Ogłoszenia parafialne 25. IV 2021r.

na 4 Niedzielę Wielkanocną - 25 kwietnia 2021r.

1) Ponieważ nadal trwają ograniczenia związane z pandemią, zachowujemy w niedzielę obecny układ Mszy Św. (znajdziemy go w gablocie) wraz z Komunią poza Mszą Św. o 1245.

2) Przeżywana dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza niech sprawi, że intencja powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego znajdzie się częściej w naszych modlitwach.

3) W nurcie przygotowania do I Komunii Św. odbędą się spotkania związane z przygotowaniem liturgii dla kolejnych grup.

Ze względu na ograniczenia prosimy, aby również na to spotkanie przyszły DZIECI wraz Z JEDNYM Z RODZICÓW.

- Gr. 7 – (Kom. Św. 16. V g. 10oo) – Poniedziałek,26. IV godz. 18.45

- Gr. 8 – (Kom. Św. 16. V g. 12oo) – Poniedziałek, 26. IV godz. 19.3o

4) Dzieci I - Komunijne, które z różnych względów nie uczestniczyły w liturgii z odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych i poświęceniem świec w przypadającym dla ich grupy terminie, zapraszamy w następną niedzielę – 2 maja – na godz. 1300.

5) Na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę – 28. IV -na godz. 1800 zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi osoby należące do Róż Rodziców, którzy modlą się na Różańcu za swoje dzieci.  Na modlitwie będzie podjęta intencja dziękczynna w 5 rocznicę powstania Róż Różańcowych Rodziców Modlących się za Dzieci - z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi dla wszystkich rodziców i dla dzieci objętych tą modlitwą.

Modlitwa będzie w głównym kościele.

6)  Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi w czwartek od g. 1830 - 2000 .

7) Pragniemy zwrócić uwagę na nietypowy układ nadchodzącego miesiąca: w najbliższą sobotę – Pierwszą Sobotę Miesiąca – rozpoczniemy miesiąc maj. Pierwszy Piątek będzie dopiero 7 maja.

8) Kontynuując praktykę 5 Pierwszych Sobót Miesiąca zapraszamy w sobotę - 1. V:

O godz. 730 będzie odmawiany *Różaniec, o godz. 800 - *MszaŚw. a po niej 15 minutowa *Adoracja z rozważaniem dotyczącym Tajemnic Różańcowych.

9) Tak, jak dotąd – odwiedziny chorych z Komunią świętą są możliwe na indywidualne zaproszenie.

Chorych, których zwyczajnie odwiedza Ks. Wikariusz można zgłaszać na 1 maja (Pierwsza Sobota), natomiast chorych z listy Ks. Proboszcza można zgłaszać na 7 maja (Pierwszy Piątek)

10) W miesiącu poświęconym Matce Najświętszej zapraszamy na Nabożeństwa Majowe

Wobec trwających ograniczeń, aby uniknąć trudnych sytuacji przy wymianie uczestników Mszy Św. i Nabożeństwa, Nabożeństwo Majowe będzie KAŻDEGO DNIA (również w soboty i niedziele) PO MSZY ŚW. O GODZ. 1800.

11) W każdą I Sobotę miesiąca trwamy przy Św. Janie Pawle II. Zapraszamy zatem w najbliższą sobotę - 1 maja - na godz.2000.

Czuwanie zakończy się jak zwykle modlitwą Apelową o godz. 2100 .

Aby zachować wymogi związane z epidemią – czuwanie odbędzie się w głównym kościele.

12) Dzieci, które należą do Wspólnotki Różańcowej NIE będą miały za tydzień swojego spotkania. Kolejny miesiąc prosimy o odmawianie tej samej tajemnicy.

13) W związku z zakończonym Tygodniem Biblijnym dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli się na przesłanie tego czasu.

Podziękowanie szczególne kierujemy ku Pani Marii Krasnosielskiej, która jest członkiem Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II i swoimi inicjatywami – na miarę możliwości w tym szczególnym czasie - pomogła nam zasmakować klimatu tego Tygodnia. „Bóg Zapłać”.

Wychodząc z kościoła zabierzmy na pamiątkę tego Tygodnia zakładkę z cytatem biblijnym albo kogoś ze świętych.

14) Serdeczne podziękowanie kierujemy ku wszystkim, którzy na wieloraki sposób (na tacę, na konto bankowe czy do Biura Par.) przekazują ofiary na rzecz utrzymania Parafii oraz na Daninę Diecezjalną. „Bóg Zapłać”.

Dzieci prosimy o odbieranie obrazków na swój osobisty modlitewnik.

16) Intencje Mszalne oraz ogłoszenia znajdziemy w biuletynie, w gablotach i na stronie internetowej.

Suchy Las, dn. 25 kwietnia 2021r.