Ogłoszenia parafialne Morasko »

Ogłoszenia parafialne Morasko - 27.07.2014r.

na XVII Niedzielę Zwykłą - 27 lipca 2014r.

1) Do czcigodnych rodziców zwracamy się z prośbą, aby uwrażliwiali swoje dzieci na obecność modlitwy i Mszy Św. podczas każdej formy spędzania wakacji.

2) W najbliższy piątek rozpoczyna się sierpień, który jest miesiącem trzeźwości narodowej. Podejmijmy apel Księży Biskupów o trzeźwość - o czym usłyszymy w następną niedzielę.

3) Możliwość uzyskania odpustu zupełnego Porcjunkuli: każdy, kto od  piątku (1. VIII) godz. 1200 do soboty  - godz. 2400  nawiedzi swój kościół parafialny (również nasz - sucholeski) , spełniając zwykłe warunki (pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej i Wyznania wiary oraz sakramentalna spowiedź i Komunia św. wraz z modlitwą w intencjach papieża - nie za papieża, ale w intencjach, w których on się modli; ponadto wykluczy przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu), zyskuje odpust zupełny.

Odpust ten jest związany z osobą Św. Franciszka z Asyżu.

Otóż u stóp Asyżu wznosi się bazylika Matki Bożej Anielskiej (samo święto Matki Bożej Anielskiej przypada 2 sierpnia), wybudowana w XVI wieku. W samym centrum tej świątyni znajduje się skromny kościółek benedyktyński z IX wieku, zwany Porcjunkulą. W 1216 roku Franciszkowi objawił się Jezus, który obiecał zakonnikowi odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej odwiedzą kapliczkę.

Papież Paweł VI potwierdził decyzje swoich poprzedników na Stolicy Piotrowej - rozciągające  ten przywilej na wszystkie kościoły.

4) W tym tygodniu przypada I Piątek  miesiąca sierpnia.

A. Okazja do Spowiedzi Św. w czwartek i piątek podczas Mszy Świętej.

B. Msze Św. w  I Czwartek  i w I Piątek -  o godz. 1900.

C. Adoracja Najśw. Sakramentu w  CZWARTEK od godz. 1830. Niech to będzie modlitwa za rodziny - które są pierwszą szkołą formacji  oraz o trzeźwość.

D. Odwiedziny Chorych  z Komunią Św.:

*Chorzy, których odwiedza Ks. Proboszcz w I PIĄTEK:

w Suchym Lesie od godz. 900

w Morasku od godz. ok. 1130.

*Chorzy, których zawsze odwiedza Ks. Wikariusz: w SOBOTĘ  od godz. 900.

5) Kontynuując W  SUCHYM  LESIE  rozpoczętą praktykę 5 Pierwszych Sobót Miesiąca, o co Maryja prosiła w Fatimie (w duchu wynagrodzenia i prośby o pokój dla świata) - zapraszamy do tamtejszej świątyni w najbliższą sobotę - 2 sierpnia.

O godz. 730 będzie odmawiany *Różaniec, o godz. 800 - *Msza Św. a po Niej 15 minutowa *Adoracja z rozważaniem dotyczącym Tajemnic Różańcowych.

6) Pragnąc trwać przy Św. Janie Pawle II, spotykamy się w sucholeskim kościele   w pierwsze soboty miesiąca o godz. 2000.

Zapraszamy zatem  w najbliższą sobotę - 2 sierpnia do SUCHEGO  LASU na godz. 2000. Czuwanie zakończy się modlitwą Apelową o godz. 2100 .

Najnowszy „Przewodnik Katolicki” proponuje takie np. tematy:

*W przededniu 70. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego o roli duchownych i Kościoła w czasie walk powstańczych.

*O zagrożeniach i wątpliwościach związanych z przygotowaną przez rząd ustawą o zapłodnieniu pozaustrojowym in vitro.

8) Pragniemy przypomnieć, że zgodnie z zapowiedzią - w Morasku poświęcenie pojazdów będzie w sobotę - 26. VII oraz w niedzielę
    - 27. VII - po Mszy Św.

9) Członkowie Żywego Różańca  będą mieli spotkanie z wymianą tajemnic w przyszłą niedzielę - 3 sierpnia, po Mszy Św. o godz. 900.

Przed Mszą Św. o od godz. 830 będziemy modlić się na Różańcu.

10) Intencje Mszalne: ...............

11) Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej wspólnoty śp. Krzysztofa Senkowskiego z ul. Radojewo.

Jego Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 1300 w moraskim kościele.

Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu.