Ogłoszenia parafialne 10. X 2021

na 28 Niedzielę Zwykłą - 10 października 2021r.

1) Dzisiaj przeżywamy w Polsce kolejny Dzień Papieski. Z tej okazji przeprowadzana jest przy kościołach zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. „Bóg Zapłać” za wspieranie tego żywego Pomnika Jana Pawła II.

2) Z racji Niedzieli Papieskiej – Szkolne Koło Caritas i młodzież ze SP nr 2 rozprowadza dzisiaj kremówki w cenie 10 zł za 2 sztuki. Uzyskany dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację i ortezy dla 14-letniej Olgi z Poznania.

3) Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych:

*w sobotę i w niedzielę - DLA WSZYSTKICH - o godz. 1730.

*Różaniec DLA DZIECI: od poniedziałku do piątku o godz.1730 .

*RóżaniecDLA DOROSŁYCH: od poniedziałku do piątku o godz. 1830.

4) Jutro (II poniedziałek miesiąca) – jak zwykle będziemy się modlić w intencji chorych, cierpiących oraz o pokój serca - w nurcie Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II.

Zwłaszcza rodziny, w których doświadcza się choroby i cierpienia, zapraszamy do włączania się w tę modlitwę.

W miesiącu październiku uczyńmy tę modlitwę jedną całością z Różańcem.

Dlatego o godz. 1830 Różaniec poprowadzą członkowie Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II naszej Parafii.

Następnie – po Różańcu, ok. godz. 1900 będzie Msza Św. podczas której przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II powierzymy Jezusowi nasze intencje.

5) Komunikat Kurii Metropolitalnej:

We wtorek, 12 października br., w Rocznicę Poświęcenia Katedry Poznańskiej odbędą się w Bazylice Archikatedralnej dwa uroczyste nabożeństwa:

- o godz. 1130, z okazji Światowego Dnia Seniora Msza św., której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek, na którą zapraszamy szczególnie wszystkich seniorów, emerytów i starszych wiekiem. Przed Mszą św. o godz. 1100 krótki koncert religijny.

- o godz. 1800 Nieszpory, na które zapraszamy kapłanów, siostry zakonne i wiernych świeckich. Uroczystości przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak.

6) W najbliższą środę – 13. X godz. 1800 - zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy - wraz z wszystkimi czcicielami Maryi - rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po środowej Nowennie, Mszy Św. i RÓŻAŃCU odbędzie się dla tychże Rodziców spotkanie w kościele.

Jeżeli komuś z Rodziców okoliczności nie pozwolą na pełny udział: tzn. w Nowennie i Mszy Św. – bardzo prosimy, aby RÓŻANIEC (ok. godz. 1840)  był już pierwszą częścią październikowego spotkania.

7) Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. w czwartek:

- o godz. 1830 Różaniec,

- następnie do godz. 2000 - cicha Adoracja z okazją do Spowiedzi Św..

8) Ponieważ od 16 października będą Misje Święte z rozszerzonym zakresem spotkań, spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka odbędzie się WYJĄTKOWO tydzień wcześniej niż zwykle – czyli w piątek, 15 października - o godz. 1900.

Do uczestnictwa w spotkaniu są zobowiązani rodzice którzy pragną w listopadzie ochrzcić swoje dzieci oraz rodzice chrzestni.

9) Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

10) Wymienianki roczne i jednorazowe można składać w Biurze Parafialnym.

Chociaż wymienianki jednorazowe można składać również do koszyczka podczas składki, zachęcamy do składania ich w Biurze Parafialnym na konkretny dzień w listopadzie, aby w tym dniu być na Mszy Św. i ofiarować za swoich bliskich zmarłych Komunię Św. oraz dziesiątkę Różańca Świętego.

Na kartkach wrzucanych do koszyczka uprzejmie prosimy, aby bardzo wyraźnie zaznaczyć, czy są to wymienianki jednorazowe czy roczne. Każde wymienianki, na których nie będzie wyraźnej adnotacji - będą przyjęte jako jednorazowe. Bardzo prosimy również, aby nie wyznaczać daty na wymieniankach wrzucanych do koszyczka.

11) Jeszcze raz pragniemy przypomnieć, że od listopada rozpoczynamy w Parafii cykl spotkań w ramach katechezy uzupełniającej. Na spotkania zapraszamy osoby dorosłe.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej lub w Biurze Parafialnym.

Dzieci prosimy aby odbierały obrazki, jako znak potwierdzający świętowania Dnia Pańskiego.

13) Intencje mszalne oraz ogłoszenia są także na stronie internetowej, w gablotach i w biuletynie.

14) W najbliższej przyszłości czekają nas wydarzenia religijne niezwykłej wagi. Nade wszystko ufamy, że 26 października nawiedzi naszą Parafię Matka Boża w Częstochowskiej Ikonie. Obraz przybędzie do nas z Par. Matki Odkupiciela w Poznaniu. Przybycie Samochodu - Kaplicy jest planowane od strony ul. Morasko – ulicą Leśną - do Ośrodka Pomocy Społecznej. Tam będzie miejsce oczekiwania i przyjęcie Obrazu Matki Bożej. Z tego miejsca procesyjnie przeniesiemy Obraz do kościoła.

Bardzo prosimy WSZYSTKICH Parafian o udekorowanie swoich *domów oraz *całych ulic – nie tylko na trasie przejazdu. Ufamy, że ul. Leśna będzie szczególnie okazała dla Matki Bożej.

Przygotowaniem do Nawiedzenia będą Misje Święte od 16 – 24. X br., które – jak słyszeliśmy przed tygodniem - poprowadzi Rektor Domu Misyjnego w Chludowie – O. Jan Wróblewski.

W przyszłą sobotę i niedzielę będziemy informować o szczegółowym programie. Ponieważ układ Mszy Świętych podczas Misji w dni powszednie będzie znacznie zmieniony, bardzo prosimy o zabieranie programu zarówno Misji jak i Nawiedzenia. Zabierzmy go nie tylko dla siebie, ale przekażmy ten program wraz ze słowem zaproszenia rodzinie i sąsiadom.

Na stoliku za ławkami jest wyłożona lista, na której można się zapisać na nocne czuwanie w Dniu Nawiedzenia (26/27. X). Wszyscy możemy oczywiście czuwać o dowolnej porze, ale taka deklaracja to pewność, że ktoś zawsze będzie z Matką Bożą. Na listach jest sugestia półgodzinnego czuwania – ale można jak najbardziej zapisać się na następnej.

15) Modlitwa zaproszenia: ………………………

Suchy Las, dn. 10 października 2021r.