Fotoalbum »

Spotkanie opłatkowe

Spotkanie opłatkowe Parafialnego Koła Caritas,  Nieustającego Różańca, Żywego Różańca oraz Przyjaciół Radia Maryja w dniu 9. 01. 20013

Po Nowennie do Matki Bożej i wieczornej Mszy świętej Ksiądz Proboszcz Andrzej Niwczyk podzielił się opłatkiem z członkami grup modlitewnych i działaczami Parafialnego Koła Caritas w salce parafialnej przy kościele. Witając zgromadzonych wyraził radość  z tak licznych grup modlitewnych w parafii, gdyż to one poprzez modlitwę współtworzą kształt współczesnego życia społecznego. Ksiądz Proboszcz wyraził głębokie przekonanie, że decyzje o współczesnym świecie nie zapadają tylko przy różnych stołach negocjacyjnych lecz wpływ na ich podejmowanie ma żarliwa modlitwa wspólnot wiernych.

Na wigilijnym stole znalazły się smakowite ciasta upieczone przez członkinie wspólnot modlitewnych oraz śpiewniki, zawierające słowa kolęd, które wszyscy z wielkim zapałem śpiewali. Przy radosnym wspólnym śpiewie zebrani wypowiedzieli sobie nawzajem wiele ciepłych słów życzeń, które już w chwili ich wypowiadania czyniły świat piękniejszym i lepszym.

Członkowie wspólnot wymienili się doświadczeniami w przekazywaniu wiary i pięknej tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia. Niezwykle piękną ideą ewangelizowania dzieci własnych i tych z sąsiedztwa podzieliła się pani Zofia, która wychowawszy czwórkę własnych dzieci zaprasza wnuki i ich towarzyszy zabaw do wspólnego formowania żłobka, nauki śpiewania kolęd i wprowadzania w podstawy wiary. Pani Zofia zachęcała gorąco do takich działań i przestrzegała przed zniechęceniem przy pierwszej odmowie. Podkreślała, że propozycję trzeba ponawiać, licząc na powodzenie misji - jeśli nie w tym, to następnym roku, pamiętając słowa z Ewangelii o jej głoszeniu „w porę i nie w porę”.

Nowi członkowie wspólnot spotkali się z gorącym i serdecznym przyjęciem i otrzymali zadania do wypełnienia.

Grażyna Warczyńska