Aktualności »

PIERWSZA NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

Ojciec Święty Franciszek postanowił, że trzecia niedziela zwykła będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona być poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Wypada ona w tym okresie roku liturgicznego, w którym jesteśmy wezwani do wzmocnienia więzi z wyznawcami judaizmu oraz do modlitwy o jedność chrześcijan. „Nie jest to przypadek: celebrowanie Niedzieli Słowa Bożego wyraża charakter ekumeniczny, ponieważ Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują, drogę do przebycia, aby dojść do trwalej i autentycznej jedności” – czytamy w Liście apostolskim „Aperuit illis”, ogłoszonym 30 września 2019 r.

Posłuszni decyzjom Ojca Świętego przyjmijmy dzisiejsze słowo Boże jako Boży Dar, który oświeca nasze oczy, oczyszcza sumienia i daje łaskę do owocnego realizowania chrześcijańskiego powołania.

Przeto wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa.

Rz 10,17

Słuchaj, mój ludu, nauki mojej, nakłońcie wasze uszy na słowa ust moich.

Ps 78,1)

Błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je.

Łk 11, 28

Każde słowo Boga w ogniu wypróbowane,
tarczą jest dla tych, co Doń się uciekają.

Prz 30, 5-6

A Ty?

Czy znajdujesz czas, by wziąć do ręki Pismo Święte?

Czy wsłuchujesz się w Słowo Boże?

Czy słyszysz, co chce Ci powiedzieć Jezus?

Czy przyjmujesz Jego Słowo i Nim żyjesz?

Albowiem to Słowo Życia!

Biblia – List Boga do ludzi

Tylko Chrystus ma słowa, które nie ulegają zatarciu.

CO TY NA TO?

eMKa