Ogłoszenia parafialne Suchy Las »

Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 06.04.2014r.

na  5  Niedzielę  Wielkiego  Postu  -  6  kwietnia  2014r.

1) Dzieci, które należą do Wspólnotki Żywego Różańca, dokonają wymiany Tajemnic dzisiaj (niedziela) po Mszy Św. o godz. 1145.

2) Zapraszamy wszystkich do udziału w Nabożeństwach  Pasyjnych. Szczególne zaproszenie kierujemy do osób, które w ty roku jeszcze w nich nie uczestniczyły.

- Gorzkie Żale są odprawiane w niedzielę:

- w Morasku o godz. 1500.

- w Suchym Lesie  o godz. 1700  (bezpośrednio po nich - ok. 1745  Msza Św.)

- Droga Krzyżowa jest w każdy piątek:

*dla dzieci: o godz. 1600 .

*dla dorosłych: o godz. 1730 .

*dla młodzieży o godz. 1900.

3) Aby zgłębiać  dokumenty Kościoła, zapraszamy  wszystkich, którzy pragną poznawać Katechizm Kościoła Katolickiego - we wtorek - 8 kwietnia - na godz. 2000 do Domu Parafialnego. Zapraszamy dotychczasowych uczestników jak i nowe osoby.

4) Na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę - 9 kwietnia na godz. 1800 - zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi -  Rodziców dzieci I-Komunijnych. Po tej środowej Nowennie spotkanie Rodziców w auli w Domu Parafialnym.

5) Spotkanie z chorymi i starszymi parafianami  wobec Świąt Wielkanocnych - tzw. Dzień Chorych - odbędzie się w sobotę, 12 kwietnia.

Od godz. 930 będzie okazja do Spowiedzi Św., o godz. 1000 MSZA ŚW., po Mszy Św. spotkanie przy stole w Domu Parafialnym.

Bardzo prosimy  rodziny  oraz  przyjaciół o umożliwienie chorym i starszym Parafianom udziału w tym spotkaniu.

6) Przyszła Niedziela - 13 kwietnia  - to NIEDZIELA  PALMOWA - Męki Pańskiej. Przed Mszą Św. o godz. 1015 będzie uroczyste poświęcenie Palm, którego dokonamy przy Krzyżu Misyjnym, a stamtąd udamy się procesyjnie do kościoła.  Wszystkich prosimy, by w Niedzielę Palmową przed Mszą Św. o 1015 zgromadzili się przy Krzyżu.

7) W niedzielę  - w 13-tym dniu miesiąca  kwietnia - WYJĄTKOWO  o godz. 1630  (przed Gorzkimi Żalami) - zapraszamy gorąco na RÓŻANIEC  przed wizerunkiem  Matki Bożej Fatimskiej.

Wpiszmy ten Różaniec  w modlitwę o przygotowanie Parafii do owocnego przeżycia Świąt Paschalnych. O przewodniczenie prosimy Grupę Obrońców Życia.

8) Już dzisiaj pragniemy zapowiedzieć, że z okazji Wielkanocy odwiedziny chorych z Komunią Św. będą w Wielki Poniedziałek - czyli 14 kwietnia.

Chorych, który nie są na tzw. stałej liście prosimy zgłaszać w Biurze Par. lub w zakrystii.

Natomiast parafialny Dzień Spowiedzi Św. przed Wielkanocą będzie w Wielki Wtorek - 15 kwietnia. Godzinowy rozkład podamy za tydzień.

9) Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na daninę diecezjalną.

10) Jeszcze dzisiaj możemy  składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Również dzisiaj jeszcze można  do kartonów umieszczonych za ławkami składać słodycze  i trwałe artykuły spożywcze, aby Parafialny Zespół CARITAS mógł  przygotować „słodką niespodziankę” oraz pomoc dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej.. „Bóg Zapłać”.

11) Przy wejściu głównym do kościoła można zaopatrzyć się w Wielkanocne Paschaliki.

12) Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy podjęli akcję charytatywną organizowaną przez KSM - <Pieluszka dla Maluszka> i przez dzień dzisiejszy składają w zakrystii pieluszki, jako wsparcie dla dzieci z Domów Samotnej Matki, Domów Dziecka oraz najuboższych rodzin z terenu naszej archidiecezji.

13) W nawiązaniu do ustaleń podczas spotkania z Rodzicami Dzieci I-Komunijnych, serdecznie prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła rodziców dzieci z  klasy III „c”, „d”, „e” oraz rodziców dzieci z innych szkół w sobotę - 12 kwietnia na godz. 1100.

14) Zachęcamy  do nabywania prasy katolickiej.

Są również liczne pozycje książkowe i albumowe, które wobec Świąt i kanonizacji Jana Pawła II gorąco polecamy.