Aktualności »

2. Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019r.

• Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes

W tę niedzielę otaczamy naszą modlitwą i wspieramy ofiarami misjonarki i misjonarzy, którzy głoszą Ewangelię, zdobywając świat dla Chrystusa. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z tymi, których Pan powołał na misyjne drogi

zobacz: adgentes.misje.pl/multimedia

• Rekolekcje w SP nr 2

*Termin: 18 – 20 marca

*Spowiedź

- dla uczniów klas 4 i 5 w poniedziałek

- dla uczniów klas 7, 8 SP i 3 gimnazjalnych we wtorek

*Msza św. na zakończenie Rekolekcji w środę

O dokładnym planie uczniowie zostali poinformowani w szkole.

Dzieci, młodzież i wszystkich zaangażowanych w to dzieło otaczajmy naszą modlitwą.

• W tym tygodniu

Ewangelista Łukasz prowadzi nas dzisiaj na Górę Tabor, gdzie Chrystus przemienił się na oczach Piotra, Jakuba i Jana. Ukazał im swą chwałę, by umocnić ich na trudy apostolskie, cierpienia i prześladowań. W tajemnicy Przemienienia Pan umacnia i nas. Nadaje naszemu życiu nową perspektywę i światło.

*wtorek, 19 marca

- Uroczystość św. Józefa – mężczyzn i młodzież męską zapraszamy do udziału w Eucharystii, aby na modlitwie nabierać mocy oraz podobieństwa do swojego Patrona

- dzień modlitw Nieustającego Różańca – Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00

- spotkanie Grupy Obrońców Życia – godz. 20.00 w Domu Parafialnym

*środa, godz. 18.00

- Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i Parafii [szczególne zaproszenie dla rodziców dzieci I-Komunijnych]

- po Mszy spotkanie w Domu Parafialnym dla Koła Przyjaciół Radia Maryja oraz rodziców dzieci przed I Komunią Św.

*czwartek, godz. 18.30-20.00

- Koronka do Bożego Miłosierdzia

- Adoracja i okazja do spowiedzi

*piątek, godz. 19.00 [po Drodze Krzyżowej] – spotkanie dla rodziców i chrzestnych

• Uwaga młodzież!

Spotkania dla kandydatów, którzy 28 marca przystąpią do Sakramentu Bierzmowania:

- wtorek, 19 marca, godz. 18.30

- sobota, 23 marca, godz. 19.00

• Spotkanie KSM

Zapraszamy w piątek o godzinie 19.00 do Domu Parafialnego.

• Poznajemy dokumenty Kościoła

Spotkanie w czwartek, 21 marca, o godz. 20.00

Zapraszamy!

Lektura: Konstytucja dogmatyczna o Objawieniu Bożym, do końca.

• Inne

* Nabożeństwa Pasyjne

- Droga Krzyżowa w piątek

- Gorzkie Żale w niedzielę

*Do nabycia

- Wielkanocne Paschaliki, proponowana ofiara 7 zł.

- Skarbonki Wielkopostne, hasło: „Dar Juniora dla Seniora”

*Danina diecezjalna w roku 2019 wynosi 1.70 zł od osoby, serdeczne Bóg zapłać!

• Wielkopostna zaduma

Wielki Post to wielka szansa na duchową odnowę. To moment, w którym możemy dostrzec obecność Boga w naszym życiu i otrzymać od Niego szczególne łaski.

Pamiętajmy – im większa w nas pobożność, im gorliwsza walka z pokusami, tym większa z tego korzyść dla naszych bliźnich. Dobro, które wypływa z zawierzenia swej duszy Panu, staje się latarnią i drogowskazem dla otoczenia.

A dla nas samych?

Jeśli będziemy nieść własny krzyż śladami Chrystusa, możemy wówczas pełni radości zaufać Zbawicielowi, który swoim naśladowcom obiecał hojną nagrodę w Niebie.

Sławomir Olejniczak