Aktualności »

Przed nawiedzeniem ... 24.07.2021

 

W niedzielę 24 października zakończyły się Misje Parafialne - teraz już tylko godziny dzielą nas od przybycia Maryji w Jasnogórskiej ikonie. zobacz zdjęcia

WTOREK: Przybycie Obrazu ok. 1730  ulicą Leśną do Ośrodka Pomocy Społecznej.

Gromadzimy się w kościele  o godz. 17.00, następnie wyruszamy na miejsce spotkania.
Procesja: Krzyż, sztandary, przygotowany Różaniec, delegacje do niesienia obrazu, delegacje powitalne, ministranci i szafarze, kapłani, Ksiądz Biskup i obok Ks. Dziekan i Ks. Proboszcz.

Mszy Św. powitania o godz. 1800

Apel Jasnogórski o godz. 2100 

Pasterkę Maryjną o godz. 2400 z udziałem kapłanów, którzy posługiwali w naszej Parafii

NOCNE CZUWANIE

ŚRODA: Godzinki o 615 

Msza św. dla Chorych i osób w podeszłym wieku o godz. 1000

Nabożeństwo z udzieleniem błogosławieństwa dla dzieci i matek w stanie błogosławionym o godz. 1200.

1500 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

1600Nabożeństwo zakończenia   –  1630 Msza Św. na zakończenie Nawiedzenia

Prosimy WSZYSTKICH Parafian o udekorowanie swoich *domów oraz *całych ulic – nie tylko na trasie przejazdu. 

    więcej --> 

Misje Święte 17. – 24. X  2021

Bądź pozdrowiona! Pełna łaski. Pan z Tobą.

Wszystko w naszym życiu jest darem Łaski Pana Boga.

Pan Bóg jest w naszym życiu NAJważniejszy.

Pan Bóg mówi do nas jak do Maryji: JESTEM Z TOBĄ!

NIEDZIELA – 24. X Msze św.:8:00, 10:00, 11:30, 18:00

„Bo wielkie rzeczy uczynił mi Bóg Wszechmogący.”

15:00 – Uroczyste zakończenie Misji św. z Intronizacją krzyża,
odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, Te Deum i błogosławieństwo apostolskie.

17:30 – Różaniec&

Tak witaliśmy Maryję w 1977 roku --> zobacz zdjęcia

  Przed kościołem KIERMASZ OZDÓB do udekorowania domów i ulic na czas Nawiedzenia Parafii.

ZAPROSZENIA

ZAWIERZENIE NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA I MATCE BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

3. maja abp Stanisław Gądecki na Jasnej Górze, zawierzył naszą ojczyznę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski.

W Akcie Zawierzenia czytamy m.in.: „Wraz z Maryją, Bogurodzicą Dziewicą, Królową Polski i Świętymi Patronami, błagamy o ratunek dla naszej Ojczyzny w jej dzisiejszym trudnym doświadczeniu. (...) Dzisiaj zawierzamy Tobie naszą Ojczyznę i Naród, wszystkich Polaków żyjących w Ojczyźnie i na obczyźnie. Tobie zawierzamy całe nasze życie, wszystkie nasze radości i cierpienia, wszystko czym jesteśmy i co posiadamy, całą naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość”.

W czasie trwającej epidemii koronawirusa także inne kraje oddały się w opiekę Matki Bożej, m.in. Anglia i Walia, Portugalia i Hiszpania, Austria, a 1 maja br. swój kraj zawierzą Maryi biskupi Włoch.

Polska była zawierzana Matce Bożej w narodowym sanktuarium na Jasnej Górze w trudnych chwilach i kryzysach dotykających naszą Ojczyznę. Biskupi oddali Polskę Maryi m.in. w obliczu zagrożenia inwazją bolszewicką w 1920 roku, po II wojnie światowej w 1946 roku w obliczu zagrożenia komunizmem, w 300. rocznicę ślubów lwowskich w 1956 roku oraz 10 lat później w 1966 roku.

W 1979 roku Jan Paweł II, podczas swojej pierwszej podróży apostolskiej do Ojczyzny, zawierzył Kościół w Polsce Pani Jasnogórskiej. 3 maja 2016 roku, z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski, Przewodniczący Episkopatu dokonał Nowego Aktu Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej.

czytaj: Na Jasnej Górze zawierzenie Polski Chrystusowi i Matce...

 

Modlitwa - zaproszenie
Matki Bożej w Ikonie Nawiedzenia

 
Jasnogórska Królowo Polski! Najlepsza Matko! Prosimy, abyś przybyła - w świętym znaku Ikony Nawiedzenia - do naszej parafii. Czekamy na Ciebie, bo wiemy, jak bardzo jesteś nam wszystkim potrzebna.
Wspomóż Twoje dzieci i umocnij naszą wiarę.
Kapłanom i osobom konsekrowanym wyproś odwagę w gorliwym wypełnianiu ich powołania. Obdarz Bożymi darami rodziny. Małżonków wspieraj w wiernym kroczeniu życiową drogą. Zaradzaj małżeńskim kryzysom. Lecz rodzinne rany. Złącz na nowo popękane więzi międzyludzkie.
Chorym przyjdź z pomocą, obdarz nadzieją zrozpaczonych, wątpiącym przynieś blask Prawdy, obojętnym uproś głębokie przejęcie się Bożą miłością, noszącym w sobie uraz do Kościoła wyproś ukojenie, a do tych, którzy od Boga i Kościoła odeszli, przyjdź z łaską opamiętania.
Wierzymy, Jasnogórska Pani, że wszystko możesz nam wyprosić u Syna. Popatrz więc z miłością na lud, który potrzebuje Twojego matczynego spojrzenia, niosącego błogosławieństwo Chrystusa. Obejmij swoim wzrokiem dzieci, młodzież, ludzi w pełni sił i w podeszłym wieku. Obyśmy wszyscy, wsparci Twoim orędownictwem, stali się prawdziwie ludźmi wiary, nadziei i miłości.
Amen.
zobacz: Nawiedzenie M.Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej - galerie

 

Tworzenie Stron Poznań Agencja Reklamowa Poznań