Ogłoszenia parafialne Morasko »

Ogłoszenia parafialne Morasko - 31.08.2014r.

na  22  Niedzielę  Zwykłą  -  31 sierpnia   2014r.

1) Kierując się dobrem wiernych zarówno Moraska - Radojewa jak i Suchego Lasu, Ks. Abp Metropolita utworzył Parafię w Suchym Lesie z dotychczasowym zespołem księży, mianując dla duszpasterstwa w Morasku - Radojewie  nowego Proboszcza, którym został Ks. Mgr Tomasz Kulka.

Uroczyste wprowadzenie na ten urząd przez Ks. Dziekana będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę (7. IX) podczas Mszy Św. o godz. 900.

Nowemu Księdzu Proboszczowi życzymy światła Ducha Świętego, opieki Matki Najświętszej i Patrona Św. Jana Chrzciciela, Błogosławieństwa Bożego na wszelkie podejmowane dzieła  oraz ciepłego  przyjęcia przez Drogich Parafian.

Jako dotychczasowi duszpasterze - wszystkim Parafianom i osobom korzystającym z Moraskiego duszpasterstwa bardzo dziękujemy za serdeczną współpracę, za okazywaną życzliwość, za wielorakie zaangażowanie.

Bardzo gorąco dziękujemy Siostrom Misjonarkom za ofiarną posługę w kościele ale też całemu Klasztorowi za towarzyszenie nam modlitwą we wszelkich dziełach.

Niech dla pomnożenia chwały Bożej i pożytku duchowego Wspólnoty Parafialnej będzie wszystko, co razem udało nam się dokonać w wymiarze duchowym i materialnym.

Serdeczne „Bóg Zapłać”.

Od poniedziałku  każdego już dnia będzie odprawiana w Morasku Msza Święta o g. 1900 .

W niedzielę - 7. IX  - będzie Msza Św. o godz. 900.

Za tydzień nowy Ks. Proboszcz przekaże szczegóły co do układu Mszy Świętych w  następne niedziele i dni powszednie.

2) Wobec kolejnej - 75 rocznicy  wybuchu II wojny światowej, wszystkich poległych i pomordowanych będziemy polecać Bogu w naszym lokalnym miejscu pamięci w ŁAGIEWNIKACH w PONIEDZIAŁEK - 1  WRZEŚNIA  -  o godz. 1700.  Podczas Uroczystości będzie  odprawiona  MSZA ŚW.

Na uroczystości  będzie można udać się i powrócić autobusem zorganizowanym przez Gminę. Autobus wyjedzie sprzed Urzędu Gminy w Suchym Lesie o godz. 1620 .

Nie tylko rodziny ofiar wojny, ale wszystkich Parafian gorąco zachęcamy do udziału.

3) W tym tygodniu przypada I czwartek i I Piątek  miesiąca września:

A. Okazja do Spowiedzi Św.:  czwartek od godz. 1830 (podczas Adoracji) i piątek   od godz. 1800 do 1900.

Bardzo prosimy rodziców o zatroskanie, aby wszystka młodzież i dzieci rozpoczęły spowiedzią i Komunią Świętą nowy rok szkolny i katechetyczny.

B. Adoracja Najśw. Sakramentu w  I Czwartek  - od godz. 1830 - 1900 .  Gorąco zapraszamy do jeszcze liczniejszej obecności na tej pierwszoczwartkowej Adoracji. Tym razem będziemy  zawierzać Bogu dzieci i młodzież naszej parafii u progu nowego roku szkolnego. Dlatego ufamy w liczną obecność wszystkich rodziców.

C. Odwiedziny Chorych  z Komunią Św.:  w I PIĄTEK od godz. 900. (wcześniej niż zwykle!!!)

4) W tym tygodniu wchodzimy w  nowy rok szkolny.

*Dzieci i młodzież, która uczęszcza do szkół poznańskich  prosimy o włączenie się w modlitewne rozpoczęcie roku zgodnie z planem swojej szkoły.

Niezależnie od tego zapraszamy do Parafialnego kościoła w I Czwartek i I Piątek m-ca.

*MSZA ŚW. na rozpoczęcie roku dla młodzieży, która uczęszcza do  Gimnazjum w Suchym Lesie zostanie odprawiona w poniedziałek - 1. IX  o g. 800 w Suchym  Lesie.

*O Boże Błogosławieństwo DLA DZIECI z sucholeskiej „Podstawówki” w nowym roku szkolnym będziemy modlić się w tamtejszym kościele podczas Mszy Św. I-Piątkowej - 5. IX - o  godz. 1600.

*WSZYSTKIE dzieci naszej Parafii, nauczycieli, rodziców i wychowawców, bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy Św.

5) Zachęcamy do pielęgnowania spotkań na modlitwie w pierwsze soboty miesiąca o godz. 2000 - aby trwać  przy  Św. . Janie Pawle II.  Zapraszamy zatem także  w najbliższą sobotę - 6 września do SUCHEGO  LASU na godz. 2000. Czuwanie zakończy się Apelem o godz. 2100 . Zapraszamy również nowych uczestników.

6) Wspólnotę Żywego Różańca z Moraka i Radojewa zapraszamy na spotkanie z wymianą Tajemnic w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 900.

Od godz. 830 będziemy modlić się na Różańcu. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

7) Słowa podziękowania kierujemy ku wszystkim, którzy w piątek uczestniczyli we Mszy Św. Odpustowej w naszym kościele. Dziękujemy za ukształtowanie liturgii i wieloraki udział, oraz za przygotowanie kościoła i jego otoczenia.  Niech nasz Patron - Św. Jan Chrzciciel - wyprasza Boże Błogosławieństwo dla wszystkich swoich czcicieli.

9) Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej Parafii śp. Adama Roszak z ul. Hodowlanej. Pogrzeb odbył się wczoraj (sobota)  w Par Opatrzności Bożej w Poznaniu. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu: ………..