Ogłoszenia parafialne Suchy Las »

Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 25.1.2015r

na  3  Niedzielę  Zwykłą  -  25  stycznia  2015r.

1) Dzisiaj przed kościołem jest przeprowadzana zbiórka do puszek na Radio <EMAUS>. „Bóg Zapłać”.

2) Na Nowennę do  Matki Bożej Nieust. Pomocy  w środę - 28. I.  godz. 1800 - zapraszamy wszystkich  czcicieli Maryi.

3)  Adoracja Najśw. Sakramentu   w czwartek od godz. 1830 - 2000 .

Podczas Adoracji jest okazja do Spowiedzi Św.

4) Spotkanie  dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek - 30 stycznia - o godz. 1830.

Do uczestnictwa w spotkaniu są zobowiązani *rodzice którzy pragną w lutym ochrzcić swoje dzieci oraz *rodzice chrzestni.

5) Członków Parafialnego Zespołu CARITAS zapraszamy na spotkanie w sobotę - 31 stycznia - na godz. 1000 do Domu Parafialnego.

6)

7)  W dniach od 2 do 9 lutego 2015r. trwać będzie modlitewne Jerycho Różańcowe w kościele Ojców Franciszkanów na Wzgórzu Przemysława u Matki Bożej w Cudy Wielmożnej. Nasza Parafia podejmuje dyżury modlitewne:

- 4 lutego /środa/ od godz. 11.00 do 12.00 - Koło Przyjaciół Radia Maryja

- 5 lutego /czwartek/ od godz. 6.00 do 7.00 - Nieustający Różaniec

- 6 lutego /piątek/ od godz. 6.00 do 7.00 - Wspólnota Żywego Różańca

8) Bardzo zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” m. in.:

*Papież Franciszek odwiedza Sri Lankę i Filipiny.

*Czy współczesna medycyna potrafi określić stan śmierci mózgowej? – wątpliwości wokół pobierania organów do przeszczepu.

9)  Na stoliku z prasą znajdziemy  informację nt. Konkursu Biblijnego, który Fundacja „SŁOWO” prowadzi do końca stycznia na portalu społecznościowym Facebook.

10) Za dwa tygodnie, w sobotę 7 lutego, na Stadionie INEA przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu odbędzie się konferencja z udziałem ekspertów w ramach akcji  „Twoje Dziecko – Wielka Sprawa! Jego szczęście w Twoich rękach” pod patronatem Ks. Arcybiskupa Metropolity. Celem tej akcji jest ukazanie rodzicom zagrożeń związanych z nieodpowiednią edukacją seksualną oraz wsparcie ich w procesie wychowania w tej delikatnej sferze. Szczegóły znajdą Państwo na plakacie oraz  w Internecie na stronie www.twojedzieckowielkasprawa.pl . Już dziś spróbujmy zaplanować sobie czas na to wydarzenie

11) Spotkanie dla klas III gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania będzie we wtorek 3 II. Godziny grup bez zmian.

12) O. Stanisława Tanatarow z Ukrainy oraz Siostra Małgorzata przesyłają gorące podziękowanie za życzliwe przyjęcie oraz wsparcie ofiarą dzieł prowadzonych w Parafii Ojca Stanisława. Na ich ręce złożono ofiarę w wysokości 8.100,- zł, 20,-Є oraz 20,-$

Przekazują wszystkim serdeczne „Bóg Zapłać” oraz zapewnienie o pamięci w modlitwie.

12) Ponieważ nasila się fala wyłudzania pieniędzy, dlatego bezpośrednio po Mszy Świętej w kościele będzie spotkanie, na które zapraszamy zwłaszcza osoby starsze (najbardziej narażone) ale też wszystkich zainteresowanych - aby przekazać komunikat naszej policji.