Ogłoszenia parafialne 18. IX 2022

na 25 Niedzielę Zwykłą - 18 września 2022r.

1) Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Ta okoliczność zaprasza do modlitwy, aby pracownicy mediów zawsze kierowali się prawdą i miłością.

W tym kontekście ponawiamy prośbę, aby nie było w naszej Parafii rodziny, w której na stałe by nie gościło chociaż jedno pismo katolickie.

Środkiem przekazu jest także strona internetowa Parafii. Wobec tej okoliczności bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które wkładają w to dzieło wiele trudu. „Bóg Zapłać”.

2) Dzisiaj - niedziela, 18 września - Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki świętuje swoje Imieniny. Czcigodny Solenizant będzie przewodniczył uroczystej Eucharystii w poniedziałek, dnia 19 września 2022 roku w Katedrze o godz. 10.00.

Pamiętajmy w swoich modlitwach o naszym Arcypasterzu.

3) W poniedziałek - 19 września - przypada kolejny dzień modlitwy Nieustającego Różańca. Przypominamy uczestnikom tej modlitwy i zapraszamy następne osoby do włączenia się do Wspólnoty. Kontakt jest podany w gablocie w przedsionku Kościoła.

W ramach Nieustającego Różańca o godz. 1800 zostanie odprawiona w tym dniu Msza Św. w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

4) W czwartek - 29. IX – przypadnie święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

Aby się duchowo przygotować – zapraszamy do włączania się w Nowennę, którą rozpoczniemy we wtorek – 20 września.

W dni powszednie - nowennę będziemy odprawiać po Mszy Św. o godz. 1700, natomiast w niedzielę przed Mszą Św. o godz. 1000.

W tym kontekście pragniemy już dzisiaj zapowiedzieć, że w intencjach Ks. Michała, wobec Jego Imienin, będziemy się modlić w pierwszą niedzielę października.

5) Po wakacyjnej przerwie pragniemy wznowić spotkania dla wszystkich, którzy dla pogłębienia wiary pragną poznawać nauczanie Kościoła. Najbliższe spotkane odbędzie się we wtorek20. IX - o g. 2000 w Domu Par. Zapraszamy dotychczasowych uczestników i nowe osoby.

Na tym spotkaniu pochylimy się nad homilią Jana Pawła II w Płocku z 7 czerwca 1991r.

6) W środę 21 września zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy oraz Mszę Św. o godz. 1800, która będzie odprawiona w int. Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i naszej Parafiiwraz z wszystkimi czcicielami Maryiczłonków Koła Przyjaciół Radia Maryja.

Po Mszy Świętej zapraszamy Koło Przyjaciół Radia Maryja i wszystkich chętnych na spotkane formacyjne do Domu Parafialnego.

7) Jak zapowiadaliśmy przed tygodniem – również w środę – 21. IX - zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.

Jeśli jest to tylko możliwe, zapraszamy już na Nowennę oraz Mszę Świętą. Po tej środowej Mszy Świętej odbędzie się w KOŚCIELE dla tychże rodziców spotkanie, w celu przekazania podstawowych informacji związanych z Pierwszą Komunią Św.

Jeśli ktoś tego jeszcze nie dokonał, Rodziców dzieci komunijnych, zarówno ze Szkół w Suchym Lesie oraz tych, które uczą się w szkołach poza Suchym Lasem, prosimy o odebranie deklaracji bezpośrednio po obecnej Mszy Św. w zakrystii.

Bardzo prosimy o przyniesienie wypełnionych deklaracji na środowe spotkanie. Złożenie deklaracji będzie oznaczało, że pragniemy, aby dziecko rozpoczęło etap bezpośredniego już przygotowania do I Komunii Świętej.

8) Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. w czwartek od g. 1830 - 2000.

9) Spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek - 23 września - o godz. 1900 .

Do uczestnictwa w spotkaniu są zobowiązani *rodzice którzy pragną w październiku ochrzcić swoje dzieci oraz *rodzice chrzestni.

10) Dzisiaj przed kościołem jest przeprowadzana zbiórka do puszek przeznaczona na KUL, WT oraz Szkoły Katolickie. „Bóg Zapłać”.

W każdą niedzielę po Mszach Świętych prosimy dzieci aby odbierały obrazki, jako wymowny znak świętowania Dnia Pańskiego.

Dzieci, które tego jeszcze nie uczyniły – mogą otrzymać książeczkę: „Z Ewangelią przez cały rok” - aby tam wklejać otrzymane obrazki.

12) Od października pragniemy (podobnie, jak w roku ubiegłym) rozpocząć w Parafii cykl spotkań w ramach katechezy uzupełniającej. Na spotkania zapraszamy osoby dorosłe, które z różnych względów nie ukończyły katechizacji.

Więcej informacji i zgłoszenia w Biurze Parafialnym.

13) Intencje Mszalne znajdziemy w gablocie, w biuletynie i na stronie internetowej.

14) Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Anielę Dąbkiewicz z ul. Bogusławskiego. Pogrzeb będzie w poniedziałek – 19 września. Msza Św. w naszym kościele o godz. 1200 a następnie obrzędy pogrzebowe na Cmentarzu w Morasku. Polećmy Ją Miłosiernemu Bogu…

Suchy Las, dn. 18 września 2022r.