Aktualności »

Betlejemskie Światło Pokoju 2011

Uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju

W niedzielę, 19 grudnia, jak co roku, z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem przybędzie do Poznania Betlejemskie Światło Pokoju, niesione harcerską sztafetą przez całą Polskę. Na Starym Rynku w Poznaniu zostanie uroczyście przekazane Prezydentowi Miasta oraz mieszkańcom Poznania i wszystkim gościom.

O godzinie 16.00 w poznańskiej Farze pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Miasta, przygotowana przez Komendę Chorągwi Wielkopolskiej ZHP. Po Mszy św. na poznańskim Starym Rynku Betlejemskie Światło Pokoju zostało przekazane przez harcerzy Prezydentowi Miasta Poznania, a za jego pośrednictwem wszystkim mieszkańcom naszego miasta oraz zaproszonym gościom.

Świąteczne życzenia w imieniu zaproszonych gości złożyli przedstawiciele poznańskiego korpusu konsularnego, służb mundurowych, a także rektorzy poznańskich uczelni. Niezwykłe spotkanie na Starym Rynku zakończyło świąteczne Błogosławieństwo ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

za:www.polskawita.pl