Fotoalbum »

Dziękujemy! Dwadzieścia lat posługi ks. Andrzeja Niwczyka w parafii w Suchym Lesie 1995 - 2015

Z zapisków historii naszej Parafii:

1995 - 11.I. Proboszczem przestał być ks. Janusz Śmiśniewicz, został nim ks. Andrzej Niwczyk, kontynuujący prace przy budowie nowego kościoła.

CZŁOWIEK MODLITWY…

… I RADOŚCI

Garść informacji:

11 stycznia 1995 r. ks. Niwczykowi  powierzona zostaje nasza parafia z kościołem w Morasku, budującym się kościołem w Suchym Lesie i domem parafialnym znajdującym się w starym, wojskowym baraku, pełniącym funkcję najpierw kaplicy, później kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do swoich nowych i licznych obowiązków Ks. Proboszcz podchodzi z ufnością i spokojem, zawierzając wszelkie inwestycyjne prace Bożej Opatrzności. Z czasem obok nowego kościoła powstaje Dom Parafialny, a dzięki staraniom Księdza Proboszcza swoją placówkę w Suchym Lesie mają też Siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej.

Aby kościół nie pozostał w przyszłości pusty troszczy się Ks. Proboszcz przede wszystkim o budowanie wśród parafian prawdziwej wspólnoty opartej o wiarę, nadzieję i miłość. Tutaj też otoczony życzliwością parafian, przyjaciółmi i gośćmi obchodzi w maju 2002 r. Jubileusz 25 - lecia przyjęcia święceń kapłańskich.

7 grudnia 2000 r. podniesiony zostaje do godności Kanonika Kapituły Kolegiackiej w Poznaniu, a 4 lata później, w grudniu 2004 r., otrzymuje godność Kanonika Gremialnego.

12 maja 2013 r. Ks. Abp Metropolita Poznański Stanisław Gądecki dokonuje uroczystego poświęcenia kościoła i ołtarza w Suchym Lesie.

Od 1 września 2014 r. - decyzją Księdza Arcybiskupa - z istniejącej Parafii pw. Ścięcia Jana Chrzciciela (Chojnica-Morasko-Suchy Las) wyodrębniona zostaje Parafia pw. NSPJ w Suchym Lesie (należą do niej mieszkańcy Suchego Lasu oraz sąsiadujących z gminą poznańskich ulic: Chmurnej, Meteorytowej, Śnieżnej i Wietrznej).

Proboszczem nowej Parafii pozostaje Ks. Andrzej Niwczyk - cieszący się szacunkiem i sympatią parafian nauczyciel Bożej Ewangelii.