Aktualności »

BOŻE CIAŁO. – czwartek 8 czerwca

Rozpoczęcie Procesji - po Mszy Św. o godz. 1030

Przygotowanie ołtarzy:

1 - przy figurze Matki Bożej (u zbiegu ul. Bogusławskiego i Rolnej): Żywy Różaniec i Koło Przyjaciół Radia Maryja

2 - przy pomniku: Strażacy.

3 - u zbiegu ul. Strażackiej i Leśnej: młodzież.

4 - przy Ośrodku Pomocy Społecznej : Rodzice Dzieci I-Komunijnych.

*MSZE Św. w czwartek będą : o godz. 800 , 1030 (a po niej Procesją), i 1800 nie będzie już wieczornej Adoracji.

*W Oktawie Bożego Ciała Msze Św. z Procesją Eucharystyczną będą:

- w dni powszednie o godz. 1800.

- w niedzielę - po Mszy Św. o godz. 1130 .

*Na Procesję Bożego Ciała, na czas Oktawy oraz Odpust Parafialny prosimy o podjęcie poszczególnych funkcji: baldachim, sztandary, służba liturgiczna, dziewczynki do sypania kwiatków.

*Dzieci I-Komunijne (chłopcy) uczestniczą w Procesjach w stroju liturgicznym bez świec. Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków.

*Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków na próbę w poniedziałek – 5. VI - o godz. 1830.

*Rodziców dzieci I-Komunijnych, którzy zostali poproszeni o niesienie baldachimu podczas procesji Bożego Ciała i w Oktawie, zapraszamy na spotkanie w poniedziałek – 5. VI – na g. 1900.

*Bardzo prosimy wszystkich Parafian o przystrojenie swoich domów emblematami religijnymi i flagami - w całej Parafii. Niech okna i domy pozostaną przystrojone przez całą Oktawę aż do Ur. Najśw. Serca Pana Jezusa
- czyli do naszego Odpustu w Suchym Lesie.

W niedzielę 18 czerwca odbędzie się VIII Piesza Pielgrzymka Mężczyzn z Józefem do Maryi - z Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu do Sanktuarium Narodzenia NMP w Tulcach, w tym roku pod hasłem: Św. Józef - trudne ojcostwo.

• Zbiórka o godzinie 7:00 rano w Bazylice św. Józefa u Karmelitów Bosych przy ul. Działowej 25. Szczegóły na stronie Sanktuarium św. Józefa: poznan.karmelicibosi.pl.

- Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego

- dni powszednie: po Mszy Św. o godz. 1700

- w niedziele po Mszy Św. o godz. 1000.

Sanktuarium Świętego Józefa w Poznaniu

W niedzielę 4 czerwca

zapraszamy na pieszą Pielgrzymkę Kobiet

od Maryi do Józefa

- z Sanktuarium Narodzenia NMP w Tulcach

do Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu

pod hasłem: Kobieta wyzwolona.

Zbiórka o godzinie 7:00 rano w Tulcach.

Istnieje możliwość skorzystania z autobusu do Tulec.

Zapisy na furcie klasztornej lub mailowo:

pielgrzymkakobiet@karmelicibosi.pl