Ogłoszenia parafialne Suchy Las »

Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 11.1.2015r

na Niedzielę Chrztu Pańskiego - 11 stycznia 2015r.

1) Dzisiejsza niedziela - Chrztu Pańskiego - niech będzie zaproszeniem  do refleksji: w jaki sposób rozwijamy i ochraniamy otrzymane w Sakramencie Chrztu Świętego dary: wiary, nadziei i miłości.

2) Z racji kolędy nie będzie w poniedziałek Mszy Świętej w nurcie Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II.

3) We wtorek -13 stycznia o godz. 1730 - zapraszamy gorąco na RÓŻANIEC  przed wizerunkiem  Matki Bożej Fatimskiej.

Niech to będzie modlitwa o pokój na świecie  oraz w intencjach, które przynoszą ze sobą odwiedziny duszpasterskie.

Modlitwę poprowadzą Siostry Misjonarki.

4) Na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę - 14. I  godz. 1800 - zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi - Rodziców Dzieci I-Komunijnych.

Ponieważ  z racji kolędy w najbliższą środę  nie będzie specjalnej konferencji dla Rodziców Dzieci I-Komunijnych, ufamy, że zrozumienie czym jest modlitwa, zgromadzi wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej na tej środowej Eucharystii.

5)  Adoracja Najśw. Sakramentu   w czwartek od godz. 1830 - 2000 .

Podczas Adoracji będzie okazja do Spowiedzi Św.

6) KOMUNIKAT  KURII  METROPOLITALNEJ:

„W ramach obchodów XVIII Dnia Judaizmu w Poznaniu serdecznie zapraszamy na wydarzenia z uczestnictwem Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego.

W Pałacu Działyńskich na Starym Rynku odbędzie się rozmowa z Arcybiskupem i promocja Jego najnowszej książki: „Dzieci jednego Boga”. Spotkaniu towarzyszyć będzie koncert w wykonaniu Doroty Abbe i Tria Taklamakan, 13 stycznia (wtorek) – godz. 18.00

W Kościele pw. św. Wojciecha na Wzgórzu odbędzie się nabożeństwo biblijne pod przewodnictwem i z kazaniem księdza Arcybiskupa. Komentarz żydowski wygłosi: Jakoob Ben Nistell, 15 stycznia (czwartek) – godz. 19.00.

7) W przyszłą niedzielę - 18 stycznia o godz. 1500  - zapraszamy na  SPOTKANIE  OPŁATKOWE  następujące Grupy Duszpasterskie: *Parafialny Zespół Caritas, *Koło Przyjaciół Radia Maryja, *Żywy Różaniec, oraz  *Nieustający Różaniec, *Parafialne Rady Duszpasterskie oraz *Szafarze Nadzwyczajni Eucharystii.

Zapraszamy także wszystkich, którzy pragnęli by dołączyć do wspólnot różańcowych.

8) Dzisiaj przed kościołem  są zbierane ofiary na pomoc Charytatywną w Parafii. „Bóg Zapłać”.

9) W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ojca Stanisława Tanatarow, który jest Proboszczem we Wschodniej Ukrainie oraz współpracującą z Nim przez wiele lat Siostrę Małgorzatę.

Ojciec Stanisław podzieli się z nami trudnym doświadczeniem, jakie przeżywa tamtejszy region Ukrainy

Po Mszach Świętych będziemy mogli na Jego ręce złożyć ofiarę, by wesprzeć doświadczony wojną kraj.

11) Członkowie Wspólnot Różańcowych znajdą w gablocie szczegóły związane z Rekolekcjami dla tej formacji.

Zachęcamy do zapoznania się z terminami i udziału w Rekolekcjach.

12) Już dzisiaj pragniemy zapowiedzieć, że w  poniedziałek - 19 stycznia - o godz. 1800 - w kościele Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Morasku odbędzie się koncert „Nasze Kolędowanie” .

W programie najpiękniejsze kolędy polskie i obce oraz piosenki świąteczne w wykonaniu uczniów klasy wokalnej mgr Pawła Jakuba Wojtasiewicza. Wstęp wolny.