Ogłoszenia parafialne 1. VIII 2021

na 18 Niedzielę Zwykłą - 1 sierpnia 2021r.

1) Od wielu już lat sierpień jest ogłaszany przez Episkopat Polski miesiącem abstynencji.

Zachęcamy do podjęcia apelu, jaki księża Biskupi skierowali do nas w swoim słowie.

2) Pragniemy przypomnieć, że w niedziele lipca i sierpnia Msze Św. są o 800 , 1000 oraz 2000.

W dni powszednie jest jedna Msza Św. o godz. 1800 z wyjątkiem I Soboty miesiąca – kiedy jest również Msza św. o godz. 800.

3) każdy wtorek o godz. 20:30 zapraszamy do Kaplicy na Modlitwę Różańcową i Apel Jasnogórski.

4) Na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę - 4 sierpnia na godz. 1800 - zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi Członków Żywego Różańca Matek i Ojców. Po Nowennie prosimy o dokonanie wymiany Tajemnic Różańcowych.

5) W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca sierpnia.

1. Okazja do Spowiedzi Św. (bez podziału na grupy): w *środę i *czwartek od godz. 1700 do 1800.
  2. Adoracja Najśw. Sakramentu - również z okazją do Spowiedzi Św. - w czwartek od godz. 1830 - 2000 .
  3. Odwiedziny Chorych z Komunią Św. – jeszcze na indywidualne zaproszenie:
  4. - Chorzy, których odwiedza Ks. Proboszcz można zapisać na I PIĄTEK od godz. 900.

- Chorzy, których odwiedza Ks. Wikariusz można zapisać na I SOBOTĘ od godz. 900.

5. Msza Św.: w I Czwartek i w I Piątek o godz. 1800. W I Sobotę o 800 i 1800.

Ponieważ w okresie wakacyjnym jest tylko jeden kapłan i nie ma możliwości Spowiedzi podczas Mszy Św., bardzo prosimy by nie odkładać Spowiedzi na czas bezpośrednio przed Mszą Świętą.

6) Kontynuując praktykę 5 Pierwszych Sobót Miesiąca - zapraszamy w sobotę - 7 sierpnia:

o godz. 730 będzie odmawiany *Różaniec, o godz. 800 - *Msza Św. a po niej 15 minutowa *Adoracja z rozważaniem dotyczącym Tajemnic Różańcowych.

7) W każdą I Sobotę miesiąca trwamy przy Św. Janie Pawle II. Zapraszamy zatem także w najbliższą sobotę - 7 sierpnia na godz.2000.

Czuwanie odbędzie się w głównym kościele i zakończy się jak zwykle modlitwą Apelową o godz. 2100 .

8) W liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu obchodzimy: w środę - Św. Jana Marii Vianney, w piątek Święto Przemienienia Pańskiego i w sobotę bł. Edmunda Bojanowskiego.

10) Możliwość uzyskania odpustu zupełnego Porcjunkuli: każdy, kto od niedzieli (1. VIII) godz. 1200 do poniedziałku : 2. VIII - godz. 2400 nawiedzi kościół parafialny spełniając zwykłe warunki (odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej i Wyznania Wiary oraz sakramentalna spowiedź i Komunia św. wraz z modlitwą w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto wykluczy przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu), może zyskać dla siebie lub dla zmarłego odpust zupełny. (jeden raz)

Odpust ten jest związany z osobą Św. Franciszka z Asyżu.

Otóż u stóp Asyżu wznosi się bazylika Matki Bożej Anielskiej (samo święto Matki Bożej Anielskiej przypada 2 sierpnia), wybudowana w XVI wieku. W samym centrum tej świątyni znajduje się skromny kościółek benedyktyński z IX wieku, zwany Porcjunkulą. W 1216 roku Św. Franciszkowi objawił się Jezus, który obiecał zakonnikowi odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej odwiedzą kapliczkę.

Papież Paweł VI potwierdził decyzje swoich poprzedników na Stolicy Piotrowej - rozciągające ten przywilej na wszystkie kościoły.

11) Do czcigodnych rodziców zwracamy się z prośbą, aby uwrażliwiali swoje dzieci na obecność modlitwy i Mszy Św. podczas każdej formy spędzania wakacji.

12) Pragniemy przypomnieć o trwającej zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci z Białorusi. Akcja ta będzie trwać do przyszłej niedzieli.

13) Pragniemy przekazać Drogim Parafianom, że Kuria Metropolitalna przysłała nowe kalendarium Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego.

Nasza Parafia będzie gościć Maryję w Jasnogórskiej Ikonie we wtorek – 26 października.

Poprzez indywidualne i wspólne modlitwy przygotowujmy swoje serca na to nawiedzenie.

14) W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na KUL, WT oraz Szkoły Katolickie.

15) W gablocie znajdziemy informacje o możliwości włączenia się w przygotowanie do beatyfikacji Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego.

17) Intencje Mszalne oraz ogłoszenia znajdziemy w gablotach, na stronie internetowej i w biuletynie.

18) Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Mieczysławę (f) Niewczas z ul. Sasankowej. Pogrzeb odbędzie się jutro (poniedziałek – 2. VIII).

Msza Św. w naszym kościele o godz. 1200, wcześniej (od 1130) Różaniec.

Zmarł także śp. Karol Rosicki z ul. Promienistej. Jego pogrzeb będzie we wtorek – 3. VIII – o godz. 1200 na Cmentarzu przy ul. Borówkowej.

Polećmy  tych zmarłych   Bożemu Miłosierdziu: …

Suchy Las, 1 sierpnia 2021r.