Ogłoszenia parafialne 15. I 2023

na 2 Niedzielę Zwykłą - 15 stycznia 2023r.

1) DZISIAJ - niedziela, 15 stycznia - na godz. 1500 - zapraszamy do Domu Parafialnego na SPOTKANIE OPŁATKOWE członków wszystkich bez wyjątku Grup Duszpasterskich, jakie funkcjonują w naszej Parafii.

2) Komunikat Kurii Metropolitalnej:

„Jak co roku, w dniach od 18 do 25 stycznia, wraz z chrześcijanami na całym świecie, będziemy modlić się o jedność chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan są słowa: Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości (por. Iz 1,17).

Centralne nabożeństwo odbędzie się 19 stycznia (czwartek) o godz. 19:00, w kościele św. Jana XXIII w Komornikach przy ul. Malwowej 14.

Nabożeństwu przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański, a kazanie wygłosi ks. mitrat Sławomir Kondratiuk z Kościoła Prawosławnego.

Szczegółowy plan spotkań i nabożeństw ekumenicznych umieszczony jest na plakacie”.

3) W środę - 18 stycznia - zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i na Mszę Św. na godz. 1800wraz z wszystkimi czcicielami Maryi - członków Koła Przyjaciół Radia Maryja. Po Mszy Świętej zapraszamy Koło Przyjaciół Radia Maryja i wszystkich chętnych na spotkanie formacyjne do Domu Parafialnego.

4) W czwartek - 19 stycznia - przypada kolejny dzień modlitw Nieustającego Różańca. Przypominamy uczestnikom tej modlitwy i zapraszamy kolejne osoby do Wspólnoty. Kontakt jest podany w gablocie w przedsionku Kościoła.

Z zatroskania tej Wspólnoty Msza Św. o godz. 1800 zostanie odprawiona we wszystkich intencjach naszej Umiłowanej Ojczyzny.

5) Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. w czwartek od g. 1830 - 2000 .

6) Wszystkie panie z naszej Parafii zapraszamy na spotkanie biblijne dla kobiet, które odbędzie się 19 stycznia o g. 20:00 w auli parafialnej. Tematem będzie Lectio Divina czyli chrześcijańska medytacja Pismem Świętym.

7) Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek o godz. 1900 w Domu Parafialnym

8) W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek – Dzień Judaizmu, w sobotę – Dzień Babci i w przyszłą niedzielę – Dzień Dziadka.

9) Schola dziecięca zaprasza na wspólny śpiew kolęd w niedzielę – 22 stycznia - po Mszy Św. o godz. 1130.

10) Już dzisiaj pragniemy zapowiedzieć, że spotkanie kandydatów do Bierzmowania odbędzie się 24 stycznia o godzinie 19:45. Ze względu na poruszane na spotkaniu tematy obecność jest obowiązkowa.

11) W przyszłą niedzielę odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na „Radio EMAUS”.

12) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzieci prosimy o odbieranie obrazków potwierdzających świętowanie Dnia Pańskiego.

Można zaopatrzyć się jeszcze w kalendarz z nadrukiem parafialnym.

13) Intencje Mszalne oraz wszystkie informacje znajdują się w gablocie, w biuletynie oraz na stronie internetowej.

14) Plan kolędy: ……………………………….

Suchy Las, 15 stycznia 2023r.