Godziny Mszy świętych

8:00, 10:00, 11:30, 18:00

8:00, 18:00 (w okresie kolędy)

 

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

ul. Bogusławskiego 3, 62-002 Suchy Las

facebook.com/NSPJSuchyLas

Kontakt:

+48 61 812-52-91 (ks. Proboszcz i biuro)

+48 61 812-56-56 (ks. Wikariusz)

proboszcz@parafiasuchylas.pl
   
 

Serdecznie witamy i zapraszamy !

 O zaświadczenia związane z udzieleniem sakramentu, które miało miejsce przed dniem utworzenia parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suchym Lesie tj. przed dniem 01.09.2014r. należy zwracać się do Biura Parafialnego Parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Morasku www.parafiamorasko.pl


Okres Bożego Narodzenia

 

CARITAS DZIĘKUJE:)   

 

Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka. ks. Mieczysław Maliński

 

Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący.

 

Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.  o. Fabian Kaltbach OFM  

 

Niedziela Chrztu Pańskiego - 12.01.2020.

Mt 3, 13-17.

Przez obmycie nas w wodach chrztu świętego w imię Trójcy Przenajświętszej Bóg Ojciec przez Chrystusa w Duchu Świętym uczynił nas swymi dziećmi, braćmi Jezusa, świątynią Ducha Świętego. W momencie chrztu każdy z nas usłyszał: „Jesteś moim dzieckiem, w tobie mam upodobanie”. Bóg sobie w nas upodobał, wybrał nas po imieniu i oczekuje od nas postępowania na miarę Jego dzieci i Jego dziedziców.

Warto dzisiaj, w święto Chrztu Pańskiego, postawić sobie pytanie: Co się stało z naszym chrztem? Co się dokonało po chrzcie w naszym życiu? Co się w tym życiu zmieniło? Chrystus po swoim chrzcie przeszedł przez życie, dobrze czyniąc. Czy my też tak możemy o sobie powiedzieć? Jak mamy żyć, aby inni w nas dostrzegli Boże dziecięctwo?

Odpowiedź może być tylko jedna. Mamy żyć Ewangelią, mamy swoim życiem głosić Chrystusa, Dobrą Nowinę o nieskończonej miłości Boga do człowieka, o przeznaczeniu do życia wiecznego. Jesteśmy wezwani do świadectwa...

czytaj: Niedziela Chrztu Pańskiego - slowo.redemptor.pl

 • SPOTKANIE  OPŁATKOWE  dla członków wszystkich  Grup Duszpasterskich niedziela, 12 stycznia  -  godz. 1500.
 • 13 stycznia -  to *drugi poniedziałek miesiąca (Niewidzialny Klasztor JP II) i *dzień Fatimski
  zapraszamy na godz. 1830 – na Różańcu będziemy modlić się o pokój serca i polecać chorych oraz  cierpiących.
 • W środę 15 stycznia o godz. 18.00 - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  18.00 Msza Św.
  w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i naszej Parafii - po Mszy Św. zebranie formacyjne dla członków Koła Przyjaciół Radia Maryja i dla wszystkich chętnych w Domu Parafialnym.
 • Adoracja Najśw. Sakramentu  - z okazją do Spowiedzi Św.czwartek od 1830 - 2000 .
 • 18 - 25 stycznia Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Życzliwymi bądźmy”. Szczegółowy plan spotkań i nabożeństw ekumenicznych na plakacie.
 • Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek 17.01. o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym.

AKTUALNOŚCI - ZAPROSZENIA

W środy i soboty o godz. 1730 modlimy się na Różańcu,

Koronkę do Miłosierdzia Bożego odprawiamy na rozpoczęcie czwartkowej Adoracji.

Przygotowujmy się na przybycie Maryi w kopii Obrazu Jasnogórskiego 13-14.06.2020

Niech w naszych sercach narasta pragnienie, by spotkać się z Maryją w znaku Jasnogórskiej Ikony, niech to spotkanie z Matką przyniesie błogosławione owoce.

