Ogłoszenia parafialne Morasko »

Ogłoszenia parafialne Morasko - 20.04.2014r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na Niedzielę Zmartwychwstania  Pańskiego -  20. IV. 2014r.

 

 

 

*PODCZAS  MSZY  ŚWIĘTEJ  REZUREKCYJNEJ:

 

1) W świętą Noc Zmartwychwstania - jako duszpasterze - pragniemy złożyć wszystkim Parafianom i Gościom Najlepsze życzenia.

W roku kanonizacji Jana Pawła II - tak już bliskiej - niech to będą życzenia wyrażone Jego słowami z jednej z audiencji generalnych:

„Niech ta radość stale Wam towarzyszy… Nieustannie zawierzam Jezusowi Miłosiernemu Polskę i cały świat. Wesołych Świąt. Alleluja! … Niech Bóg Wam Błogosławi!

Przyjmijmy również słowa Jana Pawła II z innego jeszcze spotkania:

„Potrzebujemy Ciebie, zmartwychwstały Panie, także i my, ludzie trzeciego tysiąclecia! Zostań z nami teraz i po wszystkie czasy. Spraw, by materialny postęp narodów nigdy nie usunął w cień wartości duchowych, które są duszą ich cywilizacji. Prosimy Cię, wspieraj nas w drodze”.

Siostry i Bracia!

Modlimy się w tę Wielką Noc, aby  serca ludzi wszędzie tam, gdzie toczą się wojny, były otwarte na Chrystusa, który zawsze przynosi ze sobą dar POKOJU!

Modlimy się aby Pokój i Sprawiedliwość były upragnione przez wszystkie narody!

Wszystkim życzymy żywej wiary, aby rozpraszała mroki naszej zwyczajnej codzienności.

Życzymy Radości od Chrystusa Zmartwychwstałego!!!

 

2) Dzisiaj kierujemy ogólne słowa podziękowanie (jutro uczynimy to bardziej szczegółowo)  ku wszystkim, dzięki którym mogliśmy godnie przeżywać święte tajemnice paschalne. Bóg zapłać”.

 

3) W I Święto Wielkanocy Msza Św. będzie w Morasku o godz. 900, natomiast w Suchym Lesie  o godz. 1015 , 1145  i 18 00. (nie będzie w tamtejszym kościele Mszy Św.  o godz. 745).

 

4) W Poniedziałek Wielkanocny układ Mszy Św. będzie w Morasku i w Suchym Lesie według porządku niedzielnego.

 

 

*W  PIERWSZE  ŚWIĘTO  WIELKANOCY:

 

1) Słowo Arcybiskupa Poznańskiego na Święta Zmartwychwstania Pańskiego 2014r.

 

………………………→

 

2) Pragniemy wypowiedzieć słowa podziękowania pod adresem wszystkich, dzięki którym mogliśmy  w pięknej oprawie głęboko przeżyć Paschalne Misterium.

            Serdeczne podziękowanie kierujemy ku Siostrom Misjonarkom (zwłaszcza Siostrze Karolinie - organistce   i Siostrze Annie - zakrystiance) oraz Państwu Pydzińskim i osobom ich wspierającym (Państwo Olejnik)- za czas poświęcony na przygotowanie kaplicy adoracji i Grobu Pańskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy mają swój udział w przygotowaniu liturgii - bardzo dziękujemy Służbie Liturgicznej jak również Siostrom Misjonarkom za oprawę muzyczną.

            Jeszcze raz pragniemy podziękować tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

            Dziękuję Ks. Kapelanowi, Ks. Tomaszowi,  wszystkim, którzy włączyli się w Triduum Paschalne i Procesję Rezurekcyjną, jak również wszystkim, którzy modlitwą ożywiali czas Wielkiego Tygodnia: szczególnie czas Adoracji Najśw. Sakramentu. Dziękuję Panu Waldemarowi Grobelnemu  za tyle serca włożonego w przygotowanie Służby Liturgicznej.

Wszystkim -  „Bóg Zapłać”.

 

3) W Poniedziałek Wielkanocny będzie w Morasku Msza Św. o 900, zaś w Suchym Lesie  o godz. 745 , 1015 , 1145 i 1800 .

