Ogłoszenia parafialne 17. X 2021

na 29 Niedzielę Zwykłą - 17 października 2021r.

1) W Imię Boże rozpoczynamy Misje Święte przed Nawiedzeniem Matki Bożej w Jasnogórskiej Ikonie.

Ponieważ układ Mszy Świętych podczas Misji w dni powszednie będzie znacznie zmieniony, bardzo prosimy o zabieranie programu Misji i Nawiedzenia. Zabierzmy go nie tylko dla siebie, ale przekażmy ten program wraz ze słowem zaproszenia rodzinie i sąsiadom.

Podstawowy schemat podczas Misji jest następujący:

W niedzielę układ Mszy Św. i Różańca jest bez zmian: 800, 1000, 1130 i 1800. Różaniec1730.

Od poniedziałku do soboty włącznie Msze Św. będą o godz. 900, 1700 i 1900.

Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku (w dni nauki szkolnej) o godz. 1630

Różaniec dla dorosłych od poniedziałku do soboty o 1830 (wyjątkiem będzie środa: bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 1700.

Każdego dnia – poczynając od dzisiaj (niedziela) o godz. 2100 będzie Apel Jasnogórski.

Więcej szczegółów ( np. kto jest szczególnym adresatem Słowa Bożego) - będziemy podawać z dnia na dzień oraz znajdziemy w programie.

W poniedziałek np. po Mszach Św. z kazaniem Misyjnym dla wszystkich - będą nauki stanowe dla kobiet.

Ojcu Janowi Wróblewskiemu – Rektorowi Domu Misyjnego w Chludowie – życzymy światła Ducha Świętego i opieki Matki Bożej na misyjny trud, a wszystkich gorąco prosimy o wykorzystanie tego czasu Łaski i modlitwę.

Na stoliku za ławkami jest wyłożona lista, na której można się zapisać na nocne czuwanie w Dniu Nawiedzenia (26/27. X). Taka deklaracja to pewność, że ktoś zawsze będzie z Matką Bożą.

W Dniu Nawiedzenia – w środę – 27. X o godz. 1000 zostanie odprawiona Msza Św. dla chorych - z udzieleniem Sakramentu Chorych.

Informujemy o tym już dzisiaj, aby chorzy i starsi Parafianie, którzy potrzebują dowiezienia do kościoła, przekazali taką informację do Biura Par. lub do zakrystii.

W duchu wdzięczności za posługę Ojca Rekolekcjonisty – ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na rzecz Domu Misyjnego Ojców Werbistów w Chludowie.

2) We wtorek - 19 października - przypada kolejny dzień modlitw Nieustającego Różańca. Przypominamy członkom tej Wspólnoty i zapraszamy chętnych do włączenia się.

W ramach Nieustającego Różańca o godz. 1900 (wtorek) zostanie odprawiona Msza Św. we wszystkich intencjach naszej umiłowanej Ojczyzny.

3) W środę 20 października Msza Św. o godz. 1900 będzie odprawiona w int. Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i naszej Parafii.

W środę po Mszy Św. o godz. 1900 będzie spotkanie dla młodzieży.

Dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania jest ono spotkaniem obowiązkowym. Ponadto Młodzież klas VII oraz VIII otrzyma szczegółowe wskazania dotyczące dalszej formacji.

4) W piątek – 22 października - przypada liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II.

Ten liturgiczny dzień niech będzie okazją do oddania modlitewnej czci wielkiemu Papieżowi Polakowi.

5) Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do Spowiedzi Św. według programu Misyjnego.

6) WSZYSTKICH ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę – 23. X – na godz. 1030. Będzie to bardzo ważne spotkanie w związku z przygotowaniem do Nawiedzenia Matki Bożej.

7) Wobec trwających Misji i Nawiedzenia - Wymienianki roczne i jednorazowe prosimy składać wyłącznie w Biurze Par.

8) SKC wraz z opiekunami oraz wolontariuszami ze SP nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie dziękują Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do akcji: "Wspieram Olgę". Rozprowadzono 800 kremówek.

Serdeczne Bóg zapłać!

9) 14. listopada obchodzić będziemy Światowy Dzień Ubogich. W związku z tym, odpowiadając na prośbę CARITAS, Szkolne Koło Caritas przeprowadzi zbiórkę potrzebnych rzeczy.

W SP nr 2 przy ul. Konwaliowej i Poziomkowej zbierane będą skarpety oraz bielizna męska [nowa], w kościele zaś wystawione zostaną kartony na śpiwory, koce, plecaki i termosy.

SKC prosi o wsparcie tej inicjatywy.

Dzieci prosimy aby odbierały obrazki, jako znak potwierdzający świętowania Dnia Pańskiego.

11) Intencje mszalne oraz ogłoszenia znajdziemy w biuletynie, w gablocie i na stronie internetowej.

Suchy Las, dn. 17 października 2021r.