Aktualności »

Wrzesień 2019

8 września 2019 W drodze do Pani Sobockiej - relacja


14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, bardzo wielu Polaków zgromadzi się pod krzyżem koło Włocławka, bo potrzebujemy w Polsce duchowego umocnienia w kontekście kryzysu wiary, a co za tym idzie, narastających ataków na Kościół i szerzących się bluźnierstw ze strony środowisk antychrześcijańskich. Wydarzenie „Polska pod Krzyżem” ma być zaczerpnięciem na nowo sił duchowych z krzyża.

Na to spotkane udaje się pielgrzymka z naszej Parafii.

Natomiast wszystkich, którzy nie mogą tam się udać
zapraszamy w piątek – 13 września – na godz. 1830 – by te same intencje powierzyć Jezusowi na Drodze Krzyżowej.

14 września 2019 roku o godzinie 21.00 przy Krzyżu Papieskim w Parku Jana Pawła II (dawne Łęgi Dębińskie) - w odpowiedzi na apel organizatorów Czuwania modlitewnego „POLSKA POD KRZYŻEM” - odbędzie się czuwanie modlitewne. Błogosławieństwa na czas modlitwy udzielił Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki”


17 września - o godz. 2000 w Domu Parafialnym - spotkanie Poznajemy dokumenty i nauczanie Kościoła. Zapraszamy dotychczasowych uczestników jak i nowe osoby. Na wtorkowym spotkaniu pochylimy się nad homilią Jana Pawła II w Warszawie w 1979 roku.


18 września godz. 1800
wspomnienie św. Stanisława Kostki Patrona Młodzieży 
zapraszamy młodzież do uczestnictwa we Mszy św.

Dla uczniów klas 7, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania Msza Święta o godzinie 1800 będzie inauguracją.

Bezpośrednio po Mszy Świętej spotkanie dla kandydatów i ich rodziców.

Św. Stanisław Kostka nazywał Maryję swoją Matką. Kiedy współbrat zapytał go, czy kocha Matkę Najświętszą, ten ze zdziwieniem odpowiedział: „Jak można nie kochać swojej Matki?”. Gdy Stanisław był już umierający, szeptem o coś prosił. Mistrz nowicjatu o. Faber zapytał go: „Czego pragniesz?”. „Dajcie mi różaniec”. „Ale ty już przecież mówić nie możesz!” „Mówić go nie mogę, ale mogę o Niej myśleć”. I wyszeptał: o różańcu, że „to jest własność Najświętszej Matki".

Rozpoczynając odmawianie różańca nasze pobożne myśli kierujemy ku Bogu przez Maryję. Tę drogę pokazał nam św. Stanisław Kostka, a rozważając tajemnice z życia Jezusa i Jego Matki chcemy tej drodze być wierni.
czytaj: brewiarz.pl/czytelnia/swieci

MODLITWA:

Boże, któryś wśród wielu cudów swojej mądrości udzielił Stanisławowi Kostce w młodzieńczym wieku łaskę dojrzałej świętości, spraw, prosimy, abyśmy – w przyjaźni z Tobą wzrastając – za wstawiennictwem świętego Stanisława – przezwyciężali nieprawości nasze i dobrze w życiu czyniąc, coraz bardziej upodabniali się do Ciebie. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

W tym dniu obchodzimy imienin naszego Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

Czcigodnego Solenizanta otoczmy w tym dniu naszą modlitwą!


19 września - Nieustający Różaniec

- modlitwa przez 24 godziny - każdy odmawia kolejne tajemnice, co 30 min kolejna osoba. Modlitwa ta jest Diecezjalnym Jerychem Różańcowym - dla naszej parafii jest wyznaczony 19. dzień miesiąca.

Modlimy się w intencji:  

1. Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, pełnego Miłości Miłosiernej; by Jezus Chrystus stał się dla nas i naszych rodzin Panem i Królem.

2. Ojca Świętego, biskupów, kapłanów, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

3. Przebłagania za grzechy własne, naszych rodzin, Narodu Polskiego i całego świata.

4. Wypełnienia obietnic fatimskich; by Niepokalane Serce Maryi zatriumfowało i pomogło nam wypełnić wolę Bożą.

5. Za nawrócenie grzeszników, za konających i za dusze w czyścu cierpiące.


 

Tworzenie Stron Poznań Agencja Reklamowa Poznań