Godziny Mszy świętych

8:00, 10:00, 11:30, 16:30 , 18:00

Serdecznie witamy i zapraszamy !

Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego :

• w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1000.
  • w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 1700
  • w poniedziałek i wtorek 29 i 30.06. po Mszy św. o 1800

• W niedzielę 28.06. kolejna rocznica Poznańskiego Powstania:
  • W Poniedziałek - Uroczystość św Apostołów Piotra i Pawła.
  • Na Nowennę do M. Bożej Nieustające Pomocy w środę - 1. VII. godz. 1800 - zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi Wspólnotę Żywego Różańca Matek i Ojców. Po Nowennie prosimy o dokonanie wymiany Tajemnic Różańcowych.
  • I Komunia Święta podczas kolejnych Mszy Św.
    - Niedziela 28. VI - o godz. 1130.

- Poniedziałek29. VI – o godz. 1700.

- Sobota4. VII – o godz. 1600.

- Niedziela5. VII – o godz. 1130.

ZDJĘCIA Z PROCESJI

Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów
Transmisja On-line z Sanktuarium<br>w Krakowie-Łagiewnikach

Kamera
w Sanktuarium św. Józefa

AKTUALNOŚCI - ZAPROSZENIA

ZAWIERZENIE NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA I MATCE BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

3. maja abp Stanisław Gądecki na Jasnej Górze, zawierzył naszą ojczyznę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski.

W Akcie Zawierzenia czytamy m.in.: „Wraz z Maryją, Bogurodzicą Dziewicą, Królową Polski i Świętymi Patronami, błagamy o ratunek dla naszej Ojczyzny w jej dzisiejszym trudnym doświadczeniu. (...) Dzisiaj zawierzamy Tobie naszą Ojczyznę i Naród, wszystkich Polaków żyjących w Ojczyźnie i na obczyźnie. Tobie zawierzamy całe nasze życie, wszystkie nasze radości i cierpienia, wszystko czym jesteśmy i co posiadamy, całą naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość”.

W czasie trwającej epidemii koronawirusa także inne kraje oddały się w opiekę Matki Bożej, m.in. Anglia i Walia, Portugalia i Hiszpania, Austria, a 1 maja br. swój kraj zawierzą Maryi biskupi Włoch.

Polska była zawierzana Matce Bożej w narodowym sanktuarium na Jasnej Górze w trudnych chwilach i kryzysach dotykających naszą Ojczyznę. Biskupi oddali Polskę Maryi m.in. w obliczu zagrożenia inwazją bolszewicką w 1920 roku, po II wojnie światowej w 1946 roku w obliczu zagrożenia komunizmem, w 300. rocznicę ślubów lwowskich w 1956 roku oraz 10 lat później w 1966 roku.

W 1979 roku Jan Paweł II, podczas swojej pierwszej podróży apostolskiej do Ojczyzny, zawierzył Kościół w Polsce Pani Jasnogórskiej. 3 maja 2016 roku, z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski, Przewodniczący Episkopatu dokonał Nowego Aktu Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej.

czytaj: Na Jasnej Górze zawierzenie Polski Chrystusowi i Matce...

Zakończono remont dachu nad kaplicą.

Koszt dotychczas wykonanych prac to 90.000,- zł.
Kolejny etape - pokrycie blachą miedzianą dachu na głównym kościele - koszt 290 tys. zł.
Wsparcie tej inwestycji stanowi taca z każdej pierwszej niedzieli miesiąca. Bożej Opatrzności i Drogim Parafianom zawierzamy to odważne przedsięwzięcie. Ufamy we wstawiennictwo Matki Najświętszej.   więcej »

Przygotowujmy się na przybycie Maryi w kopii Obrazu Jasnogórskiego 13-14.06.2020

Modlitwa - zaproszenie
Matki Bożej w Ikonie Nawiedzenia

Jasnogórska Królowo Polski! Najlepsza Matko! Prosimy, abyś przybyła - w świętym znaku Ikony Nawiedzenia - do naszej parafii. Czekamy na Ciebie, bo wiemy, jak bardzo jesteś nam wszystkim potrzebna.
Wspomóż Twoje dzieci i umocnij naszą wiarę.
Kapłanom i osobom konsekrowanym wyproś odwagę w gorliwym wypełnianiu ich powołania. Obdarz Bożymi darami rodziny. Małżonków wspieraj w wiernym kroczeniu życiową drogą. Zaradzaj małżeńskim kryzysom. Lecz rodzinne rany. Złącz na nowo popękane więzi międzyludzkie.
Chorym przyjdź z pomocą, obdarz nadzieją zrozpaczonych, wątpiącym przynieś blask Prawdy, obojętnym uproś głębokie przejęcie się Bożą miłością, noszącym w sobie uraz do Kościoła wyproś ukojenie, a do tych, którzy od Boga i Kościoła odeszli, przyjdź z łaską opamiętania.
Wierzymy, Jasnogórska Pani, że wszystko możesz nam wyprosić u Syna. Popatrz więc z miłością na lud, który potrzebuje Twojego matczynego spojrzenia, niosącego błogosławieństwo Chrystusa. Obejmij swoim wzrokiem dzieci, młodzież, ludzi w pełni sił i w podeszłym wieku. Obyśmy wszyscy, wsparci Twoim orędownictwem, stali się prawdziwie ludźmi wiary, nadziei i miłości.
Amen.
zobacz: Nawiedzenie M.Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej - galerie