Historia »

ks. Tomasz Brussy

Ksiądz Tomasz BRUSSY

Święcenia kapłańskie przyjąłem 27.05.2010r. Parafia w Suchym Lesie i Morasku jest moim drugim wikariatem. Urodziłem się w 1985 r., pochodzę z Poznania, chociaż teraz moi rodzice z bratem mieszkają w Pobiedziskach. Długo zastanawiałem się jakie zadanie Pan Bóg dla mnie przygotował, myśl o kapłaństwie odrzucałem twierdząc, iż to nie dla mnie. Pan Bóg miał jednak inny plan i jestem szczęsliwy móc pełnić to co On dla mnie przygotował.

Do tej pory Pan Bóg pozwolił mi odbyć praktyki duszpasterskie w parafii pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Poznaniu oraz praktykę diakońską w parafii pw. Miłosierdzia Bożego na os. Jana III Sobieskiego. Po święceniach zostałem wikariuszem w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrorogu.

Od 1 września 2011 roku jestem także Asystentem Diecezjalnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

Polecam się w modlitwie, bym był dobrym narzędziem w ręku Pana Boga i o niej zapewniam!