Diakonia Rodzin » Diakonia - minione wydarzenia »

Kino parafialne 19.01.2019

Serdecznie zapraszamy na kolejny film w naszym Kinie Parafialnym. Tym razem będzie to film familijny pod tytułem " Tam, gdzie mieszka Bóg".

Jest to pierwszy film fabularny, w którym wystąpił papież Franciszek. Ojciec Święty skierował do najmłodszych przesłanie o poszukiwaniu Boga w naszej codzienności poprzez czytanie Ewangelii, uczenie się katechizmu oraz rozmowę z Jezusem.

„Tam, gdzie mieszka Bóg” opowiada historię małego chłopca, który wyrusza samotnie w góry w poszukiwaniu Boga. Po drodze spotykają go różne przygody; przygarnia bezdomnego psa, spotyka pasterza owiec… W ślad za nim wyrusza na jego poszukiwania ekipa złożona z siostry i jej przyjaciół. Dzieci oczywiście nie zobaczyły na szczycie góry Starca z Siwą Brodą, ale znalazły Boga w otaczającym je świecie, w ludziach, zwierzętach, przyrodzie, ale czy tylko? Film to swego rodzaju przypowieść o miłości, przyjaźni, lojalności.

Spotykamy się w sobotę, 19 stycznia o godzinie 15:00 w auli domu parafialnego.

Projekcja filmu możliwa jest dzięki współpracy z Fundacją Pro Publico.