Ogłoszenia parafialne Suchy Las »

Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 24.08.2014r.

na  21  Niedzielę  Zwykłą  -  24  sierpnia  2014r.

1) Pragniemy poinformować, że od poniedziałku - 25. sierpnia -  wraca  już  w Suchym Lesie zwyczajny układ Mszy Św.:

- w dni powszednie o godz. 1700 i 1800

- w niedziele:  od przyszłej już niedzieli - (31 sierpnia ) - o godz. 745 , 1015 , 1145 i  1800. (za tydzień NIE  BĘDZIE  już Mszy Św. o godz. 2000)

2) We wtorek - 26 sierpnia –  UROCZYSTOŚĆ  MATKI  BOSKIEJ  CZĘSTOCHOWSKIEJ. Msze Św. będą o godz. 1700 i 1800.  W naszym Dekanacie w tym dniu przypada  Odpust w Naramowicach.  Suma Odpustowa  będzie o godz. 1900.

3) Na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę - 27 sierpnia  godz. 1800  -  zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi.

4) Adoracja Najśw. Sakramentu: w czwartek od godz. 1830 - 2000.

Podczas Adoracji będzie okazja do Spowiedzi Świętej. Szczególnie dla  Młodzieży gimnazjalnej jest to okazja , by przygotować się do Mszy Świętej na rozpoczęcie roku szkolnego.

5) W  PIĄTEK  - 29 sierpnia - przeżywać będziemy w Morasku Parafialną UROCZYSTOŚĆ  ODPUSTOWĄ  ku czci Ścięcia Św. Jana Chrzciciela.

SUMA ODPUSTOWA, której będzie przewodniczył  - Ks. Prob. Dr Marek Tarło - Jawtok  - jeden z byłych wikariuszy naszej Parafii a obecnie Proboszcz w Cerekwicy - będzie odprawiona 29. VIII o godz. 1900. w MORASKU.

W naszej Parafii - ze względu na Uroczystość - nie obowiązuje w tym dniu  wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Ponawiamy serdeczną prośbę, aby cenić sobie przeżywanie we wspólnocie wydarzeń ważnych dla  Parafii - dlatego również Parafian z sucholeskiej części wraz z Pocztem Sztandarowym zapraszamy w piątek do Moraska.

*W naszych Uroczystości ku czci Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela w Morasku będzie uczestniczył niezwykły gość z udręczonego prześladowaniami Iraku - Łaciński Arcybiskup Bagdadu, który po zakończonej liturgii da świadectwo o sytuacji udręczonego Kościoła w jego kraju.

Przy wchodzeniu z kościoła będziemy mogli ofiarą wesprzeć naszych braci w wierze w Iraku, gdzie bardzo jest potrzeba pomoc humanitarna.

6)Nasze Parafialne Dożynki  - dziękczynienie Bogu za plony ziemi - odbędą się w  Morasku  w przyszłą NIEDZIELĘ -  31  sierpnia - o godz. 900 .

Delegacje z wieńcami niech zgromadzą się przed Mszą Św. (31. VIII  -  godz. 900 - Morasko)  przy wejściu do kościoła. Do przygotowania znaków wdzięczności Bogu zachęcamy nie tylko rolników ale także osoby, które pragną Bogu podziękować za dary ziemi w ogrodach czy na działkach.

Na dziękczynienie w Moraskim kościele  gorąco zapraszamy mieszkańców całej naszej Parafii.

7)  Wstępnie pragniemy poinformować, że uroczystości rocznicowe na poligonie w Łagiewnikach wobec kolejnej  rocznicy wybuchu II wojny światowej odbędą się w poniedziałek - 1 września o godz. 1700. Szczegóły podamy za tydzień.

9) Od wielu lat, 15 września, w liturgiczne wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej, odbywa się Archidiecezjalna Pielgrzymka ludzi Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych na Świętą Górę w Gostyniu.

Mszy Świętej o godz. 1030 wraz z Nabożeństwem na wzór sanktuarium w Lourdes , będzie przewodniczył Ks. Bp Grzegorz Balcerek.

Pobyt na Świętej Górze w Gostyniu jest zawsze ubogacony ciekawymi występami.

W zakrystii można dokonać zapisu na tę jednodniową pielgrzymkę do Gostynia. (Poniedziałek - 15 września)

10) Można jeszcze zapisać się na listę rezerwową na Pielgrzymkę Dziękczynienia do Łagiewnik za kanonizacją Jana Pawła II.

Bliższe informacje w zakrystii.

11) Intencje Mszalne znajdziemy w gablocie, w biuletynie  i na stronie internetowej.