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu.