Rozkład Mszy świętych

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

ul. Bogusławskiego 3, 62-002 Suchy Las

+48 61 812-52-91 (ks. Proboszcz i biuro)

+48 61 812-56-56 (ks. Wikariusz)

proboszcz@parafiasuchylas.pl

ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO
Z woli papieża Franciszka od pierwszej niedzieli Adwentu 2014 roku do 02 lutego roku 2016  w całym Kościele będzie trwał Rok Życia Konsekrowanego. Będzie on przeżywany pod hasłem: „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj.

O owoce Roku Życia Konsekrowanego przełożeni zakonów żeńskich i męskich modlili się w środę podczas Mszy św. sprawowanej przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Abp Stanisław Gądecki zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo przeradzania się życia zakonnego w życie pracownicze „od godziny do godziny”…

czytaj całość: ekai.pl/wydarzenia

Inauguracja Roku Życia Konsekrowanego: www.archpoznan.pl

22.11.2014
  • Koniec Roku Liturgicznego

Oddając cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata sięgamy do największych głębin całej rzeczywistości, które nie są odmętami strasznych tajemnic, ale przepaścią niezgłębionej Miłości. Wszystko, co żyje, choć często zniekształcone przez grzech, jest tchnieniem tejże Miłości. Z Niej się poczęło i ku Niej zdąża, jak nam pokazuje to ostatnie święto – cel roku kościelnego. Nie chłód i martwota zimy, której pierwsze oznaki przynosi listopad, ale żar Miłości jest naszym przeznaczeniem.

Stanisław Łucarz SJ

• W tym tygodniu:

*środa - Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

*czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi (18.30-20.00)

*piątek - spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka (18.30)

oraz członków Parafialnego Zespołu Caritas (19.30)

• W Poznaniu

Zobacz program: www.archpoznan.pl

• Z Bogiem

Jedynie z Bogiem odkrywasz wielkość i piękno życia.

Jego miłość wydobyła Cię z nicości.

Jego miłość Cię podtrzymuje w każdym momencie.
Jego miłość oczekuje Ciebie u progu wieczności.

14.11.2014
  • Nabożeństwo żałobne w Chojnicy