Ogłoszenia parafialne 28. XI 2021

na 1 Niedzielę Adwentu - 28 listopada 2021r.

1) Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się nowy rok duszpasterski pod hasłem < POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA>. Kościół pragnie nam uświadomić, że udział w Eucharystii powinien stać się zasadą nowego życia.

2) Pierwszym okresem liturgicznym Roku Kościelnego jest ADWENT.

Tradycyjnie już pragniemy zaprosić na MSZĘ ŚW. RORATNIĄ rano na godz. 615.

Wszystkich, którzy pójdą bezpośrednio po Roratach do szkoły - zapraszamy w dni nauki szkolnej do domu parafialnego na herbatę i kanapkę.

Msza Św. Roratnia o godz. 615 będzie odprawiana w Adwencie każdego dnia - z wyjątkiem niedziel i uroczystości.

* DLA DZIECI będą też Roraty wieczorem - W DNI NAUKI SZKOLNEJ - czyli od poniedziałku do piątku - o godz. 1700. Bardzo prosimy, aby dzieci jako lampionów nie używały świec, lecz przygotowały dla siebie lampiony zasilane światłem z bateryjki elektrycznej.

3) DZISIAJ - niedziela, 28 listopada - po Mszy Św. o godz. 1800, czyli około godz. 1850 zapraszamy na widowisko słowno-muzyczne „Matka Boska Częstochowska”, przygotowane przez grupę parafian Św. Moniki. Poprzez słowo, dźwięk i obraz pokazana zostanie historia Obrazu Jasnogórskiego i naszej Ojczyzny.

4) Na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę - 1. XII godz. 1800 - zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi Matki i Ojców Żywego Różańca. Po Nowennie Członków Wspólnoty Żywego Różańca prosimy o dokonanie wymiany Tajemnic.

5) W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca grudnia.

1. Okazja do Spowiedzi Św.:
  2. - środa, godz. 1530 - 1700 - Szkoła Podstawowa, kl. IV – VI.

- czwartek, godz. 1530 - 1700 - Szkoła Podstawowa kl. VII i VIII oraz Szk. Średnia.

DZIECI bardzo prosimy aby nie odkładały spowiedzi na piątek przed Mszą Św.!!!

3. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 1830 - 2000 .
  4. Podczas Adoracji okazja do Spowiedzi Św. dla Młodzieży starszej oraz dorosłych

5. Odwiedziny Chorych z Komunią Św.:
  6. - Osoby, które zadeklarowały przed miesiącem powrót na tzw. stałą listę oraz wszystkich, którzy zostaną zgłoszeni - Ks. Proboszcz będzie odwiedzał w I PIĄTEK od godz. 900,

- Podobnie - Ks. Wikariusz - w I SOBOTĘ od godz. 900 odwiedzi tych, którzy przed miesiącem prosili o odwiedziny w każdą I Sobotę, oraz wszystkich, którzy zostaną zgłoszeni na sobotę.

7. Msze Św. w I Piątek będą o godz. 615, 1700 – dla Dzieci, oraz 1800 .

(NIE będzie Mszy Św. o 800). Młodzież prosimy o udział w Roratach rano czy wieczorem.

6) Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek o godz. 1900 w Domu Parafialnym

7) Kontynuując praktykę 5 Pierwszych Sobót Miesiąca - zapraszamy w najbliższą sobotę - 4 grudnia.

Podczas Mszy Św. Roratniej o godz. 615 będziemy modlić się w intencji wynagradzającej za zniewagi wobec Matki Bożej, a następnie będzie *Wystawienie Najśw. Sakramentu oraz *Różaniec wraz z 15 minutową *Adoracją i rozważaniem dotyczącym Tajemnic Różańcowych.

8) Zapraszamy również tradycyjnie w pierwszą sobotę miesiąca - będzie to 4 grudnia - na godz. 2000 na czuwanie modlitewne <W SZKOLE JANA PAWŁA II>.

Czuwanie zakończy się jak zwykle modlitwą Apelową o godz. 2100 .

9) Wspólnotka Żywego Różańca Dzieci dokona wymiany Tajemnic w przyszłą niedzielę – 5 grudnia - po Mszy Św. o godz. 1130.

10) SKC dziękuje wszystkim, którzy poprzez nabycie kalendarza adwentowego włączyli się w dzieła pomocowe na rzecz potrzebujących. Zostało jeszcze kilkanaście kalendarzy - rozprowadzane będą dziś (niedziela) po Mszy św. o godz. 11.30. Bóg zapłać!

11) Przed kościołem młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza ozdoby świąteczne. Ofiary przeznaczone są na działalność KSM.

12) W opłatki wigilijne można się zaopatrywać u Pana Kościelnego: w niedziele Adwentu po każdej Mszy Św. w przedsionku kaplicy, podchodząc od strony zewnętrznej, natomiast w dni powszednie w zakrystii.

13) W świece CARITAS możemy się zaopatrzyć przy wychodzeniu z kościoła.

Proponowana ofiara za małą świecę - 8,50- zł, za dużą - 18,- zł.

14) Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w akcję TYTKA Charytatywna dla wsparcia osób potrzebujących. Tytki można jeszcze zabierać ze stolika za ławkami.

Wypełnione tytki możemy przynosić do następnej niedzieli.

15) W przyszłą niedzielę przed Kościołem będą zbierane do puszek ofiary jako <Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie>.

16) Int. Mszalne oraz Ogłoszenia są też w gablocie, w biuletynie i na stronie internetowej.

17) *Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

*Dzieci prosimy aby odbierały obrazki, jako znak potwierdzający świętowanie niedzieli.

*Osoby, które zamówiły film na DVD z Nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskiej Ikonie prosimy o odbiór w zakrystii.

18)Dla utrwalenia jeszcze raz pragniemy przypomnieć, że powróciliśmy do modlitwy na Różańcu w każdą sobotę o godz. 1730 oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem Godzinek w niedzielę o 740 . Duch rozmodlenia po Nawiedzeniu niech gromadzi nas licznie na tych modlitewnych wydarzeniach.

19) Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Marię Powalisz – Bardońską z ul. Łozowej.

Pogrzeb odbył się w miniony piątek na Cmentarzu Sołackim.

Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: ....

Suchy Las, dn. 28. listopada 2021r.