Aktualności »

PAN ZMARTWYCHWSTAŁ I ŻYJE !

Ja jestem zmartwychwstanie i życie

(J 11,25)

Myśmy poznali i uwierzyli miłości,

jaką Bóg ma ku nam.
Bóg jest miłością:
kto trwa w miłości, trwa w Bogu,
a Bóg trwa w nim.

(1J 4,16)

***

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy, aby Zmartwychwstały Chrystus wypełnił serca swoim Pokojem. Niech uzdolni nas do pokonania każdego lęku: Nie bójcie się ! Niech przyjaźń ze Zmartwychwstałym pozwoli z nadzieją spoglądać w przyszłość i na Nim - Chrystusie Zmartwychwstałym ją budować. Niech owocem naszej Paschy będzie królujący w naszych sercach i w naszych rodzinach - pokój i radość - bowiem śmierć i zło zostały pokonane ! Alleluja !

ks. Andrzej Niwczyk

ks. Jakub Knychała

***

„Czego nam, wierzącym, dzisiaj życzyć? Chyba tego, żebyśmy stawiając sobie czasem pytania: po co się urodziłem? po co żyję? dlaczego ucieka mi doczesne szczęście? dlaczego cierpię? dlaczego umieram? – stale przypominali sobie Jezusa Zmartwychwstałego, który jako człowiek przebył ludzkie życie, cierpienia, straszną śmierć i w cierpieniach, kłopotach życiowych przedarł się do Pana Boga i do Niego przeniósł nasze człowieczeństwo.

Żebyśmy nie patrzyli na nasze kłopoty, cierpienia i śmierć jak na nieszczęście, ale jak na przedzieranie się do Boga (…)

Zwykle na Wielkanoc składamy sobie życzenia. ileż jest w nich ludzkiej nadziei (…) Mówimy, że Jezus jest Miłością. Wielkanoc pokazuje, że Jezus jest przede wszystkim Nadzieją (…)

To On, który Jest, prowadzi Nas przez życie trudne i łatwe”.

Jan Twardowski, Kilka myśli na Wielkanoc

Zdjęcia: Michał Mączyński