Ogłoszenia parafialne 25. IX 2022

na 26 Niedzielę Zwykłą - 25 września 2022r.

1) W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Módlmy się o pokój na świecie i sprawiedliwość, aby nikt nie musiał opuszczać swojej Ojczyzny.

Jest to także dzień modlitwy i pamięci o naszych Rodakach rozsianych po świecie, jak również dzień modlitwy w intencji Sióstr Misjonarek – Zgromadzenia założonego z myślą o polskiej emigracji.

2) Trwa Nowenna przed świętem Św. Arch. Michała, Gabriela i Rafała (29. IX).

Modlimy się Nowenną w niedzielę przed Mszą Św. o godz. 1000, natomiast w dni powszednie - nowennę odprawiamy po Mszy Św. o godz. 1700.

3 Na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę na godz. 1800 zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi osoby należące do Róż Rodziców, którzy modlą się na Różańcu za swoje dzieci.

Jeśli chodzi o modlitwę wobec relikwii Św. Faustyny - to będzie ona jeszcze przed Mszą Św. o godz. 1800 (czyli bezpośrednio po zakończeniu modlitwy do Św. Michała Archanioła) Będziemy modlić się za dzieci i młodzież, aby nachodzący rok szkolny był czasem rozwoju intelektualnego i wzrostu w wierze. Za nauczycieli, wychowawców i katechetów o dar mądrości w wypełnianiu misji kształtowania sumień młodych Polaków.

4) Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. w czwartek od g. 1830 - 2000.

5) 1 października (sobota) przypada liturgiczne wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - patronki naszej kaplicy. Po zakończeniu Nowenny do Św. Michała Arch. Po Mszy Św. o godz. 1700 podejmiemy modlitewne przygotowanie do tego święta.

6) Pragniemy zwrócić uwagę, że I Piątek miesiąca będzie dopiero w następnym tygodniu – natomiast w najbliższym tygodniu – 1 października – przeżywać będziemy I Sobotę.

Dlatego kontynuując praktykę 5 Pierwszych Sobót Miesiąca, o co Maryja prosiła w Fatimie, w najbliższą sobotę - 1 października będzie następujący porządek:

O godz. 730 będzie odmawiany *Różaniec, o godz. 800 - *Msza Św. a po Niej 15 minutowa *Adoracja z rozważaniem dotyczącym Tajemnic Różańcowych.

7) Tak, jak w każdym miesiącu – Ks. Wikariusz będzie odwiedzał Chorych w I sobotę – czyli 1 października - od godz. 900.

Ks. Proboszcz odwiedzi Chorych w I Piątek – czyli w następnym tygodniu.

8) Od soboty – 1 października - zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych:

Klasyczny układ nabożeństw – na miesiąc październik - jest następujący:

*w sobotę i w niedzielę - DLA WSZYSTKICH - o godz. 1730.

*Różaniec DLA DZIECI: od poniedziałku do piątku o godz. 1730 .

*Różaniec DLA DOROSŁYCH: od poniedziałku do piątku o godz. 1830.

Liczny udział na tych Nabożeństwach i większe umiłowanie modlitwy różańcowej niech będzie jednym z owoców Nawiedzenia naszej Parafii przez Maryję w Jasnogórskiej Ikonie.

Będziemy także wdzięczni za gotowość dołączenia do Wspólnoty Żywego Różańca.

9) Zapraszamy tradycyjnie w pierwszą sobotę miesiąca - czyli 1. X - na g. 2000 na modlitwę <W SZKOLE JANA PAWŁA II> . Czuwanie zakończy się Apelem o g. 2100.

10) Spotkanie K S M w Domu Parafialnym w piątek po Mszy Św. o godzinie 19.00.

11) W czwartek ( 29. IX) przypadają Imieniny naszego Wikariusza Ks. Michała Zamelka.

W intencji Drogiego Solenizanta - z okazji Imienin - będziemy się modlić w przyszłą niedzielę (2. X) podczas Mszy Św. o godz. 1130. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy.

12) Dzieci, które należą do Wspólnotki Żywego Różańca dokonają wymiany Tajemnic w przyszłą niedzielę - 2 października - po Mszy Św. o godz. 1130.

13) W każdą niedzielę po Mszach Świętych prosimy dzieci aby odbierały obrazki, jako znak świętowania Dnia Pańskiego.

14) Od października pragniemy rozpocząć w Parafii cykl spotkań w ramach katechezy uzupełniającej. Na spotkania zapraszamy osoby dorosłe, które z różnych względów nie ukończyły katechizacji. Spotkania rozpoczną się 17 października. Więcej informacji i zgłoszenia w Biurze Parafialnym.

15) Rodzicom, którzy jeszcze tego nie uczynili pragniemy przypomnieć, że wypełnione deklaracje o rozpoczęciu bezpośredniego przygotowania do I Komunii Św. będą przyjmowane tylko do końca obecnego tygodnia. (deklarację można jeszcze otrzymać w zakrystii po Mszy Św.)

16) Wobec podjęcia prac w Domu Parafialnym, aby przygotować go do odbioru przez Nadzór Budowlany – serdecznie prosimy, aby ofiary składane na tacę w I niedzielę miesiąca – czyli za tydzień - były wsparciem tych inwestycji.

17) Intencje Mszalne i ogłoszenia znajdziemy w gablocie, w biuletynie i na stronie internetowej.

Suchy Las, 25 września 2022r.