Relacje, teksty »

ARCHIDIECEZJALNA PIELGRZYMKA DO LIBANU DO ŚW. CHARBELA

ARCHIDIECEZJALNA PIELGRZYMKA DO LIBANU

DO ŚW. CHARBELA,

W DNIACH  19 DO 27 LIPCA 2017 ROKU

 

Archidiecezja Poznańska organizuje kolejną Archidiecezjalną Pielgrzymkę, tym razem do Libanu do św. Charbela, w dniach od 19 do 27 lipca 2017 roku Zapraszamy do udziału zarówno Kapłanów, jak i wiernych świeckich.

 

Podstawowe informacje

1.      Termin od 19 do 27 lipca 2017 r. (wylot i przylot – Warszawa). Wspólny wyjazd autokarem z Poznania do Warszawy.

2.      Cena 900 USD + 1.950 zł. W tej cenie są wliczone wszystkie opłaty.

3.      Zgłoszenia  na  pielgrzymkę  można  dokonać  w  Kurii  Metropolitalnej  u  Księdza  Kanclerza tel. 61/851-28-00 lub 601 772-833.

4.      Przy zgłoszeniu trzeba podać następujące dane:

-        imię i nazwisko

-        data i miejsce urodzenia

-        adres zamieszkania z kodem pocztowym

-        numer i seria paszportu oraz data wydania i ważności (paszport musi być ważny przynajmniej do końca stycznia 2018 r.)

-        telefon kontaktowy

-        wpłata 500 zł

 

5.      Pielgrzymkę obsługuje Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Ad Astra z Ornontowic.

 

PROGRAM


I DZIEŃ – WARSZAWA – BEJRUT

Przelot na trasie Warszawa – Bejrut (wylot w późnych godzinach wieczornych).

 

II DZIEŃ – BEJRUT

Przylot do Bejrutu. Zakwaterowanie. Krótki wypoczynek. Śniadanie. Zwiedzanie Bejrutu – spacer po Starym Mieście – katedra maronicka, dzielnica rządowa, termy rzymskie, kościół Ojców Kapucynów z relikwiami świętych libańskich, Muzeum Narodowe z eksponatami z czasów fenickich, greckich i rzymskich. Nocleg. 

 

III DZIEŃ – TYR – SYDON - MAGHDOUCHE

Pozostałości najważniejszych miast fenickich Tyru i Sydonu. Tyr: ruiny starożytnej nekropolii, term, największego na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodromu, ulic kolumnowych. Sydon: zamek morski Krzyżowców, targ, odnowione uliczki żydowskie oraz pałac rodziny Debbane. Przejazd do Maghdouche - nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowanego w miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Nocleg.

 

IV DZIEŃ – ANNAYA – JARABTA

Przejazd do Annaya. Zwiedzanie klasztoru Św. Marona, położonego na wysokości 1200 m.n.p.m. Modlitwa przy relikwiach Świętego Charbela, nawiedzenie nowego kościoła oraz pustelni św. Piotra i Pawła, w której to Św. Charbel spędził ostatnie lata swojego życia. Udział w uroczystej procesji z pustelni do klasztoru, organizowanej zgodnie z życzeniem św. Charbela, 22 dnia każdego miesiąca.  Jarabta – sanktuarium św. Rafki. Nocleg.

 

V DZIEŃ – QUADISHA – BEKAA KAFRA – BASZARRA

Wyjazd w kierunku Doliny Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII – wiecznymi freskami, wtapiające się w niezwykle urozmaicony krajobraz. Postój w Bekaa-Kafra – w miejscu urodzenia Św. Charbela. Pamiątką po świętym jest tutaj skromny domek zamieniony w kaplicę oraz źródełko. Przejazd przez miasteczko Baszarra, w którym urodził się słynny libański poeta Khalil Gebran. Podziwianie lasu cedrów libańskich, wspominanych w Starym Testamencie, wykorzystywanych do budowy wielkich obiektów sakralnych. Nocleg.

 

VI DZIEŃ – GHAZIR – GROTA JEITA – HARISSA

Przejazd do Ghazir, niewielkiego, malowniczego miasteczka z znajdującym się na szczycie góry klasztorem św. Antoniego Padewskiego. Przejazd w kierunku Groty Jeita. Przepłynięcie łodziami, następnie przejście piękną widokową trasą turystyczną, przejazd kolejką linową. Przejazd do Harissy – ważnego ośrodka pielgrzymkowego, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Pani Libanu. Nocleg.

 

VII DZIEŃ – BAALBEK – ANJAR – KSARA

Przejazd w kierunku doliny Bekaa: obszaru żyznej ziemi zamieszkiwanej od wieków między Górami Libanu i Antylibanu. Dolina znana ze wspaniałych pozostałości antycznych ruin. Zwiedzanie Baalbek – centrum kultu starosemickiego boga Baala. Przejazd do Anjar: zwiedzanie ruin pałacu kalifów Umajadzkich odkrytych w latach 40 – ubiegłego wieku, pozostałości ulic, świątyń. Dalszy droga w kierunku Ksara – miasta, które już przez Rzymian wykorzystywane było do produkcji wina. Możliwość degustacji i zakupu. Nocleg.

 

VIII DZIEŃ – BYBLOS – ANNAYA

Przejazd do Byblos – miasta z V przed Chrystusem, najwspanialszego niegdyś portu fenickiego, eksportującego drewno cedrowe do Egiptu, miejsca powstania alfabetu fenickiego: Stare Miasto, kościół św. Jana Chrzciciela, zamek krzyżowców, teatr rzymski, perska forteca. Annaya – powtórne nawiedzenie Sanktuarium św. Charbela. Nocleg.

 

IX DZIEŃ – BEJRUT – WARSZAWA

Przelot na trasie Bejrut – Warszawa (wylot we wczesnych godzinach porannych).

Tworzenie Stron Poznań Agencja Reklamowa Poznań