Ogłoszenia parafialne Suchy Las »

Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 05.10.2014r.

na  27  Niedzielę  Zwykłą  -  5  października  2014r.

1) Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych:

- Różaniec dla dorosłych: każdego dnia - również w niedzielę - o godz. 1730 .

- Różaniec dla dzieci: od poniedziałku do piątku o godz. 1630 .

2) Dzieci, które należą do Wspólnoty Żywego Różańca dokonają wymiany Tajemnic  dzisiaj (5 października)   po Mszy Św. o godz. 1145.

3) W najbliższą  środę - 8. X  godz. 1800 - zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy - wraz z wszystkimi czcicielami Maryi - rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.  Po środowej Nowennie odbędzie się dla tychże  Rodziców spotkanie w Domu Parafialnym.

4)  Adoracja Najśw. Sakramentu w  czwartek od godz. 1830 - 2000 .

Podczas Adoracji jest okazja do Spowiedzi Św.

5) W  przyszłą niedzielę 12 października - rozpoczną się  kolejne  „DNI  PAPIESKIE”. Jak słyszeliśmy w słowie Księży Biskupów - przy kościołach będą przeprowadzane zbiórki do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  Środki uzyskane z tej zbiórki zostaną przeznaczone na stypendia dla zdolnych uczniów z ubogich środowisk.

6) W  Niedzielę Papieską (12. X) członkowie SKC po Mszach św. będą przed kościołem rozprowadzać kremówki - do wyczerpania zapasów. Zapraszamy!

(Proponowana ofiara za 2 szt. - 5 zł.)

7) Komunikat Kurii Metropolitalnej:

Z okazji Rocznicy Poświęcenia Katedry Poznańskiej odbędą się w Bazylice Archikatedralnej dwa uroczyste nabożeństwa:

- 11 października 2014 r. (sobota) o godz. 1130, z okazji Światowego Dnia Seniora Msza św., której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek, na którą zapraszamy szczególnie wszystkich seniorów, emerytów i starszych wiekiem. Przed Mszą św. o godz. 1100 krótki koncert religijny.

- 12 października 2014 r. (niedziela) o godz. 1000 Msza św., na którą zapraszamy kapłanów, siostry zakonne i wiernych m. Poznania. Mszy św. przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek.

8) Dzisiaj i za tydzień można w zakrystii otrzymać  przepustki na wjazd na poligon, aby 18 października podjąć  akcję porządkowania na Cmentarzu  w Chojnicy.

9) W gablocie znajdziemy szczegółowy program Uroczystości Odpustowych ku czci MB Nieustającej Pomocy w Poznańskiej Farze.

10) Zapraszamy do udziału w Parafialnej Pielgrzymce do Częstochowy w dniu 18 października. Chcemy zawierzyć Matce Bożej naszą Parafię NSPJ w Suchym Lesie.

Zgłoszenia z numerem PESEL można składać w zakrystii, w Biurze Par. oraz u Pani Heleny Pikuła. Są jeszcze wolne miejsca.

11) Wymienianki roczne i jednorazowe można składać w Biurze Parafialnym.

Chociaż wymienianki jednorazowe można składać również do koszyczka podczas składki, zachęcamy do składania ich w Biurze Parafialnym na konkretny dzień miesiąca listopada (z wyjątkiem soboty  i niedzieli), aby w tym dniu być na Mszy Św. i ofiarować za swoich bliskich zmarłych Komunię Św. oraz dziesiątek Różańca  Świętego.

- 2 -

Na kartkach wrzucanych do koszyczka uprzejmie prosimy, aby bardzo wyraźnie zaznaczyć, czy są to wymienianki jednorazowe czy roczne. Każde wymieniakni, na których nie będzie wyraźnej adnotacji - będą przyjęte jako jednorazowe. Bardzo prosimy również, aby nie wyznaczać daty na wymieniankach wrzucanych do koszyczka.

12) W miesiącu październiku (wobec Nabożeństw Różańcowych) Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie odmawiana w piątki po Mszy Św. o godz. 1800.

*W najnowszym  „Przewodniku Katolickim” m.in. rozmowa z abp. Stanisławem Gądeckim o synodzie biskupów w Rzymie, poświęconym problemom rodziny.

*Proponujemy też Kalendarz z własnym nadrukiem Parafialnym. Znajdziemy tam - zmieniony od Nowego Roku - układ godzin Mszy Świętych w niedziele, I Piątek i święta.

*Polecamy również książkę: „Na tej Górze” - jest to zwięzłe i mistrzowskie wprowadzenie do modlitwy w tradycji karmelitańskiej.

14) Komisja Liturgiczna Archidiecezji Poznańskiej po raz kolejny organizuje kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego, który odbędzie się w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Poznaniu przy ul. Fredry 11, w sobotę 15 listopada 2014 roku. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy można otrzymać w Biurze Par.

15) Przy wychodzeniu z kościoła możemy otrzymać medalik według wzoru, jaki Matka Boża ukazała podczas objawień Św. Katarzynie Labouré w Paryżu. Niech ten znak zachęca nas, byśmy zwracali się do Niepokalanej, która pragnie bronić nas od wszelkiego zła i zlewać na nas wysłużone przez Syna Łaski.

16) Spotkanie dla klas II gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się we wtorek 7 X o godz. 1900 w kościele.

17) Pragniemy zaprosić wszystkich Parafian do włączenia się w dwie akcje, jakie podejmuje CARITAS Poznańska za pośrednictwem Parafialnych Zespołów Caritas.

PIERWSZĄ jest akcja „Przekaż ciepło”, w ramach której  Caritas wspiera osoby, które mają problem z ogrzaniem swoich mieszkań czy opłaceniem rachunków za energię elektryczną. Akcja polega na zbiórce elektrośmieci. (tzn. mówiąc prosto: wszystko, co ma wtyczkę prądową a nadaje się już na wyrzucenie).

W naszej Parafii wszystkie elektrośmieci będziemy odbierać w najbliższym tygodniu we wtorek i środę (7 i 8 października) od godz. 1500 do 1700. (za Domem Parafialnym)

DRUGA akcja polega na pozyskiwaniu środków dla potrzebujących z wykorzystaniem internetu. Na platformie charytatywnej <allegro> można wystawiać i licytować przedmioty w ramach aukcji Caritas.

W ramach tej akcji są zbierane przedmioty codziennego użytku, niezniszczone, które mogą być ponownie wykorzystane. Mogą to być np.  nietrafione prezenty, książki, płyty, artykuły gospodarstwa domowego itp.

W naszej Parafii powyższe rzeczy można przekazywać w pomieszczeniu CARITAS (Dom Par. - wejście od tyłu) w najbliższy wtorek - 7. X - w godz. 1800 do 2000 oraz w sobotę - 11. X - w godzinach od 1000 do 1200.

W ten prosty sposób możemy bardzo pomóc będącym w potrzebie. Ufamy w szczere zaangażowanie Drogich Parafian. „Bóg Zapłać”.