Relacje, teksty »

Porządkowanie Cmentarza w Chojnicy - 19.X 2019

• Sprzątanie cmentarza

Jak co roku, z inicjatywy p. Głowackich, zaistniała możliwość włączenia się w porządki na starym, parafialnym cmentarzu w Chojnicy: usunięto zbędne liście, zniszczone znicze i suche gałęzie, przycięto krzewy, wykoszono chwasty, a zbutwiałe krzyże zastąpiono nowymi przygotowując to miejsce do listopadowego nabożeństwa żałobnego.

W prace włączyli się parafianie z Moraska, Suchego Lasu i Złotnik oraz osoby spoza, których bliscy w tym miejscu zostali pochowani. Mocną grupę stanowiła złotnicka młodzieży wraz z rodzicami i Ks. Proboszczem. Miłym akcentem, nie tylko dla dzieci, były pączki

• Odnowienie krzyża

Tego samego dnia podjęto pierwszy etap prac przy konserwacji postawionego niegdyś w miejsce starego - drewnianego krzyża. Podjęli się tego członkowie rodzin, które w roku 1995 go ufundowały.

eMKa