Relacje, teksty »

ZAWIERZENIE ARCHIDIECEZJI ŚW. JÓZEFOWI, PATRONOWI KOŚCIOŁA I RODZIN

W ramach obchodów Jubileuszu 1050-lecia pierwszego biskupstwa na ziemiach polskich obchodzonego pod hasłem: „Poznań. Chrystus i my” abp Stanisław Gądecki dokonał aktu zawierzenia Archidiecezji Poznańskiej św. Józefowi, patronowi Kościoła i rodzin.

Zawierzenie odbyło się w niedzielę, 18. marca w Sanktuarium Świętego Józefa oo.Karmelitów Bosych na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu podczas uroczystej Eucharystii o godzinie 13:00.

Modlitwa zawierzenia zostanła powtórzona we wszystkich parafiach Archidiecezji 19 marca, w uroczystość św. Józefa.

Akt Zawierzenia:

Święty Józefie,

Oblubieńcze Dziewicy Maryi,

Opiekunie Syna Bożego,

Patronie Kościoła Chrystusowego!

W roku Wielkiego Jubileuszu 1050-lecia ustanowienia biskupstwa w Poznaniu, pierwszego na ziemiach polskich, oraz stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny, przychodzimy do Ciebie, aby podziękować za Twoją dotychczasową opiekę nad nami oraz powierzyć Twojemu orędownictwu naszą archidiecezję, jej teraźniejszość i przyszłość.

Doświadczenie wieków – a w ostatnim czasie łaski związane z peregrynacją Twojego świętego Wizerunku, w którym nawiedziłeś parafie archidiecezji – umacniają nas w przekonaniu, że zawsze możemy liczyć na Twoją opiekę i wstawiennictwo.

Dlatego teraz – w duchu wiary – polecamy Tobie sprawy całej naszej półtoramilionowej wspólnoty diecezjalnej, w tym parafie, rodziny i każdego z nas...

Święty Józefie, Troskliwy Obrońco Chrystusa, podobnie jak troszczyłeś się o naszego Zbawiciela i Jego Matkę, tak opiekuj się wspólnotą wszystkich – obecnych i przyszłych – mieszkańców naszej ziemi odzyskanej pracą i krwią naszych praojców. Amen.

Celebracja uroczystej Eucharystii w Sanktuarium św. Józefa zakończyła trwającą od 2015 roku peregrynację wizerunku św. Józefa po Archidiecezji Poznańskiej. Wydarzenie wpisze się także w przeżywanie Jubileuszu 1050. lecia pierwszego na ziemiach polskich biskupstwa w Poznaniu.

Do wzięcia udziału w uroczystości zapraszono kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich, prosząc jednocześnie wszystkich chorych i cierpiących Archidiecezjan o modlitwę w intencji Kościoła, szczególnie o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz o duchowe owoce zakończonej peregrynacji wizerunku św. Józefa.