 

4) W Drugie  Święto - Poniedziałek Wielkanocny - ofiary zbierane na tacę będą  przeznaczone na KUL  i  Wydział Teologiczny w Poznaniu oraz Szkoły Katolickie. „Bóg Zapłać”.

 

5) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

W świątecznym numerze „Przewodnika Katolickiego” który liczy aż 100 stron znajdziemy wiele interesujących artykułów.

Jest też  wspaniała pamiątka kanonizacyjna – książka Miłość jest piękna z wyborem myśli Jana Pawła II o miłości oraz 12 – stronicowy dodatek z relacją przekazania krzyża Światowych Dni Młodzieży Polakom przez papieża Franciszka


 

Morasko,  20  kwietnia  2014r.

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE na  Poniedziałek Wielkanocny  -  21 IV. 2014r.

 

1) W  Poniedziałek  Wielkanocny  układ Mszy Świętych jest według  porządku  niedzielnego. To oznacza, że  w Suchym Lesie będą jeszcze dzisiaj Msze Św.  o godz.  1015 , 1145 i 1800 .   Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na KUL,  W.T. w Poznaniu oraz Szkoły Katolickie. „Bóg Zapłać”.

 

2) Tydzień powielkanocny to szczególny czas, w którym czcimy tajemnicę Miłosierdzia Bożego. Niech to będzie zachętą  do odmawiania Koronki.

*Koronka i *Nowenna będzie wspólnie odmawiana w naszym moraskim kościele aż do Niedzieli Miłosierdzia zawsze 15 minut przed Mszą Św. w dni, kiedy jest sprawowana Eucharystia.

Za odmówienie Koronki i spełnienie pozostałych warunków można uzyskać odpust zupełny.

 

3) Osoby, które włączają  się w spotkania KRĘGU  BIBLIJNEGO, jak również wszystkich, którzy pragną pogłębiać swoją duchowość w oparciu o Pismo Święte - zapraszamy na spotkanie we wtorek  - 22. kwietnia.

Spotkanie odbędzie się  w Domu Generalnym Sióstr Misjonarek bezpośrednio po Mszy Św. - czyli ok.  godz. 1930 .

 

4) Rodziców i Dzieci I-Komunijne z Moraska zapraszamy na spotkanie związane z przygotowaniem liturgii w czwartek - 24. IV - na godz. 1930. (bezpośrednio po Mszy Św.)

 

5) Spotkanie  dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka odbędzie się w Domu Parafialnym w Suchym Lesie w piątek - 25 kwietnia - o godz. 1830.

Do uczestnictwa w spotkaniu są zobowiązani *rodzice którzy pragną w maju ochrzcić swoje dzieci oraz *rodzice chrzestni.

 

6) W Niedzielę Miłosierdzia - 27 kwietnia - będzie miała miejsce w Rzymie kanonizacja Bł. Jana Pawła II oraz Bł. Jana XXIII.

Trwajmy w uwielbianiu Boga za dar tych Papieży, których Opatrzność  Boża dała Kościołowi i światu na  niezwykle trudny czas.

Niech to będzie zachęta do podejmowania przesłania Soboru Watykańskiego II, który zwołał Jan XXIII,  niech to będzie zachęta do zgłębiania dziedzictwa, jakie zostawił nam Jan Paweł II.

 

7) Przyszła niedziela - Miłosierdzia Bożego - rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

W związku z tym, przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz CARITAS Archidiecezji Poznańskiej.

 

8) Ze względu na świąteczny charakter całego nadchodzącego tygodnia   (Oktawa Wielkanocy)  w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 

9) Dzieci, które odebrały Skarbonki CARITAS, aby ze swoich oszczędności pospieszyć z czynną miłością swoim rówieśnikom z rodzin ubogich prosimy, aby przyniosły skarbonki w przyszłą niedzielę - Miłosierdzia Bożego - na Mszę Św. o 900.

 

10) Przypominamy, że po zakończeniu Wielkiego Postu w moraskim kościele  wraca  w dni powszednie zwykły porządek Mszy Św.. (*wtorek, *czwartek i  *sobota).

 

11) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 

Morasko,  21  kwietnia  2014r.

Tworzenie Stron Poznań Agencja Reklamowa Poznań