Ogłoszenia parafialne Suchy Las »

Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 14.09.2014r.

na  Niedzielę  Podwyższenia  Krzyża  Świętego  -  14  września  2014r.

1) Osoby, które zapisały się na Archidiecezjalną Pielgrzymkę do Gostynia  (poniedziałek, 15 września) informujemy, że autokar wyjedzie sprzed kościoła w Morasku o godz. 645, zaś w Suchym Lesie przed kościołem będzie  o godz. 700.  Prosimy o punktualne przybycie.

2) Rodziców uczniów klas I Gimnazjum w celu  zgłoszenia swoich dzieci do rozpoczęcia formacji przed Bierzmowaniem zapraszamy na spotkanie we worek - 16 września -na godz. 1845. Spotkanie odbędzie się w Domu Parafialnym.

3) Po wakacyjnej przerwie - spotkane dla wszystkich, którzy dla pogłębienia wiary  pragną poznawać Katechizm Kościoła Katolickiego - odbędzie się we wtorek - 16  września - o godz. 2000 w Domu Parafialnym. Zapraszamy dotychczasowych uczestników jak i nowe osoby.

4) W środę 17 września o godz. 1800 odprawiona zostanie Mszę Św. w intencjach Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i naszej Parafii.  Po Mszy Św. Nowennowej  zapraszamy do Domu Parafialnego na zebranie formacyjne członków Koła Przyjaciół Radia Maryja i wszystkich chętnych.

5)  W piątek 19 września przypada kolejny dzień modlitw Wspólnoty Nieustającego Różańca. O godz. 1800 zapraszamy na Mszę Św., która zostanie odprawiona we wszystkich intencjach, w jakich modli się Wspólnota Nieustającego Różańca.

W piątek - po Mszy Św. o godz. 1800, dla członków Wspólnoty Nieustającego Różańca i dla zainteresowanych parafian odbędzie się krótkie spotkanie w Domu Parafialnym. Pragniemy powiększyć grono tejże modlitewnej wspólnoty.

6) W bliskości  Dnia Imienin naszego Wikariusza - Ks. Tomasza Brussy - w intencjach Drogiego Solenizanta będziemy się modlić w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 1015.

Gorąco zapraszamy do wspólnoty w tej modlitwie.

7) Dzisiaj przed kościołem są zbierane ofiary na pomoc charytatywną w Parafii. „Bóg zapłać”.

8) W przyszłą niedzielę   przed kościołem będą zbierane ofiary na KUL i Wydział Teologiczny w Poznaniu oraz Szkoły Katolickie.

9) Najbliższy Marsz Pokutny Różańcowy odbędzie się  jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca: 21 września  2014r . Rozpocznie się  Mszą św. o godz.12.30 w kościele Bożego Ciała a  następnie  wyruszy  w kierunku  Sanktuarium Matki Bożej w Cuda Wielmożnej. Przewidywane zakończenie ok.godz.16.00

W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego”:

*O tym, czym jest cierpienie człowieka, który czuje się samotny i jak mu pomóc.

*O współczesnych męczennikach za wiarę – w Syrii, Liberii i Strefie Gazy.

*Europejska konwencja przeciw przemocy – dlaczego Polska nie powinna jej ratyfikować?

11) W gablotach znajdziemy informacje nt. KURSU opieki duszpasterskiej nad chorymi,  który odbędzie się u Ojców Karmelitów w Poznaniu.

Kurs jest przeznaczony m.in. dla osób zajmujących się na co dzień przewlekle chorymi, dla tych, którzy odwiedzają chorych w Parafii, dla wolontariuszy.

Organizatorem jest Polski Oddział Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II.

Więcej szczegółów w gablocie i na ulotkach na stoliku  z prasą.