 

Mimo zmiennej pogody prace przy wymianie pokrycia dachowego na kaplicy systematycznie posuwają się do przodu. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby ofiary składane na tacę w pierwszą niedzielę miesiąca były szczególnym wsparciem tego dzieła. Już teraz składamy serdeczne: Bóg zapłać!

więcej »

 

Modlitwa - zaproszenie

Matki Bożej w Ikonie Nawiedzenia

 

Jasnogórska Królowo Polski! Najlepsza Matko!

Prosimy, abyś przybyła - w świętym znaku Ikony Nawiedzenia - do naszej parafii. Czekamy na Ciebie, bo wiemy, jak bardzo jesteś nam wszystkim potrzebna.

Wspomóż Twoje dzieci i umocnij naszą wiarę.

Kapłanom i osobom konsekrowanym wyproś odwagę w gorliwym wypełnianiu ich powołania. Obdarz Bożymi darami rodziny. Małżonków wspieraj w wiernym kroczeniu życiową drogą. Zaradzaj małżeńskim kryzysom. Lecz rodzinne rany. Złącz na nowo popękane więzi międzyludzkie.

Chorym przyjdź z pomocą, obdarz nadzieją zrozpaczonych, wątpiącym przynieś blask Prawdy, obojętnym uproś głębokie przejęcie się Bożą miłością, noszącym w sobie uraz do Kościoła wyproś ukojenie, a do tych, którzy od Boga i Kościoła odeszli, przyjdź z łaską opamiętania.

Wierzymy, Jasnogórska Pani, że wszystko możesz nam wyprosić u Syna. Popatrz więc z miłością na lud, który potrzebuje Twojego matczynego spojrzenia, niosącego błogosławieństwo Chrystusa. Obejmij swoim wzrokiem dzieci, młodzież, ludzi w pełni sił i w podeszłym wieku. Obyśmy wszyscy, wsparci Twoim orędownictwem, stali się prawdziwie ludźmi wiary, nadziei i miłości.

Amen.

zobacz: Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej - galerie


RELACJE

SPOTKANIE OPŁATKOWE GRUP DUSZPASTERSKICH

 

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać. Jan Paweł II

więcej »

 

25 LECIE POSŁUGI KS. PROBOSZCZA W SUCHYM LESIE

Jeśli Pan nie zbuduje domu, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą. Ps 127

 • Msza św.
zobacz zdjęcia »

galeria FB

 

 • Przy stole

zobacz zdjęcia »

Mędrcy świata, monarchowie,

gdzie śpiesznie dążycie?

Powiedzcież nam Trzej Królowie,

chcecie widzieć Dziecię?

Poznański Orszak Trzech Króli - zobacz relację

Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie nazywana Świętem Trzech Króli, to czas, kiedy możemy dziękować za obecność Boga w historii człowieka.

W poniedziałek, 6 stycznia 2020 roku, już po raz dziesiąty ulicami Poznania wyruszył w podróż do Nowonarodzonego Jezusa.

więcej »

Szopki bożonarodzeniowe


Tradycja szopek bożonarodzeniowych zapoczątkowana została przez św. Franciszka z Asyżu.

Są one niezbędnym elementem Bożego Narodzenia. Pierwotnie szopki stawiano i budowano dla celów parafialnych, w domach prywatnych pojawiają się dopiero od XVIII wieku.

Tradycyjnie szopki upamiętniają narodzenie Chrystusa, dlatego w każdej z nich znajdujemy całą Świętą Rodzinę: figurki Dzieciątka, Maryi i Józefa. Najczęściej towarzyszą im aniołowie, Trzej Mędrcy, pasterze i zwierzęta. Z czasem coraz częściej przy żłóbku, Świętej Rodzinie towarzyszą charakterystyczni przedstawiciele danego narodu – np. chłopi, mieszczanie, rzemieślnicy, górale, przedstawiciele władzy, wojsko.

więcej »

 

Tworzenie Stron Poznań Agencja Reklamowa Poznań