Aktualności »

8. Niedziela Zwykła – 03 marca 2019r.

• Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Termin: 3-9 marca

Hasło: „Młodzi – trzeźwi – wolni

Badania potwierdzają, że około 90 proc. piętnastolatków ma już za sobą inicjację alkoholową. Co trzeci piętnastoletni chłopak i co czwarta piętnastoletnia dziewczyna przyznaje się w anonimowych ankietach do upicia przynajmniej raz w ciągu ostatniego miesiąca…

Pamiętaj – najlepszym środowiskiem kształtowania trzeźwości młodzieży jest rodzina!

• W tym tygodniu

*niedziela

- po Mszy św. o godz. 11.30 – wymiana Tajemnic dla dzieci

- godz. 19.00 – spotkanie Rady Duszpasterskiej

*środa

- Popielec

- po Mszy o godz. 18.00 – wymiana Tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca

- o godz. 19.00 – spotkanie członków Parafialnego Zespołu Caritas

*czwartek, godz. 18.30-20.00 – Adoracja i okazja do spowiedzi [rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia]

• Spotkanie KSM

Zapraszamy w piątek o godzinie 19.00 do Domu Parafialnego.

• Rekolekcje Wielkopostne

Termin: 9, 10, 11, 12 i 13 marca

Przewodnik duchowy: O. Jan Wróblewski, rektor Domu Misyjnego O. Werbistów w Chludowie

Przed każdą Mszą św. w intencji Rekolekcji odmawiać będziemy w dziesiątkę Różańca.

• Całodzienna Adoracja

Niedziela – 10 marca

Godz. 12.30 – 17.00

Plan:

1230 – 1300 : 1 Róża Matek Żywego Różańca

1300 – 1330 : 2 Róża Matek

1330 – 1400 : 3 Róża Matek

1400 – 1430 : 4 Róża Matek

1430 – 1500 : Parafialny Zespół Caritas

1500 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

1530 – 1600 : 5, 6 i 7 Róża Matek

1600 – 1630 : rodzinne nawiedzenie Najświętszego Sakramentu:

Róża Rodziców oraz rodzice z dziećmi

1630 – 1700 : Koło Przyjaciół Radia Maryja, Ojcowie Żywego Różańca oraz inne Wspólnoty

Pozostałe osoby zapraszamy w dowolnym możliwym czasie.

• Inne

*do nabycia pismo Chrystus i Ty [ChiT] – poświęcony tematyce wielkopostnej

*spotkanie przy kawie i dobrej książce – w I niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30

Zapraszamy!

• Potrzebni wolontariusze

Centrum Wolontariatu Caritas poszukuje chętnych, którzy będą odwiedzać w domach osoby chore i starsze. Do tej pory w wolontariat zaangażowało się blisko 187 osób, które każdego dnia niosą pomoc potrzebującym.

archpoznan.pl/wolontariusze-z-pomoca-starszym

• Modlitwa o pomoc w cierpieniu

Jezu, Mistrzu cierpiących, naucz nas modlić się jak Ty, o oddalenie cierpienia, a gdy wolą Bożą jest, byśmy cierpieli – wspieraj nas i ucz przyjmować je, znosić i ofiarować dla większej Chwały Bożej i dla dobra wszystkich cierpiących. Amen.
Matko Boża Bolesna uproś nam męstwo w cierpieniu.

Panie i Ojcze nasz, natchnij opiekujących się chorymi miłością i dobrocią dla cierpiących. Daj im cierpliwość i wytrwałość. Chroń ich od wszystkiego złego we wszelkich ich pracach. Daj im siłę moralną i fizyczną, aby sumiennie spełniali swe posłannictwo w imię Boga, który jest najwyższym lekarzem i uzdrowicielem. Amen.

• O wyrzeczeniach

Pierwszy stopień wyrzeczenia polega na zrezygnowaniu z wszelkich zewnętrznych bogactw i majętności świata.

Drugi, na porzuceniu naszych dawnych obyczajów, nałogów, namiętności duszy i ciała.

Trzeci, na oderwaniu naszego umysłu od wszelkich rzeczy teraźniejszych i widzialnych, i wpatrywaniu się jedynie w to, co przyszłe i niewidzialne.

Jan Kasjan