Aktualności »

Październik 2019

26.10.2019. Cudowny wieczór misyjny!

Kto wie ile czasu trwa Msza Święta w Indonezji? I jak często jest możliwość, aby w niej uczestniczyć? Czy w Indonezji ludzie proszą o "chleba naszego powszedniego"? Odpowiedzi na takie i wiele innych pytań poznaliśmy podczas dzisiejszego spotkania dzięki Werbiście Ojcu Franciszkowi, któremu serdecznie dziękujemy!!!

Do tego poruszający film o Ojcu Marianie Żelazku. Módlmy się o łaskę beatyfikacji dla Sługi Bożego o. Mariana Żelazka.
"Nie jest trudno być dobrym - wystarczy tylko chcieć".

W naszej parafii już 25.10.2019 świętowaliśmy zbliżającą się Uroczystość Wszystkich Świętych :)

Podczas Balu Wszystkich Świętych mogliśmy poczuć niebiańską radość no i rzecz jasna przyjrzeć się tym, w których wcieliły się uczestniczące w Balu dzieci

3 października 2019 roku Ojciec Święty Franciszek zatwierdził dekret o beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego.

W miesiącu październiku
(od wtorku) Nabożeństwa Różańcowe.

Klasyczny układ – na miesiąc październik - jest następujący:

*Różaniec DLA DZIECI: od poniedziałku do piątku
o godz.1730 .

*Różaniec DLA DOROSŁYCH: od poniedziałku do piątku o godz. 1830.

*w sobotę i w niedzielę
- DLA WSZYSTKICH
- o godz.  1730.

12 i 13 października XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”

Przy kościołach będą przeprowadzane zbiórki do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Środki uzyskane z tej zbiórki zostaną przeznaczone na stypendia dla zdolnych uczniów z ubogich środowisk.

Po Mszach św. młodzież ze SKC rozprowadzać będzie papieskie kremówki. Proponowana ofiara za 2. sztuki to 7 zł.

Tegoroczny dochód przeznaczony będzie na rehabilitację i leczenie Mateusza, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